West of Memphis

• Velká Británie West of Memphis
všechny plakáty

Mrazivý dokument, pokračující v tradici Errola Morrise, jehož film The Thin Blue Line z roku 1988 taktéž rozkrýval skutečnou historii trestného činu, se soustřeďuje na události z roku 1993, kdy byla ve West Memphisu v Arkansasu zabita trojice osmiletých chlapců. Za vraždy mylně označené jako satanistické byli na doživotí odsouzeni tři teenageři. Série dokumentárních filmů HBO s názvem Paradise Lost však začala postupně rozkrývat nové a nové důkazy vedoucí ke stále jasnější nevině tří chlapců a rozpoutala rozsáhlé soukromé vyšetřování, které zaštítili mimo jiné i herec Johnny Depp či zpěvák Eddie Vedder. Snímek, produkovaný podporovateli hnutí Peterem Jacksonem a jeho ženou Fran Walsh, přináší nejen ucelený pohled na celou kauzu, nejnovější důkazy či vyřešení, ale hlavně na obecné fungování americké justice. (Brousitch)

Scallywag

Tento dokument není o WM3, ale o D. Echolsovi, jeho ženě a hudebních celebritách. Dozvíme se jak se do sebe Damien a jeho žena zamilovali, jak se vzali, uslyšíme jak J. Depp čte nějaký žvásty od Echolse, prostě jako, KOHO TO ZAJÍMÁ?? Naopak v dokumentu neuslyšíme nic o "panu Bojanglesovi", o výpovědích zbylých dvou odsouzených (ano v podstatě v tomhle "objektivním" dokumentu mluví jenom Echols nebo se se mluví o něm), naprosto se zde zamlčuje, že Echols a Miskelley neprošli detektorem lži, což je dost zajímavé. Ani jeden z trojice neměl jasné alibi. Co spis označován jako důkaz 500? Navíc se v dokumentu lže, Miskelleyho nevyslýchali v jeden den 12 hodin, ale pouze 2 hodiny. Celkem by mě zajímal rozbor řeči těla, kdybych byl nevinný, tak bych brečel, bojoval a řval, že jsem nevinný, oni byli naprosto v klidu. Nemluví se zde ani o teoriích, kdy to měla udělat čtveřice okolo Hobbse a Jacobiho, kteří spolu měli mít poměr. Jednostranný dokument. ()