poster

Last Days Here

 • Austrálie

  Last Days Here: The True Story of Pentagram's Bobby Liebling

Dokumentární / Hudební

USA, 2012, 91 min

Režie:

Don Argott

Hrají:

Phil Anselmo
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  ****

  Ze začátku celkem odporná a ke konci dojemná podívaná. Dokument mapující zdánlivě poslední roky života zpěváka Pentagram, Bobbyho Lieblinga, který se po třicetileté závislosti na drogách jen rozpadá v domě svých rodičů a za pomocí aktivního fanouška / managera se znovu postaví na nohy, obnoví Pentagram, přestane fetovat, ožení se a udělá si děcko. Jak z pohádky, kdo ale zná historii i nedávnou minulost Pentagram pochopí, že to byl víceméně zázrak. Hudba od Stars of The Lid, Rachel Grimes a Pentagram. Doporučuju!(3.11.2012)

 • Davered
  *****

  Slovo "neuveritelny" tady opravdu pasuje. Vedle YOU'RE GONNA MISS ME a DEVIL AND DANIEL JOHNSTON dalsi emocionalne silny dokument, ve kterem hudebni talent bojuje se zdanlive neprekonatelnymi zivotnimi strastmi.(28.7.2015)

 • EdaS
  ****

  Neuvěřitelný příběh jedné metalové feťácké trosky a jejího zmrtvýchvstání.(26.8.2012)

 • KlonyIlony
  *****

  Po všech stránkách vynikající dokument o frontmanovi kultovní, ale málo komerčně úspěšné kapely Pentagram. Začíná dost děsivě: v prvním záběru Liebling, který je už vlastně jednou nohou v hrobě, filmařům říká, že ještě chvíli přežije, pokud budou chtít. Rozhovory s ním v době, kdy žije jako chodící mrtvola v domě svých rodičů, rozhodně nejsou pro slabší povahy... Pomalu se ale díky zasahu štěstěny dává dohromady, byť je to docela drama - je to snad první hudební dokument, u kterého jsem si hryzal prsty v očekávání, jak to skončí. Nakonec zažije comeback (jak může předpokládat každý, kdo se podíval na diskografii nebo nedávná turné kapely) a je tam na závěr i malý happyend, i když arci takový trochu rozpačitý… Dokument je záživný po dramatické stránce a zároveň je to fascinující portrét talentovaného člověka, který musí bojovat s mnoha démony. Jejich podlední album je prý výborné.(10.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace