Tramvaj

Krátkometrážní / Animovaný

Česko / Francie, 2012, 8 min

Petr Marek
  • mr.filo

Potektorští MidiLidi hrají pro kreslené erotično?! rozhovor: http://www.youtube.com/watch?v=P-ngTh2Lh-M + this Animated Short was Advance In 2012 Oscar Race(18.1.2013)

• tresnezraly

Tohle nepřekousnu ani přes fajn hudbu a rytmus, prostě oplzlé a nechutné.(7.7.2012)

Vynikající! Má to šmrnc, vtip i výpovědní hodnotu. Je to správně uhozený, výtvarně krásný a přitom to nesklouzává do trapnosti. Rovněž se mi líbí výběr hudby a celkové "české" vyznění i přes francouzskou koprodukci. Chválím především režisérku, Negativ a Aerofilms, že tohle podporují. jen tak dál :)(25.11.2012)

• Safrine

Tohle není pro mě – stydlivá holka takový film neocení. Nastartovaná tramvajačka mě spíš znechucuje, než rozesmává. Přesto alespoň uznávám práci s rytmem, spojení kresby s hudbou, které má spád.(6.7.2012)

• bassator

47th KVIFF 2012 - CZECH FILMS 2011-2012 - České filmy 2011-2012 (Tramvaj / TRAM / Tramvaj) - Stačí kouknout na teaser nebo ukázku a uděláte si (asi) malou představu...(14.8.2012)

• - V titulcích je uvedena Michaela Pavlátová jako řidička tramvaje a její muž Vratislav Hlavatý jako "muž s červenýma ušima". Pro ostatní muže v tramvaji si jména vymyslela, aby byly titulky - k libosti Francouzů - delší. (Casablanca)

• - Film byl v české distribuci uváděn před projekcí dánského filmu Svatba mezi citróny (2012). Některá kina kvůli Tramvaji odmítli film promítat. Sama Michaela Pavlátová obdržela několik pobouřených mailů na nemravnost filmu, uváděného před romantickou komedií. (Casablanca)

• - Michaela Pavlátová byla zadavateli ponoukána, aby "přitvrdila". Francouzům se zdál první námět příliš málo erotický. (Casablanca)