poster

Česká tajenka (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2013, 25 min

Scénář:

Pavel Lukeš
 • ESNYR
  *

  Nejvíc mě na těchto soutěžích baví sledovat zahloubané učinkující, hledající ve svém nitru správnou odpověď na položenou otázku, nebo jako třeba v tomto pořadu, vyjádřit slovem písmeno které chtějí zdělit. Cibulka je recyklátor jak se patří. Barrandov jednou jistě získá cenu za ozdravení naší planety, protože tolik recyklačních manýr nepředvádí ani grínpís. Bravo Aleši, s tebou tu planetku přeci jen zachráníme. Hodnotím hlavně inteligenci soutěžících a jejich pohotové reakce na danou situaci (která mnohdy vyžaduje více než jen znát písmenka z abecedy) Za tu srandu přece jen hvězdu dám :)(16.3.2017)

 • SOLOM.
  **

  Když to Cibulka rozjížděl, občas jsem se na to i podíval. Líbil se mi ten formát tajenek, který byl většinou na obdobné téma. Korec už tak vtipný nebyl, jak si zřejmě o sobě myslel. Nicméně ty bonusové ceny od sponzorů – to je opravdu výsměch – zvlášť když se pořád dokola opakují. Být soutěžícím tak bych je poslal s tím pečivem, ne kosmetikou do pr…(30.3.2018)

 • kratajirka
  odpad!

  To, že jsou soutěžící neschopní a hloupí, to by až takový zázrak nebyl. Zázrak je však portfolio možných výher - větší braky a šunty prostě jinde než na Barrandově nedostaneš - možná už jen podomním prodejem, ale to už jest ilegální. Takže teď tuhle podomní aktivitu jede veřejně HomoCibCibCibulenka. Gratulko(15.5.2017)

 • kingik
  odpad!

  Tohle si říká hodně rychle o stažení z vysílání. Ne, určitě nebudete zapáleně hádat písmenka do moudré tajenky. Soutěžící vás přesvědčí, že jsou desetkrát pohotovější, stokrát bystřejší a milionkrát lépe intuitivně dosazují písmenko za písmenkem, přičemž kladou důraz, aby nedošlo k záměně písmenek za jiné, nežádoucí. Slyšet R jako Richard, S jako Simona a Ypsilon jako ypsilon je výzvou pro největší imbecily, kteří celý den u tv obrazovky čekají až přijde jejich chvíle. Pořad neklade na diváka žádné velké požadavky, a to i přestože se v tajence skrývají moudra předních českých velikánů. I kdyby v tajence bylo třeba Pramen zdraví z Posázaví, je to úplně jedno, protože podle inteligentního výrazu, který se zračí soutěžícím ve tvářích, by tohle mohlo být v nestřeženém okamžiku považováno za Werichův bonmot nebo za Máchův dodatek do jeho nikdy nevydané básnické sbírky. Zapomeňte na to, že se s touhle úděsně nezábavnou soutěží zabavíte. I to nejnudnější odpoledne z nejnudnějších strávíte lépe, než sledováním triviálního dosazování písmenek do tajenky. O to víc budete rádi, že jste si do obýváku nepustili Aleše Cibulku, který to celé uvádí. Ten je tentokrát umírněný a méně ukecaný, než u něj bývá zvykem. Ale ani toho neomlouvá a nezískává za to plusové body. Vlezl do toho a to je to hlavní nelichotivé hodnocení. Přece jen luštit tajenku na tv obrazovce ještě v roce 2015, je návratem minimálně na začátek milénia, kdy to se svým Kolotočem, který se točil a možná se točí dodnes, jestli ho nezastavili, roztáčel aknózní Poulíček. Nemůžu si pomoct, ale i s ním byla svého času větší dynamika a spád, než s vyčpělou soutěží, která si namlouvá, že bavit diváka dokáže. Za půl hodiny, co ta soutěž trvá, mě dokázala natolik vydráždit, že jsem z nervozity vylil kafe, zlomil tužku z bezradnosti a chtěl jsem pochválit sousedovic psa, i když to normálně nedělám. Tahle soutěž vzbuzuje v divákovi něco, co by bez ní nikdy v sobě neobjevil. Je příjemné, když v sobě objevíte Tajné odtajnění svého nitra pouhým dosazením následujících písmenek - C jako ctnost, B jako bdělost, V jako Vaňura .... Ach bože, to je tak zábavné hádání, že se snad ani nedočkám dalšího vydání téhle moderní soutěže, v níž není poražených, avšak vítězných hadačů jsou stovky. Ano, sledovanost jde do stovek. Barrandovu to paběrkování a oživování zaniklých hovadin zřejmě přináší obsesivní uspokojování. Je rozumné si tohle opravdu nepouštět. 0%(4.5.2015)

 • Teapac
  *

  Až trochu kriminální vyzpovídání účastníku, kteří jsou opravdovými kriminálníky už jen proto, protože se do této soutěže přihlásili. Fofr tajenka - většinou s úplně nezajímavou informací. A pokud někdo nic neví tak celý štáb měl toto či ono na mysli. Podle pana Cibulky. Mě spíš nejde na mysli vysílání tohoto pořadu. Chápu, že je to odpočinkové téma pro naše starší spoluobčany. Já jim to přeji a nezatracuji tento pořad jen kvůli nim. A malé, ale opravdu malé plus, mají soutěžící, kteří mají přeci jen o trochu větší rozum při hádání tajenky než v konkurenčním kolotoči ( kde si myslím, že schválně vybírali to nejhorší z nejhoršího ). Jednu hvězdičku za naše starší občany.(30.9.2015)