poster

Sůl tohoto moře (festivalový název)

 • Palestina

  Milh Hadha al-Bahr

 • Francie

  Le Sel de la mer

 • Španělsko

  La Sal de Este Mar

 • anglický

  Salt of This Sea

Drama / Romantický

Palestina / Belgie / Francie / Španělsko, 2008, 109 min

Režie:

Annemarie Jacir
(další profese)
 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 2008 - uvedené v sekcii "Un certain regard"(13.9.2014)

 • deckardx
  ****

  Příjemný film bez vyloženě nudných pasáží a s velmi sympatičtími herci. Problematika Palestiny a Izraele mi nebyla příliš známá, přesto si divák po shlédnutí udělá určitou představu o místních sporech. Určitě to nebyl ztracený čas, ba naopak.(6.10.2012)

 • pierre9
  ***

  Mám pocit, že veľmi hodnoverné zobrazenie situácie situácie v Izraeli, resp. v Palestíne. Ale na môj vkus bol tento, v istých pasážach až dokumentom zaváňajúci film, príliš zdĺhavý.(14.10.2012)

 • Fr
  ***

  ,,TOTO JE MŮJ DŮM. UKRADLI HO MÉ RODINĚ. JE NA MĚ, ABYCH ROZHODLA, JESTLI ZŮSTANEŠ.…“ /// Politická road movie, věnovaná památce obětí z Nakby a masakru v Dawayimě. Příběh mladých Palestinců, kteří nesní (překvapivě?) o nový plazmě, domácím kinu či snad dovelený na Seychelách, ale bohatě by jim prej stačilo vrátit se DOMŮ. Pohled ,,na vlast a na věc“ okem Palestinský Američanky Sorayi a stejně starejch rodilejch Palestinců. Nechybí ukázka života na ,,Západním břehu“ a zřejmě bych měl pochopit i fakt, že ne každej Palestinec je terorista. Oni se totiž se samopalem v ruce domáhaj pouze svých práv. Palestinskej pohled na věc. Viděl jsem The Promise a celkem JE chápu. Ovšem víc řešit z tepla obejváku, z baráku, kterej není po Němcích a ani k němu neprojíždím přes žádnej ,,checkpoint“ nemíním. Přestože by si to tvůrci tohohle filmu kurevsky přáli. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám barák v Jaffě. (A někdo mi v něm bydlí…). 2.) Miluju ,,Hummus“ (a nejsu houmlesák). 3.) Thx za titule ,,liber“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(4.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace