Poslední odcházení Václava Havla (TV film)

Dokumentární

Česko, 2012, 52 min

• Pacas

sebajdo, do ksichtu bych nejraději naplival tobě a všem vyznavačům kultu humanitárního bombarďáka. Nejdřív čti ty pak někoho poučuj. Tadle estébákama vymazlená špína, sračkoidní dramatik a luxusní disident si nezasluhuje žádnou úctu! "Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají." "Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány.! "Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme." "Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury…" "Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte." "Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků… Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím." "Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno funkční období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce." "Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují."(8.2.2016)

• EP2012

Pokud je mi za 30 minut z 52 minutového dokumentu blivno na druhou, nemůže to nic změnit. Hnus, propaganda horší než v padesátých letech! Zároveň ukázka zrůd, dokonalé obludárium! Dělejme z prospěchářské svině hrdinu, gratuluji. Zhovadilost národa se stupňuje... Výstava fetek a lidského odpadu! Dělat hrdiny z těchto vychlastaných bezmozků, bažících po majetku a moci je stejná, jako když nám dnes bulvár diktuje kdo je cool a selebrita…(18.12.2012)

Magické noci počal čas - Kocha snad z toho vezme ďas - Magické noci počal čas - - - - My žijeme v Praze to je tam - kde se jednou zjeví Duch sám - My žijeme v Praze to je tam - - - http://www.youtube.com/watch?v=RxKhvZOFLks - - - http://www.youtube.com/watch?v=4Rc25CkOxEk(19.12.2012)

EP2012: Nejdříve si něco přečtěte, či zhlédněte pár filmů, ať nejste tak hloupý jako jste teď ;) Vynikající film! Jak je z filmu vidět, Václav Havel, si úctu celého národa zaslouží, a také zasloužil. Režisérce Monice Le Fay, dávám 5 hvězd + velkou poklonu. A lidem jako jsou: "LOLEK" , "EP2012" , "The Graduate" bych plivl do obličeje, ne úcta k osobě která toho dokázala nejméně milion krát více než vy. ;) A která je uctívaná národem, a také lidmi z jiných zemí. To už chce potlesk. :) Doporučuji!(18.12.2012)

Nepříliš vydařený dokument, který je natolik ochromen pietní úctou k postavě zesnulého exprezidenta a dramatika, až postrádá nějakou výpovědní hodnotu. Tu se nepřesvědčivě snaží evokovat porůznu sestříhané záběry truchlících davů apod., bez autorského komentáře, které působí - především vinou nevhodně zvolené hudby na pozadí - dojmem jakéhosi nevkusného a filmařsky odfláknutého klipu. Inu, práce kvapná... však to znáte. Rozpačitý dojem z tohoto zbytečného pořadu dokresluje i defilé jednotlivých postav, které se v dokumentu objeví a které jsou zabírány povětšinou během jejich jalového žvanění o tom, co jim jako první přišlo na jazyk - och, mimochodem opravdu si nemyslím, že je vhodné zabírat v detailu tvář jakési otylé jeptišky, která vypadá jako vepř. Bezprostředně po dokoukání se dere na mysl otázka: k čemu vlastně to všechno? Pokud jste loni sledovali alespoň trochu média (a především veřejnoprávní zpravodajství), která události kolem Havlova skonu pokryla naprosto vyčerpávajícím způsobem, pak se v tomto dokumentu jen těžko dozvíte něco nového. Je to jen taková kapka v moři toho, co se o Havlovi od jeho odchodu napsalo a natočilo, a zcela jistě se za tímto filmem po několika televizních reprízách opět zavřou vody zapomnění, čehož bude asi jen málokdo želet. Nu, o mrtvých jen dobře - tak by se dal vystihnout duch tohoto dílka a tak bych to asi i uzavřel.(18.12.2012)