Tatonkovy příběhy (TV seriál)

• Francie

Tales of Tatonka

Animovaný / Rodinný

Francie, 2010, 52x13 min

Inu,animace není zrovna dobrá,ale dívat se na to dá.(26.6.2012)

Tři hvězdy za to, že to funguje a děcka ty informace o zvířatech, které jsou jim podsouvány berou a vnímají. Ovšem animace příšerná a Tatonka protivnej dědek.(8.12.2016)

Animace není zrovna úchvatná, ale příběhy mají hlavu a patu. Velké plus je i mini-dokument v závěru každého dílu.(24.4.2014)

• Teg

Pravidelně sledováno v rámci ranního bloku na Déčku s mojí ratolestí. Animace je dost hrozná a postava Tatonky je víceméně zbytečná, přidána spíše pro efekt. Chybí jakákoliv výraznější sympatická postava. Jinak ale v rámci své kategorie ok, děti to zhltnou a má to přidanou naučnou hodnotu.(24.9.2015)

Příběhy zvířat z amerických plání jsou poměrně hezké a zajímavé (pro mě je trochu překvapující, že je natáčeli Francouzi). Zvířata se tu chovají opravdu jako zvířata (i když spousta věcí by se samozřejmě takto v přírodě neděla, ale myslím, že je to ještě v rámci únosných mezí), a tak se nejmenší děti mohou zajímavou formou dozvědět něco o životě těchto zvířat. Navíc je ke každému dílu připojen kratičký dokument s autentickými záběry, kde se lze dozvědět i základní informace o některých ze zvířat či o prostředí, ve kterém žijí. Sympaticky působil i Tatonka, který vše střežil a rád přispěl každému na pomoc. Jeho "poučení" byla někdy až moc didaktická, naštěstí mu aspoň v některých dílech nechyběl také smysl pro humor. Co se mi ale nelíbilo, byl kontrast "moudré přírody" a "hloupého člověka", s kterým v zásadě nesouhlasím a bez nějž se seriál mohl klidně obejít.(24.11.2012)