Open Grave

• Velká Británie Open Grave

Muž sa prebudí v otvorenom hrobe plnom mŕtvych tiel. Postihla ho strata pamäti, a preto nevie, kto je, ako sa na toto desivé miesto dostal a či je vrahom tých obetí on sám alebo niekto iný. Zachráni ho tajomný muž a dostáva sa do domu plného cudzincov, ktorí taktiež trpia stratou pamäti. Pri odhaľovaní záhady, kto je vlastne vrahom, sa začína boj o život. (kubqo)

pyzma84

určite štyrečka za celkový dojem. Občas je dej plížívý, ale celkovo to na mňa zapôsobilo. Vďaka deju čakáte, čo sa vlastne stane (i keď nejakú tu pointu pochopíte už v strede filmu). Určite stojí za pozretie, vďaka deju a postavám /pre mňa konečne jakš takš logické/. Napriek koncu je stred filmu najviac presýtený, trošku doladiť a je to jeden z top ten záživných thriller horror-ov. ()

cerva82

Nechapu nektere komenty zdejsich lidi... Zrejme jste to sledovali jen prvni pulhodinu... Tento horror pro me vubec neni zklamanim, prave naopak... ()

noKOMERZIALL

Moc nechápu níže psané negativní komentáře,ale to je věc každého vyjádřit svůj názor.Musím uznat kvality tohoto filmu,mě nenechal vydechnout ani na chvíli,zajímavý děj,dusivá atmosféra,solidní spád prostě horothriller jak má být.Zasloužené 4hvězdy. ()

martasdas

Celkem slušný námět, ale pro mě zcela nelogicky poslepovaný děj. Navíc herecké obsazení filmu na celkovém dojmu moc nepřidá. Zpočátku jsem se moc nebavil, film rozhodně nesplnil má očekávání. Na druhou stranu musím uznat, že závěr je celkem zdařilý, a tak zastiňuje některé nesrovnalosti s první části filmu. Nevím, jestli je to tím dobrým koncem, ale pro mě celkově slušný hororový kousek. ()

spek007

Napínavý film , který táhne v hlaní roli Sharito Copley. Skupinka lidí trpící strátou paměti se snaží bojovat proti nemoci , která dělá z lidí agresivní vraždící šílence. Kamera i hudba v pohodě. Scénář trošku kostrbatý. Konec otevřený ... že by nás čekala dvojka. Jako fanoušek žánru dávám 4 hvězdy. ()

focusreviews

Netuším proč film nezískal lepší hodnocení. To v dnešní době lidi už nedokážou přijmout otevřený konec? Nesympatické herecké obsazení? Možná před deseti lety by bylo nesympatické. Americký topos rozhodně zaujme a když si devadesát minut dovedu lámat hlavu s tím jak to vlastně je a jak to dopadne, tak je to rozhodně dobrý film. Ale všem ostatním zřejmě docvaknul příběh v první minutě. Film je ve výsledku hodně dobrý, žádný přehnaný zombie make up, spousta otázek a žádný pohádkový, romantický konec se záchranou lidstva. Tak to prostě má být a díky tomu ode mě film dostává čtyři hvězdičky. ()

RathuVSoak

Scénář pokoušející se napínat atmosféru jako tětivu tak vehementně, až divákovi rupnou nervy a film odsoudí jako slátaninu, která nedává smysl. Mně ale nervy neruply, ba naopak. Při sledování Open Grave je divák vtažený do mlhavého údolí plného zmatku a bezmoci, stejné jako zažívají hlavní postavy a proto považuji chaotický scénář za účelný a skýtající možnost prožít příběh "očima" postav. Open Grave není perlička každým coulem, ale zvolený nepřímočarý vyprávěcí styl provokující jakýkoliv cit pro konvenci a závěrečné rozuzlení, dáli se tak závěr filmu nazvat na mne osobně udělali dobrý dojem. ()

Norrek

Mělo to slušný nájezd, který se však časem sklouzl k rutině a vcelku tuctovému závěru. Jednohubka na sobotní večer u piva, která brzy vyšumí. ()