Žrouti (studentský film)

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

Česko, 2010, 3 min

Pavel Soukup

Pre mňa je Soukup taký malý génius. Používa vždy jednoduchú, takmer detskú, hravú, ale nesmierne účinnú animáciu, perfektne buduje atmosféru, humor či strach, a do svojich kraťasov vkladá niečo zo seba. Jeho filmy sú ním cítiť, jednoducho majú niečo, čo inde nenájdete. Teraz ešte aby sa mi to podarilo aj identifikovať. Žrouti sú trefnou, treskute vtipnou satirou a parafrázou na konzumnú spoločnosť. Nič viac. Nič menej. A predsa vám to dá viac, než polovica celovečerných filmov. Soukup by mal zostať u kraťasov a robiť tak maximálne animované minipoviedky, lebo v tomto je proste génius. 100%(28.1.2014)

Taková výtvarně skvěle zpracovaná blbůstka, která si odpad rozhodně nezaslouží! Pro posouzení zde.(17.9.2012)

Teda vy jste pokrytci, kdyby tohle udělal Švankmajer nebo Lynch (v nějaké potrhlé chvilce), tak všichni skáčou blahem :-). Krásně bizarní kresbičky a závěr po titulcích je moc příjemný.(3.2.2013)

Film venovaný všetkým milovníkom lahodných pokrmov. Som rád teda, že je to niečo pre mňa. Na Vyššej odbornej škole Václava Hollara majú asi veľa voľného času, keď dokážu pre jeden krátkometrážny snímok vymyslieť toľko čudesných stvorení. Musím sa priznať, že aj napriek občasnej nechutnosti tohto diela som po vzhliadnutí dostal hlad.(29.6.2013)

Výtvarně někde mezi herním samorostem a Švankmajerem, dějem jednoznačně blíž druhému jmenovanému. Dost příjemná je i hudba, která atmosféru dotváří. Rozhodně zajímavý dílko. Kdo dal odpad, nechť se kaje v pekle a je pálen žhavým asfaltem za doprovodu titulní písně z Babovřesk.(22.2.2013)

• - Jídlo ve filmu nakreslila osmiletá sestra režiséra. (Savel)