poster

Láska u moře

 • Francie

  L'Amour à la mer

 • anglický

  Love at Sea

Drama / Romantický

Francie, 1964, 73 min

 • Carthorias
  ***

  Letní Filmová Škola 2019, film 28: Roztomilá, ale naivní a hloupoučká Genevieve čeká na návrat svého kluka z vojny. Ten se mezitím kurví s místní milfkou, a prohlašuje, jaký je hrozný chudinka. Pravděpodobně nejlepší částí filmu je pak zhruba desetiminutový flashback v polovině filmu, kdy kamarád hlavního hrdiny vypráví o svém vyrůstání v Paříži. Naneštěstí se pak vracíme k našemu páru hrdliček a tak to doklepeme až do konce. Ač se Genevieve snaží sebevíc, a pohledem do těch jejích velkých očí musel propadnout nejeden frantík, a ač její boyfriend ke konci zkouší film nějak úhledně ukončit, na víc než průměr se nevyškrábou.(4.8.2019)

 • michmark
  **

  Nevím, jestli je to stářím filmu, ale klíčové postavy nepůsobí příliš autenticky. Introvert, který při každé příležitosti mluví jako existenciální filosof se jako součást hledání sebe sama nechá na pět let naverbovat do drilu a prázdnoty služby v námořnictvu... Genevieve na něj několik let osudově čeká, ačkoliv ji introvert v celou dobu poměrně ignoruje. Motiv zcela nepochopitelného čekání Genevieve na straně jedné a existenciálního tápání introvertova začne časem i nudit. Na filmu asi je nejhezčí jeho francouzská atmosféra a záběry na Paříž před 65 lety...(8.8.2019)

 • - Snímek vznikal v podstatě ilegálně. Byl financován jako tři krátké filmy, neboť neznámému režisérovi nikdo nechtěl poskytnout finance na celovečerní snímek. Materiál získával u kolegů, když jim nějaký zbyl. Kameru si musel půjčovat a vůbec celá produkce byla závislá na svépomoci. Charizma Guye Gillese a víra v jeho talent byly velmi živé, což vedlo jeho přátele, aby se ve filmu objevili alespoň v epizodních rolích, proto se zde mihnou Alain Delon, Romy Schneiderová, Jean-Pierre Léaud nebo Juliette Gréco. (Zdroj: Letní filmová škola)