Morituris

• USA Morituris: Legions of the Dead

Kedysi dávno, za dávnych vekov rímskych potrestal vzbúrenec Spartakus smrťou skupinku gladiátorov, ktorí sa zbláznili počas povstania. Tí sľúbili, že sa jedného dňa vrátia. A práve v tento deň do lesov prichádzajú traja mladí muži s dvomi dievčatami, ktoré znásilnia a týrajú. Okolo nich sa však nachádza ešte väčšie zlo, ako sú oni sami. (ash99)

stration

Perfektní italský nářez, který těží hlavně z toho, že nedělá žádný kompromisy. Po půlhodince se film rozběhne směrem, který jsem už dlouho neviděl. Syrovost, gore, tma, měsíční světlo a do toho velice odolný potvory, před kterýma prostě není úniku. Ke konci jsem si hrozně přál, aby hlavních postav pobíhajících po lese bylo víc a aby bylo přece jenom víc vidět. I tak ale fakt lahůdka, pro milovníky žánru povinnost. ()

runner85

Mne na tomto filme vadia dve zásadné veci. Prvá vec je tá, že tie keci v aute a pri ohni sa takmer nedali počúvať(teda čítať : :D) a druhá vec je tá, že to naozaj ešte v dnešnej dobe existujú ženy ktoré nič nevedia o daných chlapoch ale dobrovoľne nastúpia k ním do auta a idú do tmavého lesa? ... OK "Blbý lidi, taky lidi. Pán Bůh je má stejně rád" (dúfam, že aj mňa) ()

stuntmanMIKE odpad!

Môže to byť stará škola...môže to byť nová škola...môže to byť nízkorozpočtové a ja neviem ešte čo. Námet zlý nie je, ale kurva. veď to bolo ako celý čas pozerať negrovi do riti cez zváračské okuliare. Všetko sa odohrávme v tme a po tme. Nič tam neni riadne vidno a na toto pozerať hodinu ? no môžem to ja jebať. ()

peiton

Vdaka europskej kinematografii (čomu som nesmierne rada) bez plastických krások z dalekého USA a s celkovými exteriérmi sa snímok javí docela realisticky aj napriek tomu,že zlo,ktoré číha za múrmi starej zrúcaniny nie je z tohto sveta.Ak chcete vidieť na vlastné oči ako sa partia zdanlivo normálnych mladíkov beštiami v ľudskej koži stala,pozrite si.Skalný fanúšik tohto subžánru by povedal len:,,Toto sú tie snímky,pre ktoré sa oplatí ži".V tomto prípade palec hore. ()

kosta73

Nemám nic proti pořádné staromilské kilovačce, ale kopání do dámy mě už docela irituje. Ale i tak mě to vytrhlo z mojí podzimní divácké apatie. ()

Luk80

Ave Caesar ! Tohle by kliďně mohlo být jedním z heslem filmu. Typičtí explo pomatenci si to vyřizujou a znásilňují v lese. Ženy trpí a je to vzrušuje, ovšem tohle se záhy mění a přichází razantní změna žánru. Obživlí gladiátoři z krutého říma mají nový kšeft a začíná atmosferická noční podívaná. Tento nápad se nedá nic jiného než chválit. A je jasné, že větší ocenění přichází ze strany old explo fans. ()

zdenny

Zajímavý nápad s těmi starověkými legionáři. Každopádně spíš než jejich účinkování jsem si všímal toho hnusného a nelidského, co v sobě měli ti tři zmrdi. Já prostě nepochopím, jak může být nějaký člověk tak nelidsky zlý. Na takové bytosti by se neměly vztahovat normální lidské zákony. Prostě bych je zavřel do podzemní kobky a tam je nechal pozdechat bez nějakých vyhlídek na lepší zacházení. Nejhorší to měly samozřejmě ty holky. Při vcítění se do jejich situace mi tuhne krev v žilách. Ten pocit absolutní neodvratitelnosti je prostě šílený. Holky se jedou pobavit se sympatickými chlapci (ano, jsou blbé, když jedou s neznámými chlapci někam do prdele) a namísto slíbeného mejdanu jsou surově zbity a znásilněny. Když už to vypadá, že by mohly být zachráněny, zjistí, že oni tajemní vrahové zabíjejí úplně všechny bez výjimky. Já si jen můžu položit řečnickou otázku: je horší zlo tajemných neživých bytostí anebo zlo, které je v člověku? ()

Herzeleid

První půle filmu - tak to už tady bylo a je to o ničem. Ale počkat si na tu druhou stálo za to. Solidní masakr! Super atmosfera a skvělý nápad. Celkový dojem ale 50/50. Kdybych měl hodnotit jen samotný závěr, tak 4* jak vyšitý. ()

kkarx

Nejlepší je o filmu asi nic nevědět, protože stojí na dvou překvapení. Přičemž jedno nám předhodí autor přímo na začátku. Přiznám se ale, že mě s tím druhým dostali. To jsem fakt nečekal. Mrzí mě akorát, že scénář byl hodně nedotažený, to co je v popisku se ve filmu nikdy nijak nedozvíme. A pak hrozný osvětlení, i za jasného dne není kvůli kamerovým filtrům skoro vůbec nic vidět a co teprve v noci! Jízda autem mě bavila a zombie gladiátoři byli taky super, i ta atmosféra se dost povedla. Úvodní titulky jsou působivé, kreslené výjevy gladiátorů s padnoucí hudbou ve stylu, jak si dnešní hudebníci představují, že mohla antická římská hudba znít s lehce rozladěnými nástroji ((podezírám, že některé nástroje byly o 1/4 podladěné, další parádní nápad mimochodem). Pořád si říkám, že jde o poměrně promarněnou příležitost a nevyužitý potenciál. Nápad super, překvapení také, jen ten hloupý filtr... Jo a ta krátka druhá dějová linka byla zbytečná, bylo by mnohem lepší, kdyby jeden z těch chlapců volal tatínkovi senátorovi místo této osobě. ()

Rathalos

Undergroundova europska hororova zalezitost tentokrat z Talianska,ktora sa s nicim neserie a po nudnej uvodnej polhodine seviruje nekompromisnu,drsnu,brutalnu,zvratenu,spinavu a temnu jazdu,v ktorej zobrazuje najprv krutosti na zenach,no neskor aj na muzoch,gladiatori su dokonali a ide z nich strach,herecke vykony su vyborne,hudba je super,spracovanie i technicka stranka bez problemov,takze nie je co dodat,viva Italia...:-) ()

dannyd14

Ty Píččo, to si nakrútil dobrú piccovinu, kde sa banda tĺkov predbieha v tom, kto povie čo najsuchšiu frázu alebo kto čo najlepšie znásilní ženu. Ale ešte, že sa im do cesty čím skôr priplietli druhí sadisti, inak by neviem aká ďalšia nechutná perverznosť prišla po bielej myške. Inak si toho moc neužijete, keďže 96% časti filmu sa odohráva v tme a to takej, že poriadne neviete, čo sa vôbec deje a správanie postáv je ako inak mimózne. Via Appia potešila. ()

Shanen29

Zombie gladiátoři,tak to je myslím trefa do černého.V tomto snímku velmi dobře zakomponované a vcelku koukatelné.Jak zde píše Bloody 13,pouze pro fandy tohoto žánru.Velmi dobrý exploitační horor,brutální,násilný a řemeslně zvládnutý. ()

Pitryx

Dal bych více, ale bohužel, za ty šmouhy ve tmě to nelze. Ano, bylo to celé v noci, ale i tak lze noční scény nasvětlit jinak. Ale jinak to bylo dle mého gusta. Pravda, vykecávání v autě mohlo být kratší, ale co už s tím, že jo. Většinou bývá prvních půl hodiny nuda k uzoufání. Takže za mne velmi dobrý počin a milovníkům gore mohu doporučit. Těm ostatním v žádném případě.  70 % ()

Wez

No,moc mě to teda nenadchlo...Problém je v tom,že to podstatný se odehrává v noci,takže je tam vlastně hovno vidět,gore se taky moc nekoná-celkově dost velká slabota...Na druhou stranu se mi líbil námět,hudba byla také dobrá a gladiátoři byli parádní..Snad nejvíc z celého filmu se mi líbili ůvodní animované titulky,které osvětlují vznik prokletých gladiátorů.Celkově musím bohužel konstatovat,že návrat ke zlatým časům italian gore a klasikům jako byl Fulci nebo je Argento se nekoná-škoda...:-( ()

DyingAngel

Spočiatku ma tento snímok vôbec nebavil. Dialógy na úrovni postihnutého, úvodné kamerové zábery má taktiež neoslovili, no potom, čo prišlo v lese... Už dlho som sa tak nebála, ako keď sa zjavili zvláštni, tajuplní bojovníci, ktorí mi svojou štruktúrou pripomínali mäsiarov zo Silent Hillu. Tento kúsok určite ocenia všetci fanúšikovia neokukaných béčkových hororčekov. ()