Thanatomorphose je francúzske slovo, ktoré znamená viditeľné znaky rozkladu organizmu spôsobené smrťou. Rovnomenný film sleduje peknú mladú dievčinu, ktorá sa jedného dňa zobudí a následne zisťuje, že jej telo hnije zaživa. (sochoking)

Hamaradža

Pekný nápad metaforického zobrazenia psychického rozkladu rozkladom fyzickým, no natočený tak nezaujímavo, zdĺhavo a vizuálne fádne, až je - skôr než odpudzujúci a sexuálne dráždivý - trápny. Mohla to byť silná artovka, miesto toho Thanatomorphose pôsobí ako rozorvaný a nevydržateľne nudný filmový experiment, hnisavé nič. ()

verbal

Po Lidských stonožkách další hnisavý kandidát na Zlatý mokvavý vřed festivalu Patologického perverta, který zdejším narušeným filům, fágům a lálum evidentně opět pomohl od erektilní dysfunkce. Vždyť co může být vkusnějšího, estetičtějšího a více inspirujícího než devadesát minut v reálném čase sledovat pomalu postupující nekrózu a dekompozici nějaké odpudivé krávy se všemi těmi rozkošnými, vzrušujícími maličkostmi jako například odlupování shnilé kůže, vytrhávání zubů z tlejících dásní a nehtů z rozbředlých lůžek a dalších velmi detailně podaných dobrůtek. No, nechtěl bych vidět vaši lednici. Hodnotit opět nebudu, jsem však neochvějně přesvědčen, že cokoliv nad tři je na hospitalizaci, nejlépe do jedné polstrované cely s panem Falardó, kde byste si mohli vzájemně ukazovat ohnívající přirození a házet po sobě červivýma hovnama. ()

Karamanlis

Čo sa miery hnusu týka, Thanatomorphose nesklamalo a naplnilo moje očakávania. Záver mi v istých ohľadoch dokonca pripomenul zabudnuté sci-fi hororové béčko The Incredible Melting Man z roku 1977. Čo ale tomuto svojráznemu filmu podľa mňa prospelo, bol občasne divoký vizuál, nezmyselné pohrávanie si s farbami a choromyseľné predstavy hlavnej hrdinky. ()

Silviaxx

Mala som to tušiť, že pozerať toto na noc nie je práve najšťastnejší nápad. Do zbierky mi práve pribudol ďalší snímok, ktorý dosahuje extrémne hranice hnusu. Ak som k iným filmom písala, že boli hnusné, špinavé a neviem aké, tak som ešte netušila, že existuje Thanatomorphose. Veľmi efektne vydarené, miestami až tragikomické a dokonca ani tých 96 minút pre mňa nepredstavovalo problém, keďže som sa nevedela dočkať kam až tento film je schopný zájsť. A bolo to jednoznačne ďááááleko za hranice. Jednoducho hnus. Metafora v podobe telesného rozkladu, keď je človek absolútne nenaplnený a bohapusto prázdny je perfektná. Odporné šialenstvo. ()

FAITH.BABE

Skvěle podaný poselství publiku. Ta deprese, rozklad. Má to hloubku. I když rozhodně nejsem typ člověka co by si tyhle ,,artovky'' užíval, bavila jsem se. Jen to nemuselo bejt až tak tragicky loudavý. Spousta skvělejch humusáren, obzvlášť super ta scénka kdy si slečinka sere ve stoje na nohy rozložený střívka. Kvalita make upu a efektů, 50 na 50. V jednu chvilku profi práce, v druhou amatérismus. Každopádně víc takovejch prasáren, odvahu cenim a čtyřhvězda je na světě :) Jo a ještě bych zapoměla. Další plus za obsazení herců s tetováním :) ()