Horda (festivalový název)

• Austrálie

The Golden Empire

Historický / Drama

Rusko, 2012, 125 min

Od filmu jsem čekala víc. Exteriery hezké, drsné a uvěřitelné středověké prostředí a chování, víra v kouzla a šamany, ale to je asi tak vše.. Tři hvězdy myslim tak akorát, jedna mi přijde nespravedlivá;-)(22.3.2013)

Od "historického filmu plného násilí a brutality" jsem čekal víc než jeden useknutý prst, jednu useknutou hlavu a dva podřezané lidi. Žádných krutých nájezdů si také nejsem vědom (a to jsem při filmu nespal!). Zato nekonečného putování "velkého čaroděje" a jeho modlení se za zázrak jsem si užíval asi většinu filmu. Nebyla to sice úplně nuda, zpracování bylo dobré (kostýmy a kulisy byly na velmi dobré úrovni), ale ději často chyběl spád. Každopádně, popis filmu z FebioFestu je velmi klamavý:)(17.4.2013)

• holistix

První hodinu není jasné, o čem film bude. Poté se začne slibně rozvíjet epizoda ve stylu Andrej Rublev. Aby se v závěru téma opět vytratilo. Pokus o historickou fresku, který z mnoha důvodů nevychází.(24.3.2013)

• Jameich

Musím se přiznat, že jsem zhruba v první třetině tak na deset až patnáct minut usnula. Tohle není ten druh filmu, který mám ráda. Bylo to moc zdlouhavé a křesťanské. Z uměleckého hlediska to ale nebylo zas tak špatné...(7.4.2013)