The Canyons

Braxton Pope

Tim Silano

Kostýmy:

Keely Crum

Pro prsa Lindsay Lohan šel bych světa kraj, a v tomto případě až do L.A. Dráždivá erotická hra herečky a filmového producenta na vzájemné podezírání, obvinování se z nevěry, vědomé podvádění jeden druhého a manipulaci. A to všechno za branami filmového průmyslu, který tentokrát není žádnou továrnou na sny. V nablýskaném luxusu a štědré pompéznosti Hollywoodu je nevěra běžný jev, ale kde jsou její hranice? A kam až mohou sahat? Milenecký pár Tara a Christian o tom ví své. Vždyt tohle vše běžně praktikují a vyhledávají sex s náhodnými lidmi (ve třech nebo čtyřech) až do chvíle, kdy nezávazné povyražení zničí žárlivost a vražda. Starý chlípník Paul Schrader ve svém filmu ukázal dobrý pozorovací talent a je vidět, že ačkoliv se tentokrát na scénáři nepodílel, tak jeho situace vyznívají velmi často dost realisticky. Nebál se přitom obsadit do jedné z hlavních rolí profesionálního pornoherce (ve filmu nebyl jediným z této branže) Jamese Deena, který jako vynikající slizoun vyvrátil mýtus o tom, že pornoherci neumějí hrát. Spoluproducentka Lindsay Lohan se pro účely filmu nejednou odhalila, což překvapilo víc než její nahý partner, který se erotikou živí. Přídomek skandální je sice trochu přehnaný, ale je fakt, že tenhle film by asi žádné velké studio neschválilo. Ze Schraderových režijních postupů je cítit provokace a také inspirace Soderberghem a to v psychologicky vypjatých scénách. Film o manipulaci, moci a sexu lze doporučit těm divákům, kterým film s takovým zaměřením chyběl a mimoděk můžou zkontrolovat kontroverzní Lindsay, jak jí to sluší, a jak umí hrát. A umí. Mé hodnocení: 80%(20.8.2013)

Já nemám sebemenší důvod, proč bych dával nižší hodnocení. Celý film mě bavil, zaujal mě i příběh, ani v jedný scéně jsem se nenudil. Film mě zaujal dost pozitivně a Lindsay taky. Skvěle to zahrála a těším se na další její filmy. Skvělá hudba, dobří herci, příběh který upoutá hned od začátku a ani nevíte jak to vše dopadne. Dost zvláštní konec.(11.1.2014)

Nízkorozpočtové / nehollywoodské / satirické drama (nejen) o Hollywoodu, které má to štěstí, že se v něm obnažuje + hraje (a ne špatně!) průserářka Lindsay Lohan a mihne se i Gus Van Sant v roli psychologa. ~ Na vzájemné interakci čtyř pěti postav při přípravách nového filmu je ukázána chorobná touha MÍT POD KONTROLOU sebe i všechno okolo sebe (věci i lidi), touha rozhodovat / přikazovat / řídit / režírovat / ovládat, abych z toho co nejvíc profitoval. To však plyne z nedostatku sebedůvěry, z obavy před svým okolím, z obavy před světem, před životem… ~ Film prostoupený lží a nedostatkem respektu, potažmo lásky k druhému. Film o egoismu, film vypovídající o vztazích, chování i hodnotách v západní společnosti. V jednom komentáři zde stojí: "…nezajímaví hrdinové se malátně posouvají odnikud nikam, vedou totožné vyprázdněné dialogy, v příběhu, který marně hledá konflikt a pohybuje se v mezích až zbytečné sterility." Dotyčný se plete. Hrdinové mají být nezajímaví. Tito nezajímaví hrdinové se skutečně posouvají odnikud nikam jejich nudnými nezajímavými životy. Skutečně vedou bezobsažné vyprázdněné dialogy v jejich sterilním životě i vztazích… ~ Největší výhrady bych měl ke kameře (i když režie ani třeba střih zdaleka nejsou dokonalé), která působí někdy hodně amatérsky, avšak napětí, kam se děj vyvine dál, dělá z posledního kousku režiséra a scénáristy Paula Schradera nadprůměrný počin. The Canyons tedy celkově hodnotím jako překvapení, které jsem, přiznám se, nebýt příslibu obnažených ňader a Gus Van Santova jména, téměř minul. Nemám problém napálit maximum. ~ ~ Když jste tady, tak se cítíte jako herec? / Všichni jsme herci, ne…? Chci říct, podle situace, ve které právě jsme.(20.8.2013)

• Chrustyn

Pokud se na film podíváte, jen kvůli nahaté Lohanové, budete zklamaní, protože žádné terno ani porno se nekoná. Pokud se na film podíváte jako na thriller s příchutí erotiky, budete zklamaní, protože film působí, jako nicotný TV snímek, který nezaujme vůbec ničím. Pokud se na film podíváte, protože ho natočil scénáristický veterán, který napsal temné klasiky jako "Taxikář" nebo "Zuřící býk", budete zklamání, protože režie je panu Schraderovi cizí a raději by měl zůstat u psaní. A když tak o tom přemýšlím, nenapadá mě, proč by se na ten film měl kdokoliv dívat, protože tak, jako tak, bude zklamaný. Verdikt: je to prostě sračka.(9.8.2013)

Schrader natočil hollywoodskou satiru jako porno. Každý tu s každým vyjebává, obrazně i doslova. Tím je samozřejmě ospravedlnitelná i ta prázdnota a doslovnost dialogů, včetně (porno)hereckých výkonů, u kterých je těžké říct, zda jsou záměrně nadsazené nebo prostě podprůměrné. Jako koncept je to zábavné, jako film už to tolik nefunguje.(4.8.2013)

• - Při natáčení filmu se Lindsay Lohan podle svých hereckých kolegů chovala jako rozmazlené dítě. Poroučela si nadstandardní zacházení či celé dny odmítala opustit šatnu. (Dlee)

• - Při scéně u bazénu má Tara (Lindsay Lohan) vždy, když ji kamera zabírá zepředu, sluneční brýle přes oči, když ji však zabírá zezadu, má je vždy zvednuté na hlavě. (hansel97)

• - Snímek byl údajně kvůli problémové herečce Lindsay Lohan odmítnut na filmovém festivalu v Sundance. (Dlee)