Reklama

Reklama

Lovci záhad

(seriál)
všechny plakáty
TV spot 3

Obsahy(1)

Příběh o skutečném pátrání po největších legendách v historii. Tento seriál odhaluje pravdu o honbě za poklady, které patří k nejpozoruhodnějším, nejromantičtějším a nejtajemnějším v moderní historii – od nacistů hledajících Svatý grál a Američanů usilujících o nalezení pirátského pokladu ve Vietnamu až po pravdivý příběh o křišťálových lebkách a tajemství dolů krále Šalamouna. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

TV spot 3

Recenze (12)

KrestanFilms 

všechny recenze uživatele

Škoda, že nejde hodnotit jednotlivé díly. Hodnotím díl - - S2-díl6 - - RAJSKÁ ZAHRADA EDEN - jakýsi Juris Zarins chtěl nalézt zahradu Eden. Je možné, že ji teoreticky našel... Nicméně je okolo toho tolik dalších keců, které v poslední minutě shrnula jeho studentka asi takto: "Dokázali jsme zkonstruovat uvěřitelný příběh." S jejím výrokem naprosto souhlasím - zkonstruovali příběh pospojováním kdečeho... Čímž z toho pro mnohé vznikla leda tak další pohádka do Tisíce a jedné noci. ()

beso74 

všechny recenze uživatele

Vcelku zaujímavý seriál o pátraní po legendárnych a v drvivej väčšine nedosiahnuteľných (a snáď aj neexistujúcich ) pokladoch. Príbehy sa odohrávajú v dvoch rovinách, v prvej je osud pokladu, v druhej osudy tých, čo ich hľadali. Všetko podané formou dokumentárnej rekonštrukcie, obohatenej o veľké množstvo historických faktov. ()

Reklama

viax 

všechny recenze uživatele

Zatím jen první díl o Noemově arše. Zajímavě zpracováno, záběry se ke zblbnutí neopakují jako u jiných dokumentů, což je skvělé. Český komentář ucházející, neuspávající. Názory protagonistů, že brzy bude archa určitě objevena, jsou celkem směšné, Schliemann hledal Troju 20 let a to nebyla tak vzdálená na časové ose. :-) Někteří hledači si ani neověřili dobové možnosti, napřed železné šrouby hledali, jásali, když jakési železo našli, pak přišli na to, že Archa spadá do doby předželezné, no, neusmáli byste se? Nebo hledali jen podle jakéhosi anglického překladu bible, ani se neobtěžovali s aramejštinou, bomba, fakt. Ovšem dokument není zodpovědný za lapsy účinkujících, jen je zaznamenává. Takže za mě dobrý. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Díl o Stephensovi a Catherwoodovi - dva historici amatéři, kteří pravděpodobně našli jeden z největších objevitelských pokladů našeho světa - Mayskou civilizaci. Netvrdím, že bych chtěla žít v minulosti, jsem za současnost fakt ráda, ale tenkrát bylo ještě co objevovat. Dnes už tolik tajemných míst na zeměkouli není. Taky nejsme tak zabednění a máme mysl otevřenou, většinou. Jsme více vstřícní k neznámému a hned se nekřižujeme a neodsuzujeme. Nicméně setkání těch dvou a následné putování po celé Střední Americe bylo asi to nejlepší spojení, které mohlo nastat. Jeden byl právník se skvělým citem pro psaní knih, druhý byl architekt a úžasný malíř. Jejich cestopisy musely na čtenáře zapůsobit přímo magicky. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Zatím jsem viděl dva díly a musím říct, že jsou natočeny zajímavě, s jemnou gradací děje, kdy si tvůrci nechávají některé karty v rukávu a odhalí je teprve později. Celá dramatizace je dobře udělaná, sehnat dobové fotky také muselo dát práci. Zajímavé jsou i osudy zainteresovaných lidí, jež samy o sobě jsou často plné zvratů. ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama