Sen se stal skutečností, když podceňovaný tým fotbalistů Srbska zvítězil v jugoslávské „kvalifikaci" a zajistil si tak pro rok 1930 účast na Mistrovství světa v Uruguay. Tirke, Moša a jejich kamarádi překvapili dozajista celý svět, nebo si to tehdy alespoň neskromně mysleli.

Po neúnavném trénování, dlouhé cestě vlakem napříč Evropou a ještě delší plavbě z Marseille přistáli konečně u jihoamerických břehů, očekávajíce bouřlivé přivítání. A realita? Ošoupaný hotel, ve kterém elektřina funguje, jen když se chorvatský údržbář Paco dobře vyspí, nezájem místních o jejich tým a naprostá neznalost pouhé existence Jugoslávie, natož Srbska. Nahlodané sebevědomí fotbalistů ale čeká ještě jedna přetěžká zkouška, los pro první zápas je nemilosrdný – své síly změří s týmem Brazílie! (dopitak)

ofu

Utahanější než první díl, navíc konec poněkud přikrášlen oproti realitě. On by ten závěr všeho totiž tak hezky nevyzněl, kdyby tam přiznali spekulace o odmítnutí nastoupit na zápas o třetí místo a že jim byla medaile o 56 let později odňata. ()

Saxos

První MS ve fotbale v uruguayském Montevideu a zajímavý příběh týmu Jugoslávie. Pár skutečností a zajímavostí. Žádná kvalifikace se nehrála. FIFA pozvala všechny tehdejší členy a navíc Anglii. Celkem se zúčastnilo 13 týmů. Z Evropy jen 4. Jugoslávie, Francie, Rumunsko a Belgie. Žádný zápas neskončil remízou. MS 1930 se stala domácí Uruguay, když ve finále porazila 4:2 Argentinu. Zápas o třetí místo se nehrál - brali USA a Jugoslávie. Až v roce 1986 FIFA rozhodla, že třetí místo obsadili USA - lepší celkové skóre. ()

JerryPilsen

Můj první srbský film.Dali si záležet hoši! Balancují až na hraně eposu,ale dobře se na to kouká. I po sportovní stránce bylo vše na vysoké úrovni. ()