poster

Prokletí ostrova Saint Pierre

 • Francie

  La veuve de Saint-Pierre

 • anglický

  The Widow of Saint-Pierre

 • Slovensko

  Prekliatie ostrova St. Pierre

Drama / Romantický

Francie / Kanada, 2000, 112 min

 • Šandík
  ****

  Film skvěle natočený a disponující výbornými hereckými výkony. Vedle podmanivé kamery je nutné zmínit i výbornou hudbu. Problém tohoto filmu je v tom, že je strašně literární. Vypadá trochu jako zfilmovaný román od Victora Huga. Nevinný silák a lamželezo, skvělý manžel a tichý sluha, pro všechny nepostradatelný natolik, že jeho připravovaná exekuce málem vyvolá vzpouru... Nebýt toho, že v opilosti úkladně zabil člověka (taková lapálie) učiněný beránek. Zato ti úředníci jsou záporáci k pohledání. Člověk by si div neodplivl a nepřešel na druhou stranu ulice. Takhle šablonovitě načrtnuté charaktery se dnes dají najít snad jenom v akčních filmech, přestože tohle je přecejenom podstatně kultivovanější podívaná... Co se dá dělat? slabší čtyři a to jenom proto, že se stydím dát tři hvězdičky filmu po čistě formální stránce téměř bezchybnému ...(28.6.2008)

 • Radyo
  *

  A ne, a ne, a ne ! A nebude se mi to líbit ! I kdybyste mě věšeli hlavou dolů ! I kdybyste mě cejchovali žhavým železem ! A buďte rádi, že jsem to nehodil do odpadu. To jen kvůli Jůlince, pro ni mám slabost. Vážně, tohle je (podle mě) hodně nepovedený film, který si hraje na něco, na co absolutně nemá. Místy naprosto stupidní dialogy (možná díky překladu - neznám originální verzi a i kdyby, francouzsky stejně neumím) mě vytáčely k zuřivosti. Méně takových zklamání !!(30.7.2002)

 • Lynn
  ****

  "Prokletí ostrova Saint Pierre" má bezpočet kladů: syrová kamera zachycující ostrov zahalený ve věčné mlze, která buduje tu správnou atmosféru, bezchybné herecké výkony Juliette Binoche, Daniela Auteuila, no a hlavně úžasného Emira Kusturici, realisticky pojatý tragický konec. Možná není úplně dokonalý, ale mně se líbil, dostal se mi pod kůži a zasáhl mě přímo do srdce.(1.4.2006)

 • Orlau32
  ****

  Film na podkladě skutečné události z r.1850 byl zpracován velmi citlivě a s maximální snahou držet se faktu. Uškodil tomu slabý český dabing. Nikoliv hereckým obsazením (Ivana Anderlová, Alexej Pyško, Soběslav Sejk atd.), ale technickým provedením. Někde to bylo tak slabé, že jsem musela zesílit zvuk, jinde to řvalo, že jsem se obávala, že vzbudím sousedy. Herci dost polykají slova, takže jim skutečně mnohdy není rozumět. (Nejsem hluchá). Zkusila jsem to pustit v originálu ve francouštině no a tam to bylo "par excelence". Jenže tak dobře zase francouzsky neumím, abych mohla film poslouchat v originále. Je to škoda, protože si myslím, že si firma, která dabing provádí má na tyto věci dávat pozor ! Přesto, kdo má rád historické filmy, mohu doporučit. Ty 4* jsou za obsah filmu i za výkony herců.(5.6.2008)

 • Stanley
  *

  Prokrindapáda, navzdory zvučným jménům v hereckém obsazení je tenhle film amatérština velkého kalibru! Zpracování příběhu (který sám o sobě disponuje velmi nadějným potenciálem) vyznívá jako dětinský pokus o vážné tragické drama. Dějová zápletka a psychologie postav je zde rozmáznuta tak kostrbatým, neobratným a nevěrohodným způsobem, že mi už po prvních dvaceti minutách bylo dočista jedno, co se na obrazovce odehrává a jak to s nahnutými osudy postav dopadne...(6.3.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace