Reklama

Reklama

Obsahy(1)

1850 Saint-Pierre, malý francouzský ostrov nedaleko Kanady. Neel - pachatel brutální vraždy, je odsouzen k trestu smrti. Není zde ale mechanismus k vykonání trestu. Francouzská vláda proto rozhodne, poslat na ostrov gilotinu. Než loď s nákladem dorazí, je Neel vězněn v sídle kapitána a jeho manželky, kteří ostrov spravují. Čekání na smrt si Neel krátí prací. Pozvolna se stává nepostradatelným a velmi oblíbeným mužem celého ostrova. Zvláštní slabost pro něj má i kapitánova žena. Když dorazí loď s gilotinou, je třeba vykonat spravedlnost. Kapitán se, z lásky ke své ženě, postaví proti rozhodnutí. Osud všech tří je od té chvíle nevyhnutelný... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

Radyo 

všechny recenze uživatele

A ne, a ne, a ne ! A nebude se mi to líbit ! I kdybyste mě věšeli hlavou dolů ! I kdybyste mě cejchovali žhavým železem ! A buďte rádi, že jsem to nehodil do odpadu. To jen kvůli Jůlince, pro ni mám slabost. Vážně, tohle je (podle mě) hodně nepovedený film, který si hraje na něco, na co absolutně nemá. Místy naprosto stupidní dialogy (možná díky překladu - neznám originální verzi a i kdyby, francouzsky stejně neumím) mě vytáčely k zuřivosti. Méně takových zklamání !! ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Silný příběh a skvělé obsazení: chlapácký fatalista Daniel Auteuil, půvabná a vášnivá Juliette Binoche a málomluvný polepšený vrah Emir Kusturica. Kdyby celý film byl tak dobrý jako jejich výkony, dal bych mu plný počet. Slabé místo se jmenuje Patrice Leconte a má úžasnou schopnost rozmělňovat příběh zbytečnými záběry, které se navíc občas i opakují. Film tak působí neúnosně dlouhým dojmem a potřebuje tři věci: stříhat, stříhat a zase stříhat. ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Emocionální filmový příběh silné ženy, který stejně jako třeba v podobně laděném Pianu končí tragicky, vyzdvihuje hrdinčino snažení v trojúhelníku dvou stejně silných partnerských osobností - zádumčivého vězně a morálně uvědomělého manžela-kapitána. Tenhle trojúhelník se pozvolna mění a hlavní hrdinka osciluje mezi jeho oběma zbylými vrcholy. Ač je filmový pohled možná až příliš plný sentimentu a romantického zamlžení, nesklouzává k fádním klišé banálních milostných romancí a drží se stále v rovině morálně-etické. Film je plný silných symbolických momentů (gilotina uvězněná na lodi, kůň uhánějící po rozlehlých pláních ostrova, kde ale svoboda končí všeobjímajícím mořem...) a brilantních hereckých výkonů (překvapením je především výkon Emira Kusturici) a jeho pozvolné plynutí (které je tu tak kritizováno) přesně odráží jinou rychlost času v komunitě lidí žijících na polozapomenutém ostrůvku někdy v půli devatenáctého století... Vynikající film. ()

Lynn 

všechny recenze uživatele

"Prokletí ostrova Saint Pierre" má bezpočet kladů: syrová kamera zachycující ostrov zahalený ve věčné mlze, která buduje tu správnou atmosféru, bezchybné herecké výkony Juliette Binoche, Daniela Auteuila, no a hlavně úžasného Emira Kusturici, realisticky pojatý tragický konec. Možná není úplně dokonalý, ale mně se líbil, dostal se mi pod kůži a zasáhl mě přímo do srdce. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Film je po pravdě opravdu hodně zvláštní. Já být postavou, kterou hraje Daniel Auteuil, tak se do země prohrabu nebo radši skočím z útesu, kterých na ostrově Saint Pierre pár je. Možná je to všecko hodně velký nesmysl, ale zase se mi na to moc hezky koukalo. Celá ta ponurá potemnělá atmosféra tomu totiž dodávala tak mocný půvab, že jí ani nešlo neodolat. Prokletí ostrova Saint Pierre je možná příběhově film, který má ve scénáři kopu nesmyslů, ale zato mě příběhem dokázal bavit od začátku do konce. Herci hráli solidně a celkově mi to na první pohled přišlo jako příjemný film, odehrávající se o několik století dříve na ostrově vzdáleném několik tisíc kilometrů odemě. Jen jsem nesměl přemýšlet nad vnitřkem a vychutnávat si obal. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama