Reklama

Reklama

Goliyon Ki Rasleela Ram-Leela

  • Indie Goliyon ki Raasleela Ram – Leela (více)
Trailer

Obsahy(1)

Láska patří k těm nejsilnějším lidským emocím, pocitům, v nichž mnohdy člověk dokáže nalézt důvody žít dál, důvody zemřít. Stala se námětem bezpočtu literárních děl, divadelních inscenací, filmových adaptací či televizních serializací. Prošla ohromným množstvím interpretací a stala se záminkou pro mnohá z lidských konání, ať špatných či správných. Vždy se ale vracela ke svým kořenům, ke svým literárním základům, zprofanovaným dílům, romanizovaným aktům, které již kdysi dávno určily budoucí směr nastaveného vývoje. Ten lze odhadnout i v přítomnosti dvou znepřátelených klanů hindské vesnice Gujarati, Rajari a Sanera.
Vesnice je v širokém okolí známá pro svoji slabost pro střelné zbraně, jejich ilegální pašování, pouliční prodej, vůni střelného prachu a časté pouliční přestřelky, jimiž se namísto pěstí řeší každý prohřešek, zločin či veřejná nařknutí. Zbraně se tu nabízejí jako maso či zelenina s ovocem na veřejných tržnicích, podomních stáncích, v zpřístupněných galeriích. Právě zbraně sehrávají hlavní úlohu v připravovaném útoku na jednoho z výše postavených členů klanu Sanera, Bhavani (Gulshan Devaiah). Připravovaný útok má na svědomí protřelý Meghji (Abhimanyu Singh), současný vůdce klanu Rajari. A byl by to útok dokonce i nadmíru úspěšný, nebýt včasného zásahu Rama (Ranveer Singh), jehož heroický zásah zachraňuje jeden lidský život. Díky tomu se mezi oběma klany, přinejmenším po dobu nejistou a neurčitou, ustanovuje klid zbraní, mír. Charismatický Ram se dostává do nemilosti vzpupných a nabubřelých stařešinů. Navzdory kritickému stavu jeho vlastního postavení v řadách klanu, zabývá se Ram myšlenkami na okouzlující a smysluplnou, neodolatelně svůdnou děvu, která mu svým jediným pohledem, během probíhajícího festivalu, dokázala ukrást celé jeho srdce. Leela (Deepika Padukone), dcera zbožňované Dhankor (Supriya Pathak), se stává jeho snem, myšlenkami, jedinými touhami.
Láskou pološílený, jen sotva racionálně uvažující, vydává se Ram do domu klanu Sanera, kde, jak pevně doufá, spatří onu vyvolenou, svému srdci tak blízkou. Jeho přítomnost v domě ovšem nezůstává bez povšimnutí. Kanji (Sharad Kelkar), sourozenec Leela, jemuž není lidský život svatý, se v touze po pomstě a nabytí vlastní moci uchyluje k úplatku oblastních policejních příslušníků. Ti se odvažují k zátahu proti sousednímu klanu a svým činem jen přikládají pod doutnající plamen nevyhnutelného krveprolití. Svým zbrklým konáním dává Kanji do běhu sled osudných událostí, jež vedou k nevyhnutelnému konci. A když během přímé konfrontace sousedního klanu zabíjí Meghjiho, způsobuje tak rozbroje katastrofických rozměrů.
Zatímco se opětovně znepřátelené klany bičují ranami břitkými jako ostří nože, Ram a Leela se tajně, pod příkrovy nočního závoje, naplno oddávají své opojné lásce, touze jednoho po druhém. Oddávají se. A slibují si věčnou lásku. Jejich láska je ovšem aktem dopředu odsouzeným k zániku. Kanji, ostudným aktem zrady vlastního klanu, připravuje během veřejného vystoupení o život Dhankor a přiživuje tak touhu dychtivého klanu po krvelačné pomstě. Ta na sebe nenechává příliš dlouho čekat. Svoji daň si vybírá na mnohých z nevinných, a na dvojici zaslíbených si věčně trvající láskou. Ram, nově jmenovaný vůdce klanu Rajari, vědom si svého postavení a povinností, odhodlán k usmrcení nejvýše postavené klanu znepřáteleného, Sanera, proniká do sídla klanu, v němž se mu naskýtá nezapomenutelný pohled do tak známých dívčích očí. Do očí, pro něž si s sebou s posledním polibkem a obejmutím vzal jedinou kulku, kulku, která ukončí vzájemná vyvražďování a soupeření o nadvládu, poslední vystřelenou kulku, která nastolí mír. (Conspi)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

Andrea1717 

všechny recenze uživatele

Úžasný do poslednej sekundy totálne Bollywoodsky film, farby, hudba, láska, nenávisť. Deepika ako Leela a Ranveer ako Ram obaja očarujúci ako dvojica aj samostatne. Prostredie ako z minulého storočia, jedine podľa mobilov sa dá poznať v akom storočí sa nachádzame. Tento film je úýžasnou pastvou pre oči a uši, nádhera .... ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Vizuál je vyložená pastva pro oči, mimořádně zdařilá taneční čísla a písničky mne bavily. Po herecké stránce také spokojenost - nepatřím k četným obdivovatelům Deepiky Padukone, můj typ to tedy rozhodně není, ale tady byla zábavná a svoji roli zvládla s přehledem, obdivuhodný výkon podala coby mafiánská semetrika Supriya P. Kapur a co se týče ženských půvabů jako takových, oči jsem mohl nechat na okouzlující Riche Chadda, se kterou jsem se zde setkal poprvé. Ranveer Singh je sympaťák každým coulem a pokud jde o příběh, jeho "brakovitost" mi vůbec nevadila, zkrátka jsem se dvě a půl hodiny dobře bavil. Romeo a Julie po indicku nebyli vůbec špatní. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet INR 880miliónov ($14miliónov)Tržby USA $2,738,863Tržby Celosvetovo $30,200,000▐ Romantika a la Ram (Romeo) a Leela (Julia) na Indický spôsob. Ústredna dvojica fajn, je tam iskrenie medzi nimi, má to náboj. Príbeh je ale trošku zas prepálený, tam to režisér Sanjay Leela Bhansali, občas dosť dejovo prekombinuje, pridáva na drsnosti (zbrane, strielanie). Samozrejme nechýbajú intrigy, hádky, rany z minulosti, pre ktoré sa treba medzi rodmi nenávidieť, to tam samozrejme u tohto príbehu nemôže chýbať. Čo ale zas naplno okúzli je vizuál, ten je opäť delikatesa, rovnako tak upútajú aj dravé dynamické tance. Deepika Padukone je samozrejme hlavnou okrasou tohto filmu a dokáže aj riadne pritvrdiť byť nedobytnou. Pri jednom tanečku to tu riadne rozpáli aj Priyanka Chopra. /60%/ ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Deepika je jedna z mojich obľúbených a Ranveera som si poslednými filmami veľmi tiež obľúbil. Inak by som si to asi nepozrel. Adaptácie Shakespearových diel sú veľmi kolísavé a nie vždy mám na to náladu. Ale pozrel som si to. Bhansali možno je preplácaný režisér, ktorý vkladá do filmu veľmi veľa a na to podstatné - nuansi charakterov, ktoré by v nás vzbudili dôverne známe pocity, úplne ignoruje. Napriek tomu sa jedná o epické a vizuálne úchvatné dielo. Forma je natoľko výrazná, že som chvíľu uvažoval o 4 hviezde. Ale podobne ako pri jeho Saawariyi aj tu krásny vizuál zabíja emócie. Na druhú stranu ale príbeh o Rómeovi a Júlií nie je skazený, exotické prostredie tomu dokonca svedčí. Celkom som bol neistý z faktu že to pôsobí ako nejaká dávna doba ale sú tam mobilné telefóny, ale zvykol som si. Určite nie niečo k čomu by som sa vracal. Ale zároveň to nie je také zlé ako som spočiatku predpokladal. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Takže Rómeo a Júlia v indickom kabáte? Škoda, ale toto naozaj nevyšlo! Kulisy i kostýmy skvelé, dokonca aj tá atmosféra, ktorá vládla v oboch častiach mesta, kde sídlili znepriatelené rodiny. Ale tu sa výpis toho, čo sa mi páčilo pomaly ale isto končí. Spracovanie ma vôbec nenadchlo a všetko to násilie a vzájomná provokácia boli fakt príliš prehnané. No čo mi prekážalo asi najviac, boli samotné postavy. A ja že postava Rómea, teda Rama, by mala predstavovať sympatického mladíka. Kdeže, Ranveer Singh sa na túto rolu vôbec nehodil a jeho zjav mi miestami pripomínal Conchitu z Eurovízie 2014. No a o jeho suverénnom správaní a narcistickom egu radšej pomlčím. Rovnako ako aj o väčšine ďalších mužov, ktorí mi správaním pripomínali nejakých vymetených neandertálcov. Práve toto ťahalo celú adaptáciu slávneho shakesperovho diela poriadne dole. Taká škoda, na môj vkus príliš prehnané. Niekedy je menej naozaj viac... ()

Galerie (27)

Zajímavosti (7)

  • Snímek je filmovou adaptací slavné romanticko-tragické divadelní hry "Romeo A Julie", jejíž divadelní premiéra proběhla už v roce 1595. Jejím autorem je anglický básník William Shakespeare. (Conspi)
  • S výběrem herce pro hlavní mužskou roli snímku, jehož rozpočet dosáhl až k hranici 14 mil. amerických dolarů, si režisér, Sanjay Leela Bhansali, hlavu lámat příliš nemusel. Ranveer byl jeho první volbou. Neboť po shlédnutí snímku Band Baaja Baaraat (2010), v němž herec figuruje, byl Sanjay, jak později v jednom z rozhovorů sám uvedl, o správnosti hercova obsazení plně přesvědčen. Ten se naopak v rámci herecké přípravy věnoval důkladnému, zatěžkávajícímu, několikatýdennímu tréninku v posilovně, a věnoval se rovněž důkladnému studiu tradičních návyků lidu Gujarati, indické národnostní menšiny. (Conspi)
  • V souladu s hlavní ženskou filmovou rolí padlo hned v počátku výrobního procesu jméno populární indické herečky Kareena Kapoor (Agent Vinod (2012)). Svoji účast v pozdějším rozhovoru herečka nicméně vyvrátila a věnovala se natáčení romantického snímku Gori Tere Pyaar Mein (2013). (Conspi)

Reklama

Reklama