13. komnata Radima Uzla (S17E08) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2021, 26 min

Jan Mudra
  • Benigni

Dramaturgie zcela slepá! Prvních pět minut řešíme kovid starého sexuologa a potom se vracíme do jeho dětství, abychom potom viděli jeho banální a zcela zpravodajsky natočený portrét, který známe z wikipedie. Nakonec se najednou opět zjevíme v závěru pořadu v kovidovém tématu. Opravdu směšně vystavěný pořad, jako by ho někdo násilně přestříhal. A ty vizuální podklady pod fotografie z 90. let jsou zcela nevhodné a starobylé. ČT píše, že je moderní a dynamická televize, ale tohle vypadá jak ohryzek od nahnilého jablka. Nemluvě o tom, jaká kýčovitá hudba byla v pořadu vybrána, to už tam měli dát fakt raději ticho.(2.3.2021)

• Cacorka_eliz

V době, kdy máme kovidu plné zuby, přidělává nám ČT s kovidem další starosti v podobě sebestředného Uzla. Teď bude jistě další série komnat o přeživších kovidu včetně Kopty a Čtvrtníčka? Ach Bože... Dokumentaristicky jinak celkem průbměrné dílko, alespoň to trochu vypadá jako dokument, narozdíl od jiných dílů.(1.3.2021)

• 5tipes

Zuzana Burešová je sympatická žena a vyrovnává v tomto dokumentu občasné nesympatie osobnosti pana sexuologa. Rozhodně se formou i kamerou jedná o jeden z lepších dílů, ale nemyslím si, že zrovna kovid do 13 komnaty patří. To bychom skutečně mohli natočit celou sérii komnat jen o celebritách, které se léčily s kovidem. Nechci samozřejmě zlehčovat zdraví stav pana Uzla, ve svých 80 letech vypadá obdivuhodně, ale obsahově se zde myslím velmi tlačilo na pilu a ty zpravodajské komentáře byly fakt dost křečovité. Dokumentu chybí hodně půvab, poezie, lehkost. Je to dost utažené do senzací, jakoby se snad jednalo o pořad z cyklu Gejzír. Komnaty v posledních měsících postrádají osobitost a jdou trochu proti dokumentaristickému řemeslu do suterénu prašivé publicistiky.(1.3.2021)