Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi
  • Hudební

plakát

Dobře skrytý Jan Klusák (2022) (TV film)

Celkem slušný dokument o zajímavém tvůrci české hudby, která se propsala na mnohá filmová plátna i televizní obrazovky. Klusák je dobrý i jako herec a má i zajímavé životní postřehy. Díky za to.

plakát

Múzy Václava Hudečka (2022) (TV film)

Úžasný dokument, který si oprávněně vysloužil výsostné místo v hlavním vysílacím čase Vánočního programu ČT. Skvěle koncipovaný, obrazově pestrý, obsahově závažný i patřičně odlehčený. Je vždycky hezké vidět, když mimořádné životy a talenty někdo mimořádně zpracuje ve filmovém pojetí, které by mohlo být klidně i celovečerní.

plakát

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Celý paskvil zachraňuje Leona Skleničková a David Švehlík. Místy se mi občas líbila i hudba, zvlášť úvodní valčík a také lokace (Jilemnice, zámek Doudleby nad Orlicí, hrad Kost), ovšem dohromady to u mne dá jen na jednu hvězdu. Bebjak natočil již mnohem lepší pohádku (O statečném Martinovi). Zde nebylo z čeho brát, protože scénář byl čistě účelový.

plakát

Postoloprty 1945 - česká odplata (2022) (TV film)

Je vždycky smutné, když se neúspěšný herec stane neúspěšným režisérem. Dávám jednu hvězdu za téma a nechci tady nikoho lynčovat, ale tohle se fakt nepovedlo. Je mi to líto, těšil jsem se. Smutné.

plakát

Ticho, nahrává se! (2018) (divadelní záznam)

Zajímavá Císařová, atraktivní námět, ale dramatické zpracování textu i režii velmi průměrné, až studentské. Námět měl mnohem větší potenciál.

Buko (2022)

Laskavý, úsměvný, ale zbytečné dlouhý film s jemnými dějovými zvraty, lehce otevřeným scénářem a decentní režií. Určitě se jedná o velmi povedené dílo s méně známou herečkou v hlavní roli, která nabídne zase trochu jiné herectví, než na které jsme v "rodinných" filmech zvyklí.

plakát

Kdyby radši hořelo (2022)

Nápaditý hořký film s originální atmosférou, zajímavým dějem a svérázným humorem, který se dotýká mnoha současných otázek. Skvělý casting a také neotřelá hudební ilustrace dodala filmu jistou odlišnost od všech těch tuctových laciných komedií. Jako nejslabší článek hodnotím Polívkovou, nejsilnějším článkem naopak Krobota a Isteníka. Díky výbornému scénáři a milosrdné stopáži se určitě nudit nebudete!

Poslední závod (2022)

Velmi slušný film, který ovšem postrádá uvěřitelnost postav. Byť se tvůrci snažili, jak mohli (kamerou, kostýmy, scénografií), nedokázal jsem hercům pro jejich repliky (chování, jazyk, výslovnost, dialogy) věřit, že jsou osobnosti ze staré doby. Jedině snad Kaiser byl velmi přesvědčivý. Ale je to jasné, po tak mladém režisérovi se to nemůže ani chtít. Kamera byla nejsilnější složkou filmu. Naopak hudba byla velmi iritující a absolutně se nehodící k poetice zimních Krkonoš, k tématu, dramatické atmosféře apod. To hodnotím jako šlápnutí opravdu vedle. Dramaturgická linka Judith Bárdos nedotažená, ve scénáři ještě mnoho rezerv. Ale na to, že se jedná o debut, tak je to velmi slibné, nadprůměrné dílo.

plakát

Stoptime Dagmar Peckové (2022) (TV film)

Nejedná se o klasický portrét v pravém dokumentárním duchu, ale spíše o takový publicistický střihový pořad o několika statických rozhovorech a jedné situaci při běhání s J. Jiráněm. Kulantně řečeno, dokumentaristicky se tvůrci moc nepředvedli. Téma kariéry zde zřejmě nevystačilo na 52 minut a malé odbočky (téma potratu a rodičovství) byly jen krátkými lagunami jinak spíše monotónního vyprávění. Slyšel jsem, že dokumentaristi v ČT mají velmi nízké honoráře a vůbec dokumenty o takto významných osobnostech miniaturní rozpočty a bohužel je to na tom vidět. Dokument je sice pohledný, kamera nemá co zkazit, střih čistý, ale situace, vztahy, další osobnosti a hlavně témata - to všechno mi tam chybělo.

Ovládací panel

Fanklub