13. komnata Michala Davida (S01E15) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2006, 27 min

Je jasné, že příběh Michala Davida se musel točit kolem jeho syna a kolem jeho poklonkování socialistické propagandě. Tomu druhému se ale komnata věnovala zcela nedostatečně.(10.6.2012)

• IllIlIlIIl

Divácká přitažlivost závisí zejména na osobnosti, o které zrovna díl je. Ale přesto hodnotím tento cyklus jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. 50%(29.11.2008)

V porovnání se zpovědí Veroniky Žilkové, která také vzpomíná na smrt svých blízkých, je 13. komnata Michala Davida citlivější. Možná to je i tím, že ho Honza Dědek zpovídá s větším časovým odstupem.(17.7.2009)

"Céčkař" Michal David odkrývá svoji 13.komnatu v podobě smrti své dcery a těžkého života v minulém režimu. 50%(10.2.2013)

Honza Dědek zůstává objektivní. Nekritizuje, nesoudí, jen skládá mozaiku jednoho lidského osudu. Každý se se smrtí milované osoby vyrovnáváme jinak. Panu Davidovi přeji a možná i trochu závidím, že našel na všechny své otázky odpovědi a dokázal se s odchodem dcery smířit. Kéž bych taky uměla poslat svoji racionalitu k šípku. Vážím si lidí, kteří se dostanou přes překážkovou dráhu. Vážím si lidí, kteří si stojí za svými činy i názory. Vážím si Michala Davida, i když bych si jeho nemuzikálovou tvorbu asi nikdy dobrovolně nepustila. Líbí se mi, jak se vyjadřuje o spartakiádních Poupatech i to, jak se vypořádal s nálepkou komunistického idolu. Určitě jedna z nejpůsobivějších epizod 13. komnaty, které jsem měla možnost doposud zhlédnout. Z přehrávače mi zní hudba z Kleopatry a já mám pocit, že ji slyším poprvé…(16.9.2008)