Open Grave

• Velká Británie Open Grave

Muž sa prebudí v otvorenom hrobe plnom mŕtvych tiel. Postihla ho strata pamäti, a preto nevie, kto je, ako sa na toto desivé miesto dostal a či je vrahom tých obetí on sám alebo niekto iný. Zachráni ho tajomný muž a dostáva sa do domu plného cudzincov, ktorí taktiež trpia stratou pamäti. Pri odhaľovaní záhady, kto je vlastne vrahom, sa začína boj o život. (kubqo)

AngelG

No tak nebylo to zase tak hrozné, jak jsem čekala a nápad to taky nebyl špatný.. ovšem velice brzy vám dojde, o co se tam tak může jednat, tudíž to pak trochu nudí a hlavně vás ten průběh ani závěr moc nepřekvapí.. ()

Charlie84

Dobrý start a dobrá pointa, kterou odhadnete ve chvíli, kdy Copley doklopýtá lesem do toho baráku. Což je asi v patnácté minutě. Blbý. Pak je tam ještě pár slušných nápadů a především pořád ten Copley, který se svým kukučem, hlasem a replikama, které ho nutí říkat, působí tak směšně až je cool. Ostatní se zase vesměs chovají jako k****i, což je vlastně taky docela zábava. Kdo zapne mozek, jeho chyba. Takže na jednu stranu proč ne, na druhou, při plném vědomí, hodně, HODNĚ silné dvě...což je takový trochu oxymorón...:) ()

Eduardo

Nápad výborný, len strašne nevyužitý. Keby sa toho chopil Twohy s príbehovo podobne ladeným A Perfect Getaway (kde si taktiež divák nie je až do poslednej tretiny ničím istý) tak to mohlo s tým rozuzlením dopadnúť oveľa lepšie, údernejšie a možno by to podobne stálo aj za druhé pozretie. Ale Copley to zas a znova zahral perfektne. Toho herca mám po každom filme radšej a radšej. Koniec koncov on bol hlavný dôvod prečo som si to aj pozrel ;) ()

Franc1s

Jednou takhle za deště se probudíš v masovým hrobě a nemáš ani páru co se stalo...U sebe máš bouchačku a vytáhne tě němá holka, co teď? Každým dnem se ti vrací vzpomínky, ale s dalšíma přeživšíma jste na ostří nože, a tak jedete na vlastní pěst. Nápad fakt dobrej, od začátku filmu jsem se sám sebe ptal, "WTF" "WTF"? Co vypadá jako řešení, není řešení, co je lež může být pravda... Bohužel tomu ale škodí moc rychlej střih a přeskočení na druhou kolej, kde už se děje zase něco jiného. Jinak jsem rád viděl zase Krugera (S.Copley). Atmoška taky solidní, ale i tak tomu něco chybělo..7/10 ()

Rawar

Filmový guru, odborník na slovo vzatý a kvalitou svých komentářů proslulý mazák LIVINGDEAD, zde hodnotil snímek jako odpad. Pro mě jasný červený maják, že se bude jednat o slušnou, inteligentní podívanou. A taky že jo. Ale začnu kritikou. Rozporuplné hodnocení dávám za vinu lehké zmatečnosti a zašmodrchanosti děje. Postupné rozuzlování zde nefunguje tak jako jinde a možná by filmu slušelo trochu více se věnovat jeho samé podstatě, hned od začátku. Mimo tohle má snímek ale všechno co ke spokojenosti potřebuji. Parádní příběh, skvělou kameru a hodně hezké exteriéry, silně připomínající okolí Černobylské elektrárny, slušné herecké obsazení (Sharlto z Districtu, Kretschmann z King Konga) a hutnou atmosféru, místy hodně napínavou, a perfektně podpořenou jak melodickou, tak ambientní hudbou. Trošku klišé stran zápletky s virem a zombíkoidními tvory dobře vyrovnává skutečnost že hlavní postavy mají silnou amnézii, která však postupně ustupuje a jim se vrací vzpomínky. Na konci je vše trošku kostrbatě ale srozumitelně osvětleno a já mám pocit že jsem viděl dobrý film. ()

vikino1

Pozor není to HOROR !! Miluju filmy o ztrátě paměti. Chytrého diváka to nutí přemýšlet, o čem to vlastně je. Navíc tady od začátku cítíte zombie apokalypsu. A to můžu na všechny způsoby. Škoda té prostřední pasáže, kde místo pořádného prohledání domu se děj upne na auta s poloprázdnou nádrží a jakési dítě, které vlastně nic neřeší. Kdyby tohle vypustili a udělali nějakou slušnou zápletku s nakaženýma, neváhal bych s 5ti. Sharlto Copley herecky zraje jako víno. Jo a nechápu, jak lidi můžou hodnotit filmy, které ani nedodívali. Třeba Livingdeadův odpad je úplně mimo mísu. ()

Alouette

Chlápek se probere v jámě plné mrtvol s totálním oknem a bouchačkou za pasem. Když se pak dostane do domu, potká skupinku dalších lidí a ti mají stejný výmaz jako on. Společně se vydají pátrat po tom, co se s nimi vlastně stalo v krajině plné mrtvol a šílených polomrtvých. Zajímavý, i když na mě celkem místy nudný filmek. Ovšem když už pak došlo k odhalování pointy příběhu, celkem jsem čuměl a bavil se. Dle mého gusta by nám měli odkrývat záhadu o trochu dříve. Bezcílné pobíhání sem a tam po lese mezi šílenci a mrtvolami zase tolik zábavné není. Ale i tak dobrý nápad a tak i lehce nadprůměrný film. ()

windows

Přidávám se mezi všechny ty, kteří se domnívají, že jde o pěknou slátaninu zmatených scén. Kulisy, kostýmy byly výborné ale děj byl slabý. ()

DavidWebb

Režisér Gonzalo López-Gellego sa chytil v rámci žánru zombie(?) thrilleru celkom zaujímavého a sčasti aj originálneho námetu. Čo je asi najväčším plusom tohto snímku pretože sa to dá dopozerať bez zívania a klipkania očí. Avšak práve režisér svoju úlohu nezvládol na jedničku - čo je zase najväčším mínusom tohoto filmu. Celý čas som mal pocit, že pozerám na čiernobiely kúsok a až keď som si spomenul na autá tak som si uvedomil, že nie, že sa iba celý film ťahá akousi vizuálnou šeďou, o ktorej neviem isto, či bola zámerom. A takisto som sa nemohol zbaviť dojmu, že sa Open grave úporne snaží dostať sa do áčkovej ligy - čo mu neumožňuje už spomínaná réžia, málo napätia, neznámi herci, ani zrejme nízky rozpočet. Príbeh - aj keď trochu nevyvážený - nie je zlý a ani koniec mi nevadil avšak vyššie uvedené plus lepší scenár a soundtrack by z tohto dielka urobilo celkom slušný flick. Škoda, takto je to len na slabšie tri hviezdy. ()

Miagy

Pomerne dobre spracovaný horor, ktorý zo začiatku celkom zaujme, avšak po hodine už absolútne stráca dych. Hodilo by sa kratšia stopáž. Film však neurazí a fanúšikovia zombiečičotovlastneboli si asi prídu na svoje. PLUS: atmosféra lesa, pár dobrých scén, záver, MINUS: slabé herecké výkony, dlhá stopáž, klišoidné spracovanie, ničím výnimočný horor, chýbalo mi viac napätia, akcie, vysvetlenia... ()

Kozy9

Nesympaticky zmätené no na konci pomerne napriemerne zlepené. Keď nič iné tak aspoň toto prinieslo niečo nového do klišovitej a okukanej situácie dnešnej väčšiny hororov z USA. 75% ()

Knor

Z traileru to vypadalo luxusně, ale výsledek nic moc. Příběh vypadal nadějně, nápad určitě špatnej taky nebyl, ale zpracování tvůrci moc nezvládli. S herci jsem problém taky neměl ale spíš už jsem čekal ať už to skončí, protože pointa byla jasná docela brzo a až do konce film nemělo co zachránit. Takže výsledek je průměr, na který stojí kouknout, ale nic víc. A taky mi tam chybělo víc krve a násilí, kterýho tu mohlo bejt požehnaně. ()

srncek odpad!

Typický zle natočený Céčkový DVD (zázrakom aj Blu-Ray) výplach,s pointou,ktorú odhadnete za 20 minút,zlými a nezaujímavými hercami plný kriku,chaosu,nezmyselného chovania postáv a s twistom za 2 koruny..OBROVSKÉ TRÁPENIE a to som trpezlivý až až.. 0% ()

petrik11

Filmík nič moc, nesympatickí herci, diery v logike deja ako v ementálskom syre. Ale pravda, dobrý horor ťažko vyšpekuľovať. ()

intro

Open Grave je hodně zvláštní horor/thriller. Tohle označení na něj sedí nejvíc. Začátek Vás pohltí, prostředek mě skoro uspal a konec zas dostal. Film má i docela zajímavou zápletku. Já dávám 60%. ()

Kortexo

Poctivý film po všech stránkách se slušným koncem...ale pravdou je, že po 20 minutách jsem byl nadšen a vypadalo to na velmi originální film s revoluční zápletkou, boužel ta pointa a finále, už v rámci žánru nepřináší nic nového... ()