Reklama

Reklama

Bing fung hap: Cung saang zi mun

  • Hongkong 冰封俠: 重生之門 (více)
Trailer

Člen císařské osobní stráže z doby dynastie Ming je při návratu z tajného úkolu zadržen svými spolubojovníky z císařské gardy a obviněn ze zrady. Při následném souboji se strhne lavina, která je uvězní na téměř 400 let. K životu se císařský bodyguard a jeho dva pronásledovatelé totiž probudí až v současném Hong Kongu, při nehodě transportu převážejícího jejich těla k bližšímu zkoumání. A jejich boj pokračuje i v moderní době. (Sykon)

(více)

Zajímavosti (4)

  • Na akci se ve filmu podílelo několik mužů: Donnie Yen – akční režisér, Yan Hua – akční choreograf a John Salvitti – akční konzultant. (Rominator)
  • Po hongkongském mezinárodním letišti Kai Tak Airport a pohořím Changbai Mountains, které rozděluje Čínu a Severní Koreu, se mezi dalšími filmovými lokacemi objevuje rovněž i Peking, hlavní čínská metropole. (Conspi)
  • Majitelem filmového černého Lamborghini je ve skutečnosti čínský herec Julian Cheung (The Rippling Blossom (2011), The Legend Of Lu Xiaofeng (2007)). Ten jej zapůjčil speciálně pro potřeby filmařů. (Conspi)
  • Natáčení snímku odstartovalo 19. 12. 2012 v Hongkongu. To ještě s původně schváleným rozpočtem čítajícím 100 mil. hongkongských dolarů, dále jen HKD. Ale díky pomalému výrobnímu vývoji a nutnosti uhradit různá pojištění všech účinkujících, navýšil se filmový rozpočet o dalších 100 mil. HKD. K tomu ještě potřebných dalších 50 mil. HKD na zhotovení repliky hongkongského mostu Tsing Ma Bridge. A to z důvodu zamítnutí hongkongskými představiteli filmařům natáčet na skutečném mostě Tsing Ma Bridge. Herec a zároveň i akční choreograf snímku Donnie Yen později prohlásil, že onen sedmiminutový souboj zabral víc jak deset natáčecích dnů. (Conspi)

Reklama

Reklama