poster

Punk v Africe

 • Jihoafrická republika

  Punk in Africa

 • slovenský

  Punk v Afrike

  (festivalový název)
 • český

  Punk in Africa

  (festivalový název)
 • slovenský

  Punk in Africa

  (festivalový název)

Dokumentární / Historický / Hudební

Jihoafrická republika / Česko / Zimbabwe / Mosambik, 2012, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cimr
  **

  Poněkud nudný dokument, jehož 80 minut se dá shrnout do jedné věty: I v Africe hrají punk. Jinak se nedozvíme nic moc zajímavého, po celu dobu slyšíme jen obecné fráze typu ,,Punk, víte, to je o svobodě! Člověk si připadá absolutně free, když rozmlátí piáno sekerou!". Profily kapel nejsou přehledné, různá jména tvůrci hází na přeskáčku, takže mi to připadalo asi tak zábavné jako sledovat dokument o vývoji mongolského hrubého domácího produktu. Pro lidi, co se tímto tématem zabývají určitě poklad, ale pro zbylých 99% populace otrava.(8.4.2012)

 • Proserpina
  ****

  Keďže bol tento dokument uvedený v rámci festivalu dokumentárnych filmov o ľudských právach Jeden Svět, čakala som, že bude viac zameraný na zobrazenie politickej a spoločenskej situácie v afrických krajinách, na ktorú tam punková hudba reaguje. K môjmu potešeniu to tak nebolo, tento dokument bol hlavne o hudbe, a to naozaj dobrej hudbe, africkom punku, ktorý bol na moje prekvapenie úplne porovnateľný s tým všeobecne známym európskym. Takisto sa s mojimi očakávaniami zo začiatku rozchádzalo množstvo bielych aktérov v africkom punku - tak nejak som čakala samých černochov, aké krátkozraké...V skratke: Hudobný dokument o africkom punku porovnateľný s tými z euroamerického prostredia, ako napríklad Punk in England, Punk in London atď.(3.4.2012)

 • Mylouch
  **

  Nezkušená dokumentaristika, která dává průchod výpovědím pamětníků éry jihoafrického punku, jež jsou ve své rozvolněnosti už samy obtížně propojitelné s případným filmařským autorským sdělením. To se ale stejně nedostavuje. Obrazového materiálu je naštěstí dost, ale tím nejzajímavějším pořád zůstávají střípky obecného zarámování do dobových společenských souvislostí společnosti apartheidu. Lokální modality punku ale občas potěší.(8.11.2015)

 • Ixbalanke
  ****

  Jeden svět, Brno. Velmi zajímavá a dobrá hudba hrající během celého dokumentu. Apartheid a politický vývoj v JAR a okolních státech na pozadí punk-rock-ska... scény. Film byl možná trošku moc dlouhý. Výpovědi bývalých a současných umělců byly však zajímavé, osobité. No na takovou pařbu jako tam bych hned zašla:)(25.3.2012)

 • Trauma
  ****

  Parádní hudba! A paráda to, že jsou k hudbě české titulky, protože texty jsou zvláště v punkové hudbě důležité. Málem bych za ni dala všech pět, ale když chci být aspoň trochu objektivní dávám čtyři protože hudba není u filmu vše. Nicméně skvělý hudební zážitek, který můžu všem příznivcům punku velmi doporučit.(22.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace