Zhubni, nebo přiber!

(pořad)
  • Velká Británie Supersize vs Superskinny (více)
Reality-TV
Velká Británie, 2008, 45 min

Dokáže změnit váš život, když si vyměníte jídelníček s někým, kdo je váš přesný opak? Přežije obézní člověk hladovění, jaké podstupuje vychrtlík? A může extrémní hubeňour vůbec fyzicky spořádat obří porce a půlnoční svačinky? (oficiální text distributora)

Emzet

Zatím nebudu hodnotit, protože jsem neviděl ani jeden díl celý… Ale zůstává mi pusa otevřená z toho, kolik lidí vůbec, ale vůbec nepochopilo záměr pořadu – totiž prohodit dva extrémně špatné jídelníčky a ukázat na tom, jak je stravování dotyčného absurdní. Inu, Britové-tvůrci bohužel počítají s Brity-diváky… ()

andaa

K čemu to vyměňování extrémních jídelníčků? divím se, že jim nikdo nezkolaboval po výměně tuny žrádla za jednu sušenku denně. Hvězdička za rozhovor s tou anorektičkou z bilboardů a za porovnávání tří jídel, které je více kalorické. ()

Destinytte

V minulosti jsem pár dílů viděla v aj, nyní se pořad dostává i k nám. I když je to nezdravé, je to dost zajímavý experiment. Jeden z nich je obézní, druhý vychrtlý. Jeden potřebuje zhubnout, druhý přibrat. Tak si prohodí jídelníčky. ()

sarfian

Môže to vypadať divne, ale ja som v poriadku a nie som ani teplý, ale tento pořad je celkom zaujímavý. Dobrý a vtipný nápad, nie ako tie naše prijebané reality-šou. 1.séria - 8 dielov.....VIDENÉ len štyri...1diel-5/5...2.diel-3/5...3.diel-4/5...4.diel-4/5 ()

Chip89

Nápad možná dobrý, snaha o ukázku dvou extrému,ale já viděla jeden díl a dost jsem se u toho nudila. Zbytečně zahozený čas. ()

Chuppa

Jeden z mála pořadů na Prima Love, na který se dá dívat. Obézní a anorektičtí spoluobčané si prohodí jídelníček a snaží se zhubnout, nebo přibrat. ()

sluzevsky

Což o to, nápad to nepostrádá. Výměna jídelníčků vychrtlých a obézních lidí staví účastníky do prekérních situací a je zajímavé, jakým způsobem se s tím někteří (ne)jedlíci vypořádávají. Nicméně chybí zde jedno, a to je v rádoby poučujícím pořadu nezbytné - hlubší rozbor individuálních problematik, místo kterého se show v čele s nesympatickým Christianem Jessenem snaží být vtipná a zábavná, což se jí nedaří. ()

IvonaK odpad!

Je to trochu nesmyslné. To že nějáká anorektička pije třeba jenom sladké limonády a nejí vůbec, to má tomu tlouštíkovi pomoci? Blbost! Ten by měl dostat jídelníček na míru, ve kterém by určitě nestálo že má za celý den sníst kousek sušenky a jablko. To by to jeho tělo začlo blbnout ještě víc. A pokud jde o to, že anorektička konzumuje obrovské porce jídla z fastfoodu, tak je je taky blbost. Takové velké porce nemá šanci sníst protože to její tělo není zvyklé na příjem velkých porcí potravy. Jinak opakované sledování pořadu je dost nudné. Jediné co je snad zajímavé je to, že člověk může vidět někoho strašně tlustého a nebo strašně vychrtlého až je to na obou nechutné. ()

RobbieM@N

Jedna z těch důstojnějších reality show, řekl bych i jediná, která se snaží nastavit to pověstné kritické zrcadlo společnosti. Jakkoli reality-tv opovrhuji, Supersize vs. Superskinny mají co říct. ()

Sabriel

Souhlasím, že nutit lidi, kteří jedí vcelku zdravě k tak drastickým jídelníčkům plných chemických hnusů je dost bizardní. Na druhou stranu po třech měsících vypadají dobře, uvědomí si, že něco dělali špatně, a pokud je takto drastická změna jednou cestou jak jim pomoci, sem s tím. Jestli znáte Jste to, co jíte, určtitě jste si všimli, že plno lidí nedodržuje manuál. V tomto pořadu si lidé především uvědomí, že jídlo které jedí, je špatné a to tak, že ho musí jíst i někdo jiný než oni sami. Další skvělou stránkou tady je ukázka toho, že diety prostě nefungují, za což dávám pořadu ještě jednu hvězdu. 3z5 ()

Ehmenka

Pořad o hubnutí, který mě zaujal svým postojem.Asi jste nepochopili že jde o to ukázat lidem že to i to je extremní.Spousta jiných pořadů je o tom, kde ukazují jak zdravě jíst a jejich dietní plány.Jde vidět že větčina lidí v pořadu na začátku jsou přesvědčeni že dělají vše dobře.Kdyby jim dali ,,jen" zdravý jídelníček tak by jim to tak nedošlo a pořád by jse trochu drželi toho svého.Takhle vidí vše na vlastní oči a dojde jim to. ()

Citera_Mor

Při sledování prvního dílu se ve mně mísily pocity "vypadá to slibně" a "co to ksakru..?". Převládl pocit číslo jedna, takže jsem si našla čas na další díl. A musím říci, že po zhlédnutí zhruba dvou desítek dílů jsou mé pocity stále smíšené... Vytkla bych, jak pan doktor neustále u každého opakuje otřepané fráze typu "Vaše BMI je největší, jaké jsem kdy viděl!" nebo "To jsou opravdu vaše snídaně/obědy/večeře za celý týden? Uvědomujete si, jak je to málo?". V prvních dvou třech dílech je to ještě efektivní, ale s narůstajícím počtem dílů to začíná být značně otravné. Ano, ti lidé mají problém, ale nic se nemá přehánět, že? K dalším nepovedeným tahům patří ona hubnoucí žena, která na mě působila ne zrovna sympatickým a inteligentním dojmem. Následující vsuvka, kdy chodili mezi lidmi a dotazovali se jich, zda tuší, které z tří zvolených jídel je nejkaloričtější, celkem ušla. Tento fakt ale mé hodnocení moc nezmění. To, co mě však neustále na show přitahuje, je originální způsob "léčby" anorektiků a těžce obézních. A pravděpodobně také možnost nahlédnout lehce do smýšlení jednotlivých účastníků a třeba i pochopit, proč se do takové situace dostali. Závěrem: Sledovat se to dá, ale až na ten nápad na tom není nic převratného. ()

wendus92

Většina hodnotících asi nepochopila vo co go. Vychrtlíkům neuškodí se týden stravovat tučně a nezdravě. Morbidně obézním neuškodí týden nejíst skoro nic. Na konci každý dostane zdravý jídelníček, který několik měsíců dodržují a ke konci pořadu přijdou na převážení. Někdy jsou ty výsledky ohromující. A ten "slizký pablb v sáčku", jenž neví, která bije, je lékař se zaměřením na všeobecnou medicínu, infekční onemocnění, cestovní medicínu a pohlavní choroby. Takže asi ví, co dělá. ()

t.b.kat

Pokud jsi hubená tak žer hranolky a burger, pokud si tlustej žer trávu a pij vodu. Nebo taky jak narvat 20 sendvičů a půl kila hranolek do anorektičky :-) To fakt nedává smysl, ale je to reality, tak to asi smysl dává, když to lidem problém nedělá. 1* za blbost lidí ()

Shinnie

Možno originálny námet, ktorý však dokáže zaujať tak na 3-4 diely potom je to už nuda, stále to isté dokola. Výmena jedálničkov je zaujímavá najmä po poukázaní na množstvo prijímanej stravy a zaujímavé môže byť aj sledovanie účastníkov, ktorí sa s touto zmenou musia vysporiadať. Ako druhá pasáž každého dielu je pokus o zmenšovanie zadkov. Sakra to kto tú stupiditu vymyslel? Príde mi to vyslovene trápne. Nie to čo hlása, ale to na čo sa musíte v tejto fáze pozerať, to proste je to des. Fat women showing their asses omfg?! Tá tretia pasáž kde je ženská ktorá skúša diety a snaží sa zistiť ich (ne)účinnosť je celkom zaujímavá (najmä pre tých ktorý veria každej kravine, ktorú si prečítajú). ()

SuzieS

neni to ani moc motivujici, ani poucne, ani se temi lidmi nezabyvaji moc do hloubky. Povrchni kecani o tom, ze jist malo je spatny, a hodny taky... (videny dily 1,3,4,5, na uklizeni dobry, ale divat se jen na to se neda) ()

zodiak217

Možno je to trochu kontroverzná a provokatívna šou, no v tomto prípade má aj snahu zmeniť niekomu život takým štýlom, aby mu to pomohlo po zvyšok života. Nie je to o speváckych šou ani o talente, je to o vyrovnaní sa so sebou samým a boji či už fyzickom alebo psychickom so sebou samým. Naviac oceňujem nápad kontrastovať chudých s obéznymi aby videli čo majú, čo strácajú a čo môžu opäť získať. Je to ako terapia šokom, no myslím si že šok je najlepší liečiteľ a raz musí prísť zlom, ktorý vám ukáže správnu cestu. ()

Mar_Mar

Sice vůbec nerozumím této dietologické metodě a ta postarší ženská co má vedle sebe ty tři slizský "zajíčky" mě neuvěřitelně sere, občas se u toho dobře usíná. A člověk se nestačí divit, co za hnusy v té Británii lidi jí. ()