Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama

• angličtina Fulmaya, the Girl with Skinny Legs (více)

Neobyčejný příběh o touze po svobodě a velkých životních rozhodnutích odehrávající se v podhůří Himalájí. Hlavní postavou nového českého celovečerního dokumentárního filmu je slovenská muzikantka a herečka Dorota Nvotová, která k celému snímku také zkomponovala hudbu, a její nepálské alter ego Fulmaya žijící v Nepálu. Sled autentických situací, doteky jinakostí vzdáleného světa, lidské opravdovosti a překvapivá katarze čeká na diváky v příběhu, jehož scénář napsal s nadsázkou řečeno osud hlavní hrdinky. (oficiální text distributora)

Kubasino

Jedna hvězdička za všechny scény bez Doroty. Existuje vela lepších a zajímavějších dokumentů z těchto míst. Že si Nvotovka na tom založila business nechápu a trochu nepřejícně doufám, že se jí na to obecně se*e. Dobře to vystihnul v komentáři xxmartinxx. ()

petrce

Skvely dokument, na ktery jsem se dival s takovym zaujetim, ktere se u dokumentu jen tak nevidi a to je sleduji moc rad... ()

woltrak

Super... takhle pěkně mě už dlouho nějaký film nenaladil. Vyjímka v českém bahně. Má to svoje mouchy, ale "film" vygraduje, rychle uteče a vývoj pro mě neznámé postavy z blbky do ženský, která to má v hlavě srovnaný hodnoty. Pěkné hudba. ()

Aresko123 odpad!

Neviem preco som po cely cas neplakal a nezbalil si svoje caky-paky a neodisiel som pomahat bezdomovcom do Bangladesa.......... Nevierm preco som to neurobil. Absolutne zbytocny dokument ktory ani neije dokumentom. Taky isty by sa dal natocit aj u nas na vychode v osadach.... Ze by sa nam Dorotka chcela ukazat aka je nezistna a charitativna???? Alebo len to ze CTV jej preplatila dovolenku v Nepale????????? ()

Eternity

Dokument jako takový je moc hezky udělaný. Příjemná kamera, střih, hudba. Hlavní hrdinku nekritizuje ani neheroizuje a nechává diváka, aby si o ní udělal obrázek sám. Nicméně mrazilo mě z toho, jak se může někdo tvářit jako aspirant na druhou matku Terezu a nakonec opustit ty, co ji potřebují zrovna té nejtěžší chvíli a zbaběle utéct vstříc vlastnímu pohodlí. Dorota Nvotová na mě z filmu působila jako sobecký člověk, který nepomáhá nezištně, ale jen dokud ji to baví a něco jí to dává. Skrývajíc se za vyšší cíle sleduje jen vlastní prospěch. A z toho je mi smutno. Na druhou stranu je také jenom člověk a i když nakonec utekla od těch, kterým chtěla pomáhat, pořád vyznívá lépe než zástupy turistů z bohatých zemí, kteří si tam jezdí chudé děti pouze fotit jako exotickou atrakci. ()

Drslw

Veľmi informatívny náhľad do Nepálu, detského domova a najmä života Doroty Nvotovej. A je aj nad čím sa zamyslieť, ešte párkrát a pekne hlboko... ()