Poklad

Poklad je komorní komedií s jemně sarkastickým humorem a překvapivým koncem. Jeho jednoduchá stavba, založená na pozorně připravených, postupně gradujících dialozích, opatrné práci s načasováním a autentickými hereckými projevy nese beze vší nadsázky odkaz tvůrčí skupiny Forman-Passer-Papoušek ze šedesátých let. (Artcam Films)

blondboss

Neviem, o čom vlastne tento film mal byť a ktorý recesista toto nazval ako komédia, ale ja som sa tak nudil, že som miestami skutočne rozmýšľal to vypnúť. Námet celkom fajn, ale rumunská produkcia sa týmto snímkom veľmi nezaskvela. Ako artový film to môže na festivale byť fajn, ale inak naozaj nič moc a mňa to minulo míľovými krokmi. 25 % ()

BarVo

Od filmu som očakávala niečo úplne iné, ale tak mi treba, mala som si na rumunský filmový realizmus už zvyknúť. Za onen "jemne sarkastický humor" vo filme považujem jeho označenie za komédiu. Ale podľa komentárov vidím, že tunajší užívatelia sa nedali zmiasť a vo filme zhliadli významy a odkazy laickému oku neznáme. Ja teda môžem už len konštatovať víťazstvo formy nad obsahom s dovetkom, že záver ma paradoxne sklamal, a tým nemyslím Laibach. ()

PTuranyi

Nápad nie je zlý, prevedenie je civilné. Herci hrajú dosť nevýrazne až bež nasadenia. To robí celý príbeh nudným. Vtipný záver. ()

Vlkopec

Film, který má poteciál, který ale autorům postupně protéká mezi prsty a pozdě bycha honit. Ale tři hvězdy v pohodě dohoní. ()