Reklama

Reklama

Záhadný ostrov

(seriál)
  • Itálie L'ombra del destino
všechny plakáty

Obsahy(1)

Znepokojující a nevysvětlitelná série vražd spojená se zdánlivě starou dětskou říkankou, ničí obyvatelům městečka San Giorgio, malebného místa uprostřed středomoří, jejich poklidný život. Impulzivní a racionálně smýšlející policejní inspektor Pietro Mentero spolupracuje po svém boku s inspektorkou Larou Falco na tomto případě.

Díl 1.  V severní Africe se objevuje záhadný muž a do rukou dostává fragment prastaré obětní misky. Další její části jsou na smyšleném ostrově San Giorgio. Misku rozdělili před mnoha staletími takzvaní „Lidé bez stínu“, neměla se dostat do nepovolaných rukou. Kdyby se tak stalo, naplní se proroctví, které s sebou přinese neštěstí a zmar. Na ostrově San Giorgio vládne kult svatého Jiříka. Blíží se svatojiřské slavnosti. Děti si podle tradice zpívají písničku, v níž je zároveň obsaženo ono zlověstné proroctví. První sloka se brzy naplní, u sirných pramenů děcka objeví mrtvolu muže. Z římské kriminálky přijíždí policistka Lara, která má mrtvého identifikovat. Zdá se totiž, že se jedná o sériového vraha přezdívaného „Pikový kluk“, po němž léta pátrala. Na ostrově San Giorgio se setkává se svou dávnou, osudovou láskou, komisařem Pietrem Monterem. Pietro je šťastně ženatý, má syna Rocca. Pietrův tchán je zneklidněn znameními starého proroctví a čeká další pohromy. Pietro a Lara se však pustí společnými silami po vrahově stopě. Vypátrají jej, ale na obzoru se již rýsuje další katastrofa.

Díl 2.  Na ostrově San Giorgio došlo k vraždě, obětí byl sériový vrah, který zhynul rukou svého bratra – dvojčete – prosťáčka Giulia, který se považoval za svatého Jiříka. Důkazy proti němu jsou nezvratné. Z Říma přijíždí na ostrov posila, mladá policistka Lara, která prožila před lety vášnivý milostný vztah s komisařem Pietrem Monterem. Ten je však šťastně ženatý a má malého synka Rocca. Stará láska se probouzí. Ovšem je tu nová vražda, ve vodovodní nádrži leží tělo Laetizie, místní barmanky. Těla obou mrtvých jsou naaranžována tak, že připomínají dvě sloky staré berberské říkanky. Lara vidí jasnou spojitost mezi oběma případy, Pietro se však téhle verzi brání. Jak by ne, najde se vražedná zbraň – závaží – a dovádí vyšetřovatele k vrahovi – Laetizii zřejmě usmrtila v pominutí smyslů vlastní matka. Lara však jde tvrdohlavě po stopě říkanky a pátrá v archívu na faře. Nové poznatky ji zavedou do podzemních prostor kostela, kde málem přijde o život… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Táto pseudomysteriózna záležitosť je príliš naťahovaná a detektívnou úrovňou niekde pod Komisárom Rexom. Napätie a spád tu nejako chýba. Dvojica mimoriadne sympatických vyšetrovateľov je to jediné, na čo sa dá pozerať. Dokonca v samotnom Taliansku bola premiéra seriálu sledovaná len 12% respondentami a záverečná len 8%. Zdroj: https://it.wikipedia.org/wiki/L%27ombra_del_destino ()

malenka 

všechny recenze uživatele

Jak již tu bylo řečeno, kdyby to byl film a ne seriál, možná by to bylo lepší. Především je to červená knihovna jako vyšitá. Herci fešáci a fešandy, tak je alespoň na co koukat. Zhlédla jsem to v době, kdy jsem potřebovala fakt něco absolutně nenáročného a tohle svůj účel splnilo. Mysteriozní je v tomto případě hodně silné slovo. ()

blekekeke 

všechny recenze uživatele

No, si říkám, poušť, cheduíni, poklad, záhada. Dá se na tomhle něco zkazit? Dá, a hodně ... Jeden díl by bohatě stačil ... ()

LilySnape 

všechny recenze uživatele

Parádní scifi thriller. Že mě nepřekvapuje, že už zase v něčem jedou Coppolovi :-D Už se těším na tv Barrandov na třetí díl ! ()

Galerie (54)

Reklama

Reklama