O patro níž

• Francie Un etaj mai jos (více)

Všechno je jak má být. Obyčejný otec obyčejné rodiny v obyčejném domě. Ale spokojená rutina měšťanského života pana Patrascu nemůže trvat věčně. Jednou ráno uslyší za dveřmi bytu ve druhém patře divokou hádku mezi mužem a ženou. Když hluk utichne, vyjde ven Vali, jeho soused z druhého podlaží. Patrascu mu automaticky kývne na pozdrav a beze slova vyjde ke svému bytu. Po návratu z práce vidí, že se to před vchodem do domu hemží sousedy a policisty. Laura, mladá žena z druhého patra, byla nalezena mrtvá... A tak se Patrascu dostane do sporu se dvěma svými blízkými sousedy: jedním z nich je podivný vrah. Tím druhým je jeho svědomí. (Artcam Films)

McMurphy odpad!

Nejhorší film, který jsem kdy viděl v kině. Bohužel v něm nemohu najít nic, za co by si zasloužil alespoň jednu hvězdu. Neskutečná nuda bez čehokoliv zajímavého, ten příběh naprosto obyčejný a je mi jedno, že to byl záměr - já se chci u filmu bavit, ne usínat. To, co se v tom filmu dělo za "hovno", by se dalo sestřihat klidně do 10 minut, pak by to možná bylo i na 2 hvězdičky. ()

blondboss

Rumunskú produkciu som nikdy nepoznal, tak som si povedal, že skúsim toto a celkom sa aj oplatilo. Bolo to viac-menej artovo poňaté filmové dielo poukazujúce na obyčajný život na rumunskom sídlisku, ktoré ovplyvní vražda. Išlo to svojím tempom, pomalým a ležerným, ale tu mi to vôbec nevadilo. Mrzí ma ale ten záver, keďže bol dosť nedotiahnutý. Inak ale celkom prekvapenie. 60 % ()

amundseen

93 minút sledujeme absolútneho antihrdinu. Nie je to tradičný lúzer (to by bol aspoň niečim zaujímavý), ale prototyp priemernosti. Tento film nefunguje bez spolupráce diváka s tým, čo sa odohráva na plátne. Pătrascu je zamotaný v drobnej korupcii čudného sveta registrácií áut, zároveň sa zamotáva do drobnej korupcie so sebou samým. To, ako sa režisér vysporiadal s koncom, je veľmi odvážne. Rumunská nová vlna je super, "můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat". ()