One Life

Velká Británie, 2011, 85 min

Dokumentárny film o živote v rastlinnej a živočíšnej ríši, ktorá pokrýva planétu Zem na rôznych miestach. Ukazuje nám schopnosti a úsilie, často jedinečné, ktoré vyvíjajú tieto tvory pri svojom prístupe k zháňaniu potravy, zabezpečeniu sa, ochrane potomstva či stavbe obydlí. (Marek1991)

M1k9

Krásný fascinující dokument, který ač zprvu vypadá obyčejně, obyčejným není! V každém příběhu je skryto spousta důvtipu a poučení. 8/10 ()

Evander

Přesto, že dokumenty od BBC zbožňuji, tentokráte plný počet dát nemohu. Filmový dokument BCC One Life je totiž pouze sestříhaný seriál BBC Life. Takže dokument sice super, ale každý záběr už tu minimálně jednou byl. ()

baclajean

Skvelý dokument plný detailov, vhodný aj v pôvodnom anglickom znení, vďaka nenáročnej slovnej zásobe a skvelej výslovnosti. Detailné zábery sú naozaj majstrovsky prepracované, ako pozitívum možno hodnotiť aj časovú primeranosť - každému druhu zvierat sa venuje adekvátny čas, ktorý rozhodne nie je dlhý, ale ani krátky. Myslím, že presne takto by mala vyzerať väčšina dokumentov, spracúvajúcich tematiku viacerých živočíšnych druhov. ()

lomikarus

Sestřih seriálu je minimálně o jednu třídu horší než originál. Některé části jsou prostě příliš zjednodušené a "filmové" spíše než dokumentární, ()

Desmi

Líbivé záběry jsou jistě tahákem, a pro diváka, který nepotřebuje znát podrobná fakta o tom a tom zvířeti, je tenhle film příjemnou oddychovou procházkou říší zvířat. Plynulost a návaznost vyprávění mě opravdu mile překvapila. Čekal jsem další obsáhlou, podrobnou sondu do života pár zvířecích druhů a místo toho jsem dostal velmi kusé (nenáročné) informace o spoustě unikátních živočichů z celého světa. Ta pestrost byla fajn.. ()

kolly13

Začalo to hodně školometsky, ale nakonec se na to dalo dívat. Je to vpodstatě kompilace více dokumentů či naopak jiné dokumenty používají záběry tohoto. Technicky je to velice kvalitní, ale nechytlo mě to. ()

cezero

Vynikající kousek, u kterého vám ani nedocvakne že jde vlastně o dokument. Vynikající kamera, hudba a komentář Daniela Craiga. 10/10 ()