Derren Brown: The Experiments (TV pořad)

Dokumentární / Mysteriózní / Psychologický

Velká Británie, 2011, 4x48 min

Derren Brown

Čtyřdílná série v níž zjistíme odpovědi na čtyři otázky vyřčené na začátku každého dílu. 1. díl The Assassin: „Je možné někoho zhypnotizovat a naprogramovat jako nemilosrdného zabijáka bez jakékoliv vzpomínky na takové jednání?" 2. díl The Gameshow: „Jak se budou chovat zamaskovaní jedinci v davu, kteří mají možnost anonymně hlasovat mezi špatným a dobrým ve prospěch vybraného jedince?" 3. díl The Guilt Trip: „Múže se nevinný člověk skrz manipulaci přiznat ke zločinu, který nespáchal?" 4. díl The Secret of Luck: „Co nás dělá štastnými?" Derren přes nastrčenou reportérku rozšíří fámu o soše psa, která přináší štěstí a sleduje vliv této nepravdy na celé město.(20.11.2011)

Všechny 4 díly mají něco do sebe. Jsou to experimenty, které posouvají hranice mezi možným a nemožným na základě manipulace, sugesce, hypnózy a psychologie celkově... Ovládat schopnosti jako Derren může být až nebezpečné. Nicméně, nic není nikdy tak, jak to vypadá. Ve skutečnosti je to všechno mnohem propracovanější, než se může na první pohled zdát :- ). 98%(17.6.2013)

Dokonalé Darrene!(19.4.2014)

• - Svou práci v televizi začal Derren Brown třemi šedesátiminutovými speciály natočenými během dvou let, které byly rozděleny na šest částí, jež obsahují sestřih toho nejlepšího z jeho hodinových speciálů. Vybrané části z prvních sérií jsou dostupné na DVD a videokazetách jako Derren Brown - Inside Your Mind. U nás byl projekt uveden v České televizi jako Derren Brown: Magie a manipulace mysli (od r. 2004). (Paity)