Pomsta zhrzené ženy, to je rafinovanost, krutost a šílenství. Julien, bohatý majitel stavební firmy, jede po letech navštívit svou bývalou ženu. Ta bydlí v domě s velkou zahradou kdesi na předměstí. Když Juliena požádá, aby zaparkoval vzadu za domem, nepřikládá tomu žádný význam. I to, že se náhle propadne v kuchyni do sklepa, považuje jen za náhodu. Překvapeně zjistí, že se ve skutečnosti propadl do klece, od které nemá klíč. Ten má jeho bývalá žena a rozhodně nemá chut’ ho použít. Chce si některé věci vyříkat, vyjasnit, možná i vyčítat, ale ví, jak to všechno chce skončit? (Česká televize)

Saxos

Jeden z mála filmů, kde máme v roli takového slušňáka Hannibala, osobu ženského pohlaví. Klady: dávné doby, kdy stačilo obsadit jen dva výborné herce a sklep obehnaný mříží. ()

rafzaw

Zajímavý námět, výborné herecké výkony obou hlavních protagonistů, přiměřená délka snímku a docela nečekaný závěr. Jo, jo, ženy to někdy ve své hlavě mají zajímavě zamotané… ()

Cesty timem

Věřte nevěřte... Našel jsem před týdnem na půdě bednu 27 let starých časopisů Satelit. Probírám to, vzpomínám na časy, kdy satelit měli jen ti, co na tom byli lépe finančně a nebo ti, co si ho vyrobili. Jako třeba já a tehdy třeba komplet i s LNB (konvertorem, znalci ví, co to obnáší). To byly pionýrské doby, dívám se na inzeráty na dekodéry Filmnet, Teleclub... to byly časy... No nic... Včera se dívám dál... do programu, co tehdy dávali. Fotka Lina Ventury v programu a u toho název filmu "Klec". Hele... říkám si, jak to, že mám takové mezery, že jsem tenhle film a ještě s mým jedním z neoblíbenějších herců ještě neviděl? Njn, filmů moc, času málo a nejsou jen filmy v mém životě. A také je dost filmů, co nelze sehnat a ani je nikdo nechce odvysílat. Proč? A jsou to někdy opravdu pecky, jako třeba Klec... No a tak jsem ho hned na netu sehnal. Dnes už to celé neskouknu, říkám si a nechám si ho na zítra, protože jak znám Lina a jak si pečlivě vybíral scénáře, bude to jistě lahůdka. No a den poté, než jsem se k němu dostal, tento, podle všeho dlouho nevysílaný kousek, vidím večer v pogramu ČT2. Jsou to někdy náhody, co? A zvláštnosti, co? Třeba jako tahle zvláštní pecka... film mne nezklamal. Film odjinud, neotřelý, čekáte každou chvíli, co bude.... Bomba. Byly chvíle, když jsem se přistihl, že zírám pomalu s otevřenou pusou. Jednoznačně za 5*. A jak čtu komentáře, nemusím dále psát, protože se s většinou shodnu. ()

charles3

Fajn thriller, výborný Ventura, výborná Sardeho hudba (byť šlo pouze o jediný motiv, použitý během úvodních a závěrečných titulků). Režisér Granier-Deferre (jehož jméno si stále nejsem schopen zapamatovat) natočil také mou velmi oblíbenou Gabinovku Heroin a ve stejném roce jako Klec také další Venturovku Nelítostý souboj. Více takových filmů! ()

gggggg

Slušné herecké výkony oboch hlavných predstaviteľov i originálny námet. Bohužiaľ, stredná pasáž filmu bola zničujúco nudná. Keby boli lepšie prepracované dialógy, mohol to byť jeden z top filmov roka. Záver bol obstojný, ale pri tej slušne rozbehnutej psychologickej hre som od neho očakával trošku viac. ()