poster

Blízký přítel (studentský film)

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Drama

Česko, 2011, 5 min

Režie:

Pavel Soukup

Hudba:

Daniel Patras

Producenti:

Pavel Soukup

Střih:

Pavel Soukup
(další profese)
 • Beckett51
  ****

  Musím především pochválit skladatele/pianistu, který dělal hudbu, protože ta je opravdu famózní. Vše ostatní je jen průměrný kreslený kraťák se sympatickou babičkou. Né dělám si srandu. Je to moc pěkný.(21.2.2013)

 • kaylin
  ****

  „Blízký přítel“ není horor, stejně jako jím není třeba „Mazací hlava“, která mě při sledování Soukupova dílka napadla. Je to trochu lynchovské, pokud mluvíme o Lynchovi v jeho studentských a absolventských začátcích. Takové depresivně krásné. Co se stane, když se ráno probudíte a na těle najdete výrůstek, který na vás bude mluvit? Jak se zachováte? Půjdete k doktorovi? Nebo se skamarádíte?(28.8.2014)

 • pytlik...
  ***

  Pěkně zpracované téma často se vyskytujícího takzvaného parazitického dvojčete. V podstatě každý člověk ho má, většinou vzadu na kostrči, a to je taky důvod, proč o něm ví tak málo lidí, protože na vlastní záda si nikdo nevidí. Jinak babča to měla dobrý, že jí vyrostlo v dohledové vzdálenosti, ušetřila za zrcadlo aspoň.(3.9.2013)

 • redwik
  **

  Krátky príbeh o priateľstve (alebo láske?) starej pani a jej nádoru. Celkom zaujímavý nápad však? Žeby to bolo robené podľa skutočnej udalosti? Bolo to trošku nechutné, trošku milé, trošku zábavné, malo to relatívne peknú animáciu. Škoda, že tu niet nejakého lepšieho príbehu, jedná sa iba o to, že tej pani sa jej život stane zaujímavejší a znesiteľnejší. Nejaká taká zápletka na konci by padla vhod!(29.6.2013)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Dechberoucí hudba, zajímavý nápad (podobno jako v jednom díle Futuramy, ale rozhodně tím nechci nikoho hanit) a zajímavá animace, ovšem není to bez chyb, někde by to chtělo dotáhnout, jinde zas zkrátit, nebo vaporizovat stařenčino čtení, jakákoli souvislá věta filmu vůbec nepomáhá a narušuje atmosféru(22.2.2013)

 • - Autor scénáře, polský autor komisků Bartosz Sztybor, psal scénář přímo na míru režisérově výtvarnu poté, co se setkali na komiksovém workshopu v Holandsku. (Savel)