poster

Kristus v Riu (TV film)

 • Brazílie

  Christo Redemptor

Dokumentární

Brazílie, 2005, 52 min

 • farmnf
  *****

  Krásný dokument na krásné téma. Překvapí: Sochu asi postavili francouzi ( jo, to tak) , na stavbě nikdo nezemřel a nebyl raněn, manevrovací prostor byl jen 15 m, socha je polepena mastkem, který se musí čistit, což vykonává jedna rodina bezplatně atd. Byl jsem ...já milovník dokumentů.... ukojen.(28.4.2012)

 • mdouglas
  ****

  Velmi zajímavý dokument, o stavbě, vnímání, poselství největší sochy světa. Krista, shlížejícího z hory Corcovado na Rio de Jainero a na širý oceán. Rozhodně stojí za vidění. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10120934998-kristus-v-riu/21238255089/(23.3.2012)

 • otík
  ****

  Dokument si zaslouží vysoké hodnocení ani ne pro svou kvalitu, ale hlavně pro spoustu velmi starých autentických záběrů, které občas berou dech. Rozhovory jsou zcela tradiční, údaje o stavbě sochy ale určitě vyčerpávající nejsou. Rozhodně ale tento dokument diváka dokáže nadchnout pro cestu do Rio de Janeira a spatřit sochu Krista Spasitele na vlastní oči.(21.7.2014)

 • Mariin
  ***

  Velmi mne ten dokument zajímal, jsem velkým obdivovatelem sochy Krista Vykupitele a vůbec brazilské a jihoamerické kultury, ale nemohu dát vyšší hodnocení. Systematičnost pořadu je nevalná, chybí popisky hovořících osob, titulky, základní údaje k soše, rozměry, přiblížení hlavních protagonistů atd. To by se, myslím, v 50 minutách mělo určitě podařit. Mohly tu alespoň kratičce být zmíněny také další monumentální sochy Krista, které následovaly (Bolívie, Portugalsko - o Polsku se v roce točení ještě něvědělo), i když prvenství brazilské soše nikdo nevezme. Přes ty všechny nedostatky velmi zajímavé a ČT patří dík, že nám dokument pustila.===...===...Zajímavý fakt, který v dokumentu zazněl: stavba sochy Krista (!) v Riu vadila protestantské menšince (!), tehdejší brazilský prezident (Pessoa?) jim však odpověděl, že kdyby si chtěli postavit sochu Luthera, tak jim ji taky nebude zakazovat.(23.3.2012)

 • Stanley619
  ****

  V náboženství nejsem zrovna dvakrát chovaný, ale monumentální sochu Krista již dlouho považuji za jeden z nepsaných divů světa. Zajímavý dokument. 74%(25.3.2012)