poster

Andre Rieu v Maastrichtu (koncert)

 • Nizozemsko

  André Rieu - Live in Maastricht 3

 • Nizozemsko

  Andre Rieu - Das Grosse Open Air us Maastricht

Hudební / Dokumentární

Nizozemsko, 2009, 119 min

Režie:

Pit Weyrich

Scénář:

André Rieu
 • helianto
  ****

  Tohle se mi velmi těžko hodnotilo ... Nakonec převážilo to, že Andre Rieu je opravdový profesionál, vynikající muzikant a dokáže připravit skvělé představení. Jeho pojetí koncertu vážné hudby jako rozjuchané estrády ve stylu Ein Kessel Buntes mi ale strašlivě vadilo a dost mě to uráželo. Ne, já nemám nic proti inovativnímu pojetí klasické hudby, nemám nic proti jejímu přibližování běžnému konzumentovi, uznávám, že některé momenty byly nápadité, vtipné, ale ve finále, co je moc, to je příliš ...(9.3.2015)

 • arcticsky
  ***

  Část se 400 dechovými nástroji skvělá, ale pak přišel Ein Kessel Buntes a šlo to do průměru...(1.1.2013)

 • argenson
  ***

  Je to takové německy pompézní, řízné, místy dechovkovité atd. Jenže mě neuráží ani Ein Kessel Buntes, takže naživo bych si to určitě užil.(6.1.2013)

 • bohemia_regent
  odpad!

  Přinutil jsem se vydržet u televize celé dvě hodiny. Všechno to bylo dokonale vypulírované, v krásně lesklém a barevném (ale proč tak málo růžové?, není to škoda?) obalu ukrývajícím jedno velké prázdné nic. Ale na tom nezáleží - hlavní je, že měšťácká smetánka města Maastrichtu a bližšího i vzdálenějšího okolí se nechá ochotně nakrmit něčím, o čem si myslí, že je vysokým uměním. Bylo mi trapně za toho „umělce“, který nestydatě parazituje na nulové estetické gramotnosti svých nadšených posluchačů. Ale proč ne, když se to evidentně vyplácí, že? Finančně, samozřejmě, o nic jiného tu nejde. Léty jsem si vytvořil teorii, že nejlepší živnou půdou pro nejsprostší kýč je taková země, která je 1) materiálně bohatá (konzumentské myšlení umrtvuje umělecké cítění) a zároveň 2) postižená velmocenským komplexem, ať už aktuálním, anebo nedávným (kolektivní mentalita je nasáklá sklonem k patosu, nabubřelosti apod.). Proto se nejprimitivnějšímu kýči tak daří v USA nebo v Německu, ale už zdaleka ne tolik v superbohatých malých zemích jako je Norsko, Švýcarsko nebo Lucembursko, stejně jako ve velmocích s nižší životní úrovní obyvatel typu Ruska, Číny, Indie, Brazílie (pro většinu z nich ovšem platí: zatím). A teď jsem najednou od prvních minut koncertu nevěřícně zíral a říkal jsem si, že tenhle holandský umělecký prostitut a sotva průměrný houslista mi moji teorii poněkud nabourává. Pak jsem si ale všimnul, že jeho (většinou sebeoslavné) promluvy mezi jednotlivými hudebními výplody se odehrávají v němčině. A když se pak svěřil, že koncert natáčí německá ZDF, bylo mi všechno jasné. Jestli nám ČT art hodlá představovat takovouhle podobu „umění“, měla by si napříště pro podobné zrůdnosti vytvořit jasně vyprofilovanou rubriku - jako její název navrhuju např. Dark Side Of The Art, popř. Dark Side Of The ČT art, aby byl divák předem varován. Jak už jsem psal, přinutil jsem se vydržet sledovat a poslouchat tenhle děs běs až do konce. Jinak bych se nemohl podělit o svůj pocit totálního zhnusení, protože by mi přišlo nepoctivé hodnotit pořad, který jsem nedokoukal. Takže jsem ho dokoukal a teď od ČT art očekávám, že v nejbližší době zařadí do vysílání jako odškodnění třeba - abych zůstal u holandské muziky - vystoupení Royal Concertgebouw Orchestra, absolutní světové špičky mezi symfoňáky, nebo koncert skupin Focus, Gathering, Golden Earring, Within Temptation... Ale i když ČT art sáhne do nižších pater holandské kvality, šance, že vybere něco horšího, než je André Rieu, je skoro nulová. -------- V titulcích pořadu uvedeno: originální název André Rieu - Das grosse Open Air aus Maastricht 2009; země původu Německo / Rakousko.(6.1.2014)

 • TroiMae
  ****

  Nezvykle neteatrální (400 hráčů a hráček na dechové nástroje beru jako standard :) stejně jako neustále plačící a tančící publikum). Po všech těch jeho shlédnutých koncertech jsem po nějaké době neusínal.(13.8.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace