poster

Punk v Africe

 • Jihoafrická republika

  Punk in Africa

 • slovenský

  Punk v Afrike

  (festivalový název)
 • český

  Punk in Africa

  (festivalový název)
 • slovenský

  Punk in Africa

  (festivalový název)

Dokumentární / Historický / Hudební

Jihoafrická republika / Česko / Zimbabwe / Mosambik, 2012, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyB.
  ***

  Medailonek několika bývalých i soudobých punk, ska, reggae skupin v jižní Africe. Čekal jsem detailnější přiblížení tamějších problémů, života lidí, vlivu hudby atd. Nic takového jsem nedostal. Navíc se mi "zdá", že minimálně 2 z posledních představitelů hráli a upravovali své texty tak, aby vládnoucí garnituru nepobuřovali. Takže mi to přijde trochu v rozporu s "oficiálním textem distributora" potažmo mým očekáváním. Viděno v Atlantiku na festivalu Jeden svět. Přes hlavu z první řady jsem neviděl 2/3 titulků (což by až na rozhovory s holanďany tak nevadilo) a prastaré židličky byly hrozně nepohodlné ;-p(23.3.2012)

 • Cimr
  **

  Poněkud nudný dokument, jehož 80 minut se dá shrnout do jedné věty: I v Africe hrají punk. Jinak se nedozvíme nic moc zajímavého, po celu dobu slyšíme jen obecné fráze typu ,,Punk, víte, to je o svobodě! Člověk si připadá absolutně free, když rozmlátí piáno sekerou!". Profily kapel nejsou přehledné, různá jména tvůrci hází na přeskáčku, takže mi to připadalo asi tak zábavné jako sledovat dokument o vývoji mongolského hrubého domácího produktu. Pro lidi, co se tímto tématem zabývají určitě poklad, ale pro zbylých 99% populace otrava.(8.4.2012)

 • Mylouch
  **

  Nezkušená dokumentaristika, která dává průchod výpovědím pamětníků éry jihoafrického punku, jež jsou ve své rozvolněnosti už samy obtížně propojitelné s případným filmařským autorským sdělením. To se ale stejně nedostavuje. Obrazového materiálu je naštěstí dost, ale tím nejzajímavějším pořád zůstávají střípky obecného zarámování do dobových společenských souvislostí společnosti apartheidu. Lokální modality punku ale občas potěší.(8.11.2015)

 • Ixbalanke
  ****

  Jeden svět, Brno. Velmi zajímavá a dobrá hudba hrající během celého dokumentu. Apartheid a politický vývoj v JAR a okolních státech na pozadí punk-rock-ska... scény. Film byl možná trošku moc dlouhý. Výpovědi bývalých a současných umělců byly však zajímavé, osobité. No na takovou pařbu jako tam bych hned zašla:)(25.3.2012)

 • Trauma
  ****

  Parádní hudba! A paráda to, že jsou k hudbě české titulky, protože texty jsou zvláště v punkové hudbě důležité. Málem bych za ni dala všech pět, ale když chci být aspoň trochu objektivní dávám čtyři protože hudba není u filmu vše. Nicméně skvělý hudební zážitek, který můžu všem příznivcům punku velmi doporučit.(22.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace