13. komnata Pavla Nového (S04E02) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2008, 25 min

Adéla Sirotková

David Ployhar

Tento cyklus dokumentů (medailonků či profilů) o neřestech či potížích známých osobností hodnotím jako celek, jako projekt. Pravda, některý dokument je lepší než jiný, ovšem to jistě záleží na tom, jak dobrý, špatný, či pestrý příběh si pro nás připravil daný protagonista. [8/1O] Pavel Nový: neznám / vadí mi / neutral / mám rád(1.11.2008)

Vojtěch Bernatský zpovídá Pavla Nového zajímavě a Pavel Nový má co říct. Ovšem problém této 13. komnaty je v tom, že při repríze postrádá aktuálnost... Také hudba z filmu "S tebou mě baví svět" mi přišla příliš prvoplánová.(1.8.2009)

první Komnata, která mě opravdu dojala... (nejen) všem příznivcům Pavla Nového doporučuji. 90%(25.9.2008)

Pavla Nového neobdivuji jako herce, ale jako člověka. Líbí se mi jeho osobitý styl. Lidé mu vytýkali, že si nemoc přivodil tím, že chodil pořád v kraťasech. Doufám, že jim to zde v komnatě objasnil. Jsem rád, že za to trenky nemohou:-)(20.6.2010)

Dokonale postižené téma vyjadřuje oslovená osobnost velmi vyváženě; vhodně volené otázky umožňují Pavlovi Novému držet rovnováhu recese s vážností i nepochybným smutkem. Celek vyznívá jako oslava života, lidské slušnosti, skutečné rodinné solidarity, funkčních a účinných hlubokých mezilidských vztahů. Zní to tak trochu jako frázovitý kádrový posudek nedávné minulosti, ale současně i jako přesná diagnóza nepochybně pozitivního lidství a modelového skutečného hrdinství a statečnosti našich tržně postmoderních dnů. Ptáme-li se, proč že a nač vlastně vůbec potřebujeme televizi veřejné služby, nabízí nám i tento pořad působivou varietu nezastupitelně kladné a navíc divácky vděčné odpovědi.(19.9.2009)