The Canyons

Braxton Pope

Tim Silano

Kostýmy:

Keely Crum

Stephen Rodrick, The New York Times Magazine: "Lohan asked for a quick makeup break and retreated to her room. Schrader popped in for a word and then came out with a mischievous look on his face. “Do you know that iPhone app that makes explosions?” He held up the phone and showed me some footage he’d just shot of Lohan having her makeup redone. Then he pushed a button, and a Bruckheimer-quality explosion blew his star into a million tiny pieces. Schrader smiled for the first time all night."(22.1.2019)

Schrader natočil hollywoodskou satiru jako porno. Každý tu s každým vyjebává, obrazně i doslova. Tím je samozřejmě ospravedlnitelná i ta prázdnota a doslovnost dialogů, včetně (porno)hereckých výkonů, u kterých je těžké říct, zda jsou záměrně nadsazené nebo prostě podprůměrné. Jako koncept je to zábavné, jako film už to tolik nefunguje.(4.8.2013)

• SaNcHeZ_cz

Popravdě musím říct, herecký výkon Jamese Deena (ze kterého jsem měl největší obavy) mi přišel jako jedna z těch nejlepších věcí na tomhle snímku, ne že by ten výkon byl nějak vyloženě dobrý, jen není úplně matérský, jako je tomu u ostatních. Nejenom dalších pornoherců ale i jako třeba celá slavná Lindsay Lohan. Jinak ale v podstatě film o ničem. Zpracování jako soft porno, místy solidně otravné užívání subjektivní kamery a v podstatě film tak trochu o ničem.(21.8.2013)

• kaylin

Film, kde se v hlavní orli objeví celkem známý pornoherec, navíc film od člověka, který má na svém kontě velmi zajímavé filmy (remake "Kočičí lidé") a scenáristicky se podílel ještě na zajímavějších ("Zuřící býk" nebo "Taxikář"). Zní to trochu nebezpečně, ale ukazuje se, že angažování pornoherce nemusí být vůbec problém. Problém jsou jiní, kteří si říkají herci, no a nakonec i scénář, který si hraje na velký, napínavý thriller, kdy ale napětí je vytvářeno jen hudbou a tím, že je zde nějaké to násilí. Vše spíš mimo scénu. Lindsay ukáže prsa, ale tak na to už jsou asi všichni zvyklí.(14.1.2014)

Nízkorozpočtové / nehollywoodské / satirické drama (nejen) o Hollywoodu, které má to štěstí, že se v něm obnažuje + hraje (a ne špatně!) průserářka Lindsay Lohan a mihne se i Gus Van Sant v roli psychologa. ~ Na vzájemné interakci čtyř pěti postav při přípravách nového filmu je ukázána chorobná touha MÍT POD KONTROLOU sebe i všechno okolo sebe (věci i lidi), touha rozhodovat / přikazovat / řídit / režírovat / ovládat, abych z toho co nejvíc profitoval. To však plyne z nedostatku sebedůvěry, z obavy před svým okolím, z obavy před světem, před životem… ~ Film prostoupený lží a nedostatkem respektu, potažmo lásky k druhému. Film o egoismu, film vypovídající o vztazích, chování i hodnotách v západní společnosti. V jednom komentáři zde stojí: "…nezajímaví hrdinové se malátně posouvají odnikud nikam, vedou totožné vyprázdněné dialogy, v příběhu, který marně hledá konflikt a pohybuje se v mezích až zbytečné sterility." Dotyčný se plete. Hrdinové mají být nezajímaví. Tito nezajímaví hrdinové se skutečně posouvají odnikud nikam jejich nudnými nezajímavými životy. Skutečně vedou bezobsažné vyprázdněné dialogy v jejich sterilním životě i vztazích… ~ Největší výhrady bych měl ke kameře (i když režie ani třeba střih zdaleka nejsou dokonalé), která působí někdy hodně amatérsky, avšak napětí, kam se děj vyvine dál, dělá z posledního kousku režiséra a scénáristy Paula Schradera nadprůměrný počin. The Canyons tedy celkově hodnotím jako překvapení, které jsem, přiznám se, nebýt příslibu obnažených ňader a Gus Van Santova jména, téměř minul. Nemám problém napálit maximum. ~ ~ Když jste tady, tak se cítíte jako herec? / Všichni jsme herci, ne…? Chci říct, podle situace, ve které právě jsme.(20.8.2013)

• - Film byl natočen i s pomocí fanoušků. Ti přes účet Kickstarten poslali přibližně třetinu požadovaných nákladů. (Terva)

• - Stephen Rodrick, výpomocný autor scénáře, prozradil, že Lindsay Lohan několikrát přišla pozdě na natáčení. Přišla pozdě i na první čtení scénáře a do místnosti vešla v ten moment, kdy režisér Paul Schrader právě říkal, že si Lohan "libuje v chaosu." (Patw)

• - Magazín Vanity Fair zveřejnil článek, ve kterém napsal, že Braxton Pope, producent filmu THe Canyonh, ve kterém si zahrála Lindsay Lohan, obviňuje Lady Gaga z toho, že právě kvůli ní vznikaly při natáčení různé problémy, které byly spojeny s hlavní hvězdou filmu, herečkou Lindsay Lohan. Gaga se s Lindsay seznámila loni, když obě pobývaly v hotelu Chateau Marmont v Los Angeles. Stejně staré slečny si ihned padly do oka a staly se s z nich kamarádky. Společně navštěvovali bujaré večírky, v důsledku čehož byla Lindsay unavená. Magazín Vanity Fair napsal: "Byl tam jeden natáčecí den, kdy jsme natáčení museli přerušit - což byla, upřímně řečeno, vina Lady Gaga, která s Lindsay v hotelu Chateau ponocovala až do časných ranních hodin. Taková je prostě Lindsay. Asistentka Lindsay mě další ráno informovala, že Gaga se chtěla ten den přijít podívat na natáčení, ale Lindsay seděla vyřízená v kavárně, kde jsme podle plánu měli točit jednu scénu, ale nemohli jsme pokračovat. Bylo nám řečeno, že Lindsay trápí bolest ucha a že má zánět vedlejších nosních dutin. Její osobní doktor se pohyboval po restauraci. Udělal předběžnou prohlídku a prohlásil, že je Lindsay nemocná. Šla tedy zpátky do svého hotelového pokoje a my jsme museli poslat všechny ostatní na další natáčecí místo." (Dlee)