poster

Prokletí ostrova Saint Pierre

 • Francie

  La veuve de Saint-Pierre

 • anglický

  The Widow of Saint-Pierre

 • Slovensko

  Prekliatie ostrova St. Pierre

Drama / Romantický

Francie / Kanada, 2000, 112 min

 • Šandík
  ****

  Film skvěle natočený a disponující výbornými hereckými výkony. Vedle podmanivé kamery je nutné zmínit i výbornou hudbu. Problém tohoto filmu je v tom, že je strašně literární. Vypadá trochu jako zfilmovaný román od Victora Huga. Nevinný silák a lamželezo, skvělý manžel a tichý sluha, pro všechny nepostradatelný natolik, že jeho připravovaná exekuce málem vyvolá vzpouru... Nebýt toho, že v opilosti úkladně zabil člověka (taková lapálie) učiněný beránek. Zato ti úředníci jsou záporáci k pohledání. Člověk by si div neodplivl a nepřešel na druhou stranu ulice. Takhle šablonovitě načrtnuté charaktery se dnes dají najít snad jenom v akčních filmech, přestože tohle je přecejenom podstatně kultivovanější podívaná... Co se dá dělat? slabší čtyři a to jenom proto, že se stydím dát tři hvězdičky filmu po čistě formální stránce téměř bezchybnému ...(28.6.2008)

 • Radek99
  *****

  Emocionální filmový příběh silné ženy, který stejně jako třeba v podobně laděném Pianu končí tragicky, vyzdvihuje hrdinčino snažení v trojúhelníku dvou stejně silných partnerských osobností - zádumčivého vězně a morálně uvědomělého manžela-kapitána. Tenhle trojúhelník se pozvolna mění a hlavní hrdinka osciluje mezi jeho oběma zbylými vrcholy. Ač je filmový pohled možná až příliš plný sentimentu a romantického zamlžení, nesklouzává k fádním klišé banálních milostných romancí a drží se stále v rovině morálně-etické. Film je plný silných symbolických momentů (gilotina uvězněná na lodi, kůň uhánějící po rozlehlých pláních ostrova, kde ale svoboda končí všeobjímajícím mořem...) a brilantních hereckých výkonů (překvapením je především výkon Emira Kusturici) a jeho pozvolné plynutí (které je tu tak kritizováno) přesně odráží jinou rychlost času v komunitě lidí žijících na polozapomenutém ostrůvku někdy v půli devatenáctého století... Vynikající film.(24.1.2007)

 • Philippa
  ****

  Tak takhle nějak si představuji dobře zpracované drama. A pokud říkám drama je jasné ,že příběh neskončil happy endem. Mně se chce věřit , že lidé mohou být takoví. Takoví , že se svou "dobrotou můžou jít k čertu". Paní K měla ve svém prokletí jedno obrovské štěstí. Poznala SKUTEČNOU lásku. Ne každý to může říct....(28.6.2008)

 • Radyo
  *

  A ne, a ne, a ne ! A nebude se mi to líbit ! I kdybyste mě věšeli hlavou dolů ! I kdybyste mě cejchovali žhavým železem ! A buďte rádi, že jsem to nehodil do odpadu. To jen kvůli Jůlince, pro ni mám slabost. Vážně, tohle je (podle mě) hodně nepovedený film, který si hraje na něco, na co absolutně nemá. Místy naprosto stupidní dialogy (možná díky překladu - neznám originální verzi a i kdyby, francouzsky stejně neumím) mě vytáčely k zuřivosti. Méně takových zklamání !!(30.7.2002)

 • cariada
  ***

  Hlavní problém filmu je v jeho délce ,měl být o něco kratší. Zajímavý byl důvod proč ty dva vraždili - chtěli vědět jestli má člověk uvnitř maso nebo sádlo poněkud bizardní. Následně si ho po odsouzení oblíbí kapitánova žena a následně celý ostrov mimo rady ,kteří trvají na popravě. Čekání na gilotinu a následný hledání kata je poměrně dlouhé. Celý příběh skončí velmi špatně .Místo jedné popravy jsou dvě....(12.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace