Reklama

Reklama

Hra o kámen

  • USA Stone Games

Obsahy(1)

Dokumentární film Hra o kámen sleduje absurdní maloměstské drama, které propukne v severočeském městě Nový Bor poté, co místní radnice odhalí na městském hřbitově pomník osmi zavražděným sudetským Němcům. Šedesát let vytěsňovaná minulost náhle vypluje na povrch a už není cesty zpět. Na příběhu starosty Nového Boru a místního lídra strany Zemanovců sledujeme spor, jež rychle překročí hranice města a směřuje v tragikomických peripetiích k závěrečné volební bitvě. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (9)

frmoll 

všechny recenze uživatele

Měl jsem štěstí, že jsem byl zrovna na promítání, kde následovala debata s režisérem, takže mi bylo objasněno mnoho nejasností a začal jsem o filmu přemýšlet trochu jinak. Film vlastně vedle onoho pomníku ještě silněji reflektuje českou politiku a člověk se nestačí divit, že stejné pudy jako v regionální politice fungují i v celostátní. Doporučuji. 80% ()

Reklama

HenryS. 

všechny recenze uživatele

Fascinující náhled na syntézu hnědého vlastenectví českého stavícího se proti hnědému němectví na příkladu politicky neuspokojeného pejskaře. ()

Zik2 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavé téma, dobře natočený dokument, v němž dokumentarista neleze do záběru, nehraje na city a nikomu nic nevnucuje. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Film získal roku 2012 zvláštní ocenění na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě v kategorii Česká radost - nejlepší český dokument. (JoranProvenzano)

Reklama

Reklama