Sestra

(festivalový název)
  • Francie L'Enfant d'en Haut (více)

Dvanáctiletý Simon žije se svou starší sestrou poblíž luxusního lyžařského střediska ve švýcarských Alpách. Většinu času tráví okrádáním bohatých turistů, čímž živí sám sebe i nezodpovědnou sestru. Podivné setkání s cizí ženou na svahu probudí v Simonovi potlačené emoce a rozhodne se před sestrou odkrýt velmi nepříjemnou pravdu. Snímek reflektující odvrácenou stanu pověstného švýcarského blahobytu získal Zvláštní cenu na MFF v Berlíně. (MFF Cinema Mundi)

Mates Hradecky

Z toho kluka něco bude! Rodí se tu velká hvězda s neuvěřitelným talentem uplatněným již ve filmu Serge Gainsbourg. Zapamatujte si to podivné jméno Kacey Mottet Klein! I Léa Seydoux je tak dobrá a přirozená, že nelze uvěřit, že se jedná pouze o hereckou roli. ()

Googooplexer

Lanovková dráma. Paráda. Alpy a pod nimi jeden panelák - dolná smogová stanica a navrchu v horách ekonomická inverzia, hehe. Mať o nejakých 20 rokov menej, inšpiroval by som sa. Od začiatku je jasné, kto je a nie je sestra, ale to nevadí, pre štatistikov je aj tak vždy nejaká povolená odchýlka. Herci sú výborní, Simon, ktorý vypadá jak 8ročný Pljuščenko, je naozaj presvedčivý a jeho ..sestra.. tiež. Pochválim aj ostatných detských hercov, sú o riadny kus lepší než škrobená záclona. Príbeh a jeho podanie sa mi veľmi páčili, pekne sa to stupňuje. Na chvíľu som sa zľakol, že Simon odíde s lanovkovou partou do sveta a stane sa prezidentom USA, ale bola to len pikosekunda. No a po dlhej dobe som videl naozaj poriadny 5hviezdičkový koniec filmu. ()