The Canyons

Braxton Pope

Tim Silano

Kostýmy:

Keely Crum

Pro prsa Lindsay Lohan šel bych světa kraj, a v tomto případě až do L.A. Dráždivá erotická hra herečky a filmového producenta na vzájemné podezírání, obvinování se z nevěry, vědomé podvádění jeden druhého a manipulaci. A to všechno za branami filmového průmyslu, který tentokrát není žádnou továrnou na sny. V nablýskaném luxusu a štědré pompéznosti Hollywoodu je nevěra běžný jev, ale kde jsou její hranice? A kam až mohou sahat? Milenecký pár Tara a Christian o tom ví své. Vždyt tohle vše běžně praktikují a vyhledávají sex s náhodnými lidmi (ve třech nebo čtyřech) až do chvíle, kdy nezávazné povyražení zničí žárlivost a vražda. Starý chlípník Paul Schrader ve svém filmu ukázal dobrý pozorovací talent a je vidět, že ačkoliv se tentokrát na scénáři nepodílel, tak jeho situace vyznívají velmi často dost realisticky. Nebál se přitom obsadit do jedné z hlavních rolí profesionálního pornoherce (ve filmu nebyl jediným z této branže) Jamese Deena, který jako vynikající slizoun vyvrátil mýtus o tom, že pornoherci neumějí hrát. Spoluproducentka Lindsay Lohan se pro účely filmu nejednou odhalila, což překvapilo víc než její nahý partner, který se erotikou živí. Přídomek skandální je sice trochu přehnaný, ale je fakt, že tenhle film by asi žádné velké studio neschválilo. Ze Schraderových režijních postupů je cítit provokace a také inspirace Soderberghem a to v psychologicky vypjatých scénách. Film o manipulaci, moci a sexu lze doporučit těm divákům, kterým film s takovým zaměřením chyběl a mimoděk můžou zkontrolovat kontroverzní Lindsay, jak jí to sluší, a jak umí hrát. A umí. Mé hodnocení: 80%(20.8.2013)

• zbyshek

Dvě hvězdy za dvě největší hvězdy filmu,a to je pár výběžků na hrudi Lindsay Lohan. Jinak se tam nic zajímavého ani zmínky ucházejícího nevyskytovalo. Herci nesympatičtí a nepříjemní jak předčasný buzení, celkově to bylo takové laciné, herecké výkony opravdu nebyly chloubou tohoto díla, spíše naopak. 20%(21.3.2014)

Nízkorozpočtové / nehollywoodské / satirické drama (nejen) o Hollywoodu, které má to štěstí, že se v něm obnažuje + hraje (a ne špatně!) průserářka Lindsay Lohan a mihne se i Gus Van Sant v roli psychologa. ~ Na vzájemné interakci čtyř pěti postav při přípravách nového filmu je ukázána chorobná touha MÍT POD KONTROLOU sebe i všechno okolo sebe (věci i lidi), touha rozhodovat / přikazovat / řídit / režírovat / ovládat, abych z toho co nejvíc profitoval. To však plyne z nedostatku sebedůvěry, z obavy před svým okolím, z obavy před světem, před životem… ~ Film prostoupený lží a nedostatkem respektu, potažmo lásky k druhému. Film o egoismu, film vypovídající o vztazích, chování i hodnotách v západní společnosti. V jednom komentáři zde stojí: "…nezajímaví hrdinové se malátně posouvají odnikud nikam, vedou totožné vyprázdněné dialogy, v příběhu, který marně hledá konflikt a pohybuje se v mezích až zbytečné sterility." Dotyčný se plete. Hrdinové mají být nezajímaví. Tito nezajímaví hrdinové se skutečně posouvají odnikud nikam jejich nudnými nezajímavými životy. Skutečně vedou bezobsažné vyprázdněné dialogy v jejich sterilním životě i vztazích… ~ Největší výhrady bych měl ke kameře (i když režie ani třeba střih zdaleka nejsou dokonalé), která působí někdy hodně amatérsky, avšak napětí, kam se děj vyvine dál, dělá z posledního kousku režiséra a scénáristy Paula Schradera nadprůměrný počin. The Canyons tedy celkově hodnotím jako překvapení, které jsem, přiznám se, nebýt příslibu obnažených ňader a Gus Van Santova jména, téměř minul. Nemám problém napálit maximum. ~ ~ Když jste tady, tak se cítíte jako herec? / Všichni jsme herci, ne…? Chci říct, podle situace, ve které právě jsme.(20.8.2013)

• JAn

Na jednu stranu, vzhledem k okolnostem a veškerým problémům, je zázrak, že tenhle film vůbec vznikl, ovšem na tu druhou, kdyby se tak nestalo a zůstal kolem něj jen skandální opar a všemožné povídačky, mohl se z The Canyons stát Ellis/Shraderův opus magnum. Schraderovi s DeFaziem se sice podařilo poměrně solidně zachytit určité aspekty odvrácené strany továrny na sny, nicméně nohy jim ani zdaleka nepodkopává Lidsay Lohan, nýbrž samotný scénář. Ellisův rukopis je nepopiratelný a, - nevěřil bych, že tohle někdy napíšu -, právě v tom tkví základní problém. Tento kontroverzní autor se po sedmi románech očividně kompletně vyčerpal a v The Canyons jen slaboduše recykluje veškeré své motivy a komponuje je v primitivní skládačku bez špetky nadhledu, originálního humoru či příznačné konceptuality. Jeho nezajímaví hrdinové se malátně posouvají odnikud nikam, vedou totožné vyprázdněné dialogy, v příběhu, který marně hledá konflikt a pohybuje se v mezích až zbytečné sterility. Obávám se, že Ellisova nová dráha scénáristy tímto skončí stejně rychle, jako začala. Nečekaným překvapením tak zůstává jenom skvělý slizoun James Deen a troska Lohan, která by měla zvážit svou práci a zkusit kariéru pornoherečky. Alespoň by tak získala nějaké ty fanoušky zpět. The Canyons se tak rozhodně nestanou převratem v Schraderově filmografii, v jaký doufal. Ba spíše naopak.(4.8.2013)

Já nemám sebemenší důvod, proč bych dával nižší hodnocení. Celý film mě bavil, zaujal mě i příběh, ani v jedný scéně jsem se nenudil. Film mě zaujal dost pozitivně a Lindsay taky. Skvěle to zahrála a těším se na další její filmy. Skvělá hudba, dobří herci, příběh který upoutá hned od začátku a ani nevíte jak to vše dopadne. Dost zvláštní konec.(11.1.2014)

• - Snímek byl údajně kvůli problémové herečce Lindsay Lohan odmítnut na filmovém festivalu v Sundance. (Dlee)

• - Film byl natočen za 21 dnů. (Patw)

• - Při natáčení filmu se Lindsay Lohan podle svých hereckých kolegů chovala jako rozmazlené dítě. Poroučela si nadstandardní zacházení či celé dny odmítala opustit šatnu. (Dlee)