Penn a Teller lžou (TV seriál)

Penn & Teller Tell a Lie

Reality-TV

USA, 2011

Jonathan Haug

Dylan O'Brien

Joshua E. Kessler

Humorné spracovanie vítam, i ked niekedy (pri zaujímavejších veciach) je to skôr na škodu. Penn & Teller sú skvelý párik. Bohužial, vela opakovačiek a nudných dopredu-upútaviek kazia to lepšie zo seriálu. Ináč z 5 mnou videných dielov sú uhádol lož iba pri dvoch...takže sú dobrí. Hodnotenie 65%(29.7.2013)

Oba mám tedy raději jako kouzelníky, a nejlépe kouzelníky, odhalující triky třeba Davida Copperfielda, ale ani tady nejsou marní. Humor a šťávu tenhle pořad má, člověk se dozví zajímavé věci z oblasti fyziky, přírody a přírodních zákonů, o nichž ne vždy měl tušení, a mezi těmi šesti, sedmi příběhy, resp. pokusy (občas skutečně vtipně pojatými), se objeví, jeden, jenž je vycucán z prstu. V oblasti osvěty jistě osvěžení, i když při znalostech pořadů jako Mozek v akci, Proti všem nebo Jak vždy zvítězit se asi člověk moc nenechá nachytat, nakolik jsou některá tvrzení neuvěřitelná (třeba jak využít slaninu ke svařování, jak využít domorodý australský hudební nástroj k zabránění chrápání, zda unesou vlasy auto, jestli krokodýly láká jistá tónina apod.). Btw - Penny je nikoliv ten drobínek, jak by se dalo zdát dle jména, ale ten velký a silný, zatímco Teller je ten malý, co překvapivě navzdory jménu nemluví (a dělá jen xichty).(30.3.2016)

Zaujímavý koncept je bohužial dosť zrážaný častým prerušovaním, opakovaním a častým prílišným entuziazmom Penna a Tellera. Ak to však prekúsnete, tak sa dozviete zopár zaujímavých vecí a precvičíte si svoje dedukčné schopnosti a vedomosti.(5.8.2012)