poster

Apollo 17 (TV film)

 • USA

  Apollo 17: The Untold Story of the Last Men on the Moon

Dokumentární

USA, 2011, 56 min

 • poz3n
  ****

  Skvělý dokument se správnou dávkou patriotismu, který mi toho rozhodně řekl hodně, poněvadž o Apollu 17 jsem skoro nic nevěděl.(13.5.2012)

 • Tomihiro
  ****

  ,,Many years ago the great British explorer George Mallory, who was to die on Mount Everest, was asked why did he want to climb it. He said, "Because it is there." Well, space is there, and we're going to climb it, and the moon and the planets are there, and new hopes for knowledge and peace are there. And, therefore, as we set sail we ask God's blessing on the most hazardous and dangerous and greatest adventure on which man has ever embarked." John F. Kennedy(2.9.2013)

 • Autogram
  ****

  Že posledný muž na Mesiaci Eugen Cernan mal slovenské a české korene, sa z dokumentu nedozvieme. Nemožno to ale tvorcom zazlievať, keďže ide o americkú oslavu poslednej misie na Mesiac a veľmi úspešnej. Je lepšie počúvať „Hjústne, nemáme problém“ a sledovať hopsajúcich a mäkko padajúcich astronautov alebo hod geologickým kladivkom do mesačnej diaľky, ktoré sa tak skoro nestane olympijskou disciplínou. Okrem začiatku a konca s trochou politického pátosu nemožno dokumentu nič vyčítať a aj inštalácia americkej zástavy má na Mesiaci celkom inú, príjemne mraziacu atmosféru.(30.8.2013)

 • Mylouch
  ****

  Záběry fotbálku, věšení vlajky i dalších, obyčejnějších příhod na Měsíci sice s odstupem času u vizuálními mystérii všeho druhu zmlsaných diváků ztratily punc fantaskního světa, ale o to více jsou svědectvím úžasného úspěchu dosaženého v - z dnešního pohledu - technicky nepředstavitelně primitivních podmínkách. Přes obrazové bohatství bych uvítal větší kompaktnost podání. 3-4*(13.5.2012)

 • Aqualung
  ****

  Dokument o závěru fantastické série výletů člověka těsně za brány matičky Země.Američané ukázali cestu, kterou je třeba jít.Jde je o to, abychom byli schopni se jí držet.Ale kdoví?(13.5.2012)