poster

Dinosauří gangy

 • Česko

  Tyranosauří smečky

 • Velká Británie

  Dino Gangs

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 2x46 min (SE: 100 min)

Režie:

Tim Walker

Hrají:

Anthony D. Call
(další profese)
 • SiMMaS
  **

  Zpracování není tak špatné, ale hlavní myšlenka značně pokulhává. Celým dokumentem se prolíná otázka: Proč se tím někdo zabývá?(17.1.2014)

 • Nonna
  ****

  Pěkný dokument se zajímavými hypotézami, které řeší, jakým způsobem lovili ještěři v dávných dobách. Vědci aplikují poznatky ze zkoumání dnešních žijících fosílií (varanů, pštrosů a pod.) na tehdejší živočichy. Srovnávají kosterní pozůstatky, používají vyspělou moderní technologii a pomocí počítačů simulují běh a lov dinosaurů. Napadá mě však jedna otázka, čemu to, pominu-li přínos pro filmaře onoho dokumentárního filmu, prospěje, budeme-li vědět, že tyranosaurus rex lovil v tlupě.......nebo sám?(10.2.2014)

 • Carol Pifková
  **

  Ťažko hodnotiť tento dokument kladne. Jedno nálezisko so 60 kostrami tyrannosaura ešte stále nedokazuje, že žili v skupinách. Možno ich zahubil vírus, umreli v bahne ja neviem bla bla... keby je viac takýchto nálezísk, áno dá sa už o tom polemizovať.. ale takto ma to akosi nepresvedčilo. Nie z toho dôvodu, že by som nedokázala prijať dáku novú teóriu len to jednoducho nebolo presvedčivé dostatočne. Ďalšia vec, najskôr je toto celé podávané tak, že áno žili v skupine, a potom v dokumente zas zaznie, že je to iba myšlienka. Tak ako to je dokelu? Pri druhom diele som mala skôr pocit, že pozerám dáky dokument z Afriky. Navyše ma strašne moc vytáčali neustále sa opakujúce zábery. Každá scéna s dinosaurami tam bola minimálne 5x. Ak mali tak nízky rozpočet tak nech ho radšej nerobili. Myslím si, že mnohí ako fanúšikovia dinosaurov iba zbytočne nadhodnotili tento dokument a nehodnotili objektívne.(23.3.2015)

 • arcticsky
  **

  Nevím, proč mám svůj čas věnovat popisu rozsáhlého výzkumu, který dospěl k tomu, že mladí tyranosauři byli rychlí zatímco staří zcela překvapivě pomalejší...A tudíž ti mladší naháněli kořist do spárů těm starším...tedy možná...(26.5.2013)

 • Marze
  ***

  Pěkné prehistorické vyprávění. Závidím varanům, že se jim třikrát ročně obnovují zuby, ale čekat u oběti celé dny než chcípne a budu ji moct sníst by mi vadilo stejně jako čekání v restauraci na jídlo.(29.3.2021)