poster

Tramvaj

 • anglický

  Tram

Krátkometrážní / Animovaný

Česko / Francie, 2012, 8 min

Hudba:

Petr Marek
 • Tom_Lachtan
  ****

  Super věc, aneb i erotické snění kypré tramvajačky se dá natočit vkusně a zábavně. Jednak je tu moc fajn rytmizace na hudbu a druhak je tu moc fajn animace, která sice výtvarně není nijak extra zajímavá, ale perfektně zvládnutá a dotváří úsměvnou náladu filmu. Vesmírná vydra s chapadlama tu sice není, ale ta chapadla vlastně jo!(23.8.2016)

 • Nerdik
  *****

  Vynikající! Má to šmrnc, vtip i výpovědní hodnotu. Je to správně uhozený, výtvarně krásný a přitom to nesklouzává do trapnosti. Rovněž se mi líbí výběr hudby a celkové "české" vyznění i přes francouzskou koprodukci. Chválím především režisérku, Negativ a Aerofilms, že tohle podporují. jen tak dál :)(25.11.2012)

 • bassator

  47th KVIFF 2012 - CZECH FILMS 2011-2012 - České filmy 2011-2012 (Tramvaj / TRAM / Tramvaj) - Stačí kouknout na teaser nebo ukázku a uděláte si (asi) malou představu...(14.8.2012)

 • Rob Roy
  *****

  Ze života. Frustrace, snění, to co zažíváme každý den. Působivá rytmizace na hudbu. A urazit tenhle film může leda omezence.(29.10.2012)

 • Mr. No one
  ****

  Den řidičky tramvaje v přibližně sedmi a půl minutách trvajících animovaných "orgiích", kde se cvaká (píchá) jeden lístek za druhým. Vtipná, nevinná, legrácka, které k tomu, aby nepůsobila lacině, napomáhá výborně zvolená hudba. Puritáni nechť prominou, člověk se zdravým smyslem pro humor nechť se baví.(17.2.2013)

 • - Film byl v české distribuci uváděn před projekcí dánského filmu Svatba mezi citróny (2012). Některá kina kvůli Tramvaji odmítli film promítat. Sama Michaela Pavlátová obdržela několik pobouřených mailů na nemravnost filmu, uváděného před romantickou komedií. (Casablanca)

 • - V titulcích je uvedena Michaela Pavlátová jako řidička tramvaje a její muž Vratislav Hlavatý jako "muž s červenýma ušima". Pro ostatní muže v tramvaji si jména vymyslela, aby byly titulky - k libosti Francouzů - delší. (Casablanca)

 • - Hudba k Protektorovi byla původně jen "pracovní verzi", ale produkci se zalíbila, a tak již zůstala. (Casablanca)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace