poster

Česká tajenka (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2013, 25 min

Scénář:

Pavel Lukeš
 • SOLOM.
  **

  Když to Cibulka rozjížděl, občas jsem se na to i podíval. Líbil se mi ten formát tajenek, který byl většinou na obdobné téma. Korec už tak vtipný nebyl, jak si zřejmě o sobě myslel. Nicméně ty bonusové ceny od sponzorů – to je opravdu výsměch – zvlášť když se pořád dokola opakují. Být soutěžícím tak bych je poslal s tím pečivem, ne kosmetikou do pr…(30.3.2018)

 • kingik
  odpad!

  Tohle si říká hodně rychle o stažení z vysílání. Ne, určitě nebudete zapáleně hádat písmenka do moudré tajenky. Soutěžící vás přesvědčí, že jsou desetkrát pohotovější, stokrát bystřejší a milionkrát lépe intuitivně dosazují písmenko za písmenkem, přičemž kladou důraz, aby nedošlo k záměně písmenek za jiné, nežádoucí. Slyšet R jako Richard, S jako Simona a Ypsilon jako ypsilon je výzvou pro největší imbecily, kteří celý den u tv obrazovky čekají až přijde jejich chvíle. Pořad neklade na diváka žádné velké požadavky, a to i přestože se v tajence skrývají moudra předních českých velikánů. I kdyby v tajence bylo třeba Pramen zdraví z Posázaví, je to úplně jedno, protože podle inteligentního výrazu, který se zračí soutěžícím ve tvářích, by tohle mohlo být v nestřeženém okamžiku považováno za Werichův bonmot nebo za Máchův dodatek do jeho nikdy nevydané básnické sbírky. Zapomeňte na to, že se s touhle úděsně nezábavnou soutěží zabavíte. I to nejnudnější odpoledne z nejnudnějších strávíte lépe, než sledováním triviálního dosazování písmenek do tajenky. O to víc budete rádi, že jste si do obýváku nepustili Aleše Cibulku, který to celé uvádí. Ten je tentokrát umírněný a méně ukecaný, než u něj bývá zvykem. Ale ani toho neomlouvá a nezískává za to plusové body. Vlezl do toho a to je to hlavní nelichotivé hodnocení. Přece jen luštit tajenku na tv obrazovce ještě v roce 2015, je návratem minimálně na začátek milénia, kdy to se svým Kolotočem, který se točil a možná se točí dodnes, jestli ho nezastavili, roztáčel aknózní Poulíček. Nemůžu si pomoct, ale i s ním byla svého času větší dynamika a spád, než s vyčpělou soutěží, která si namlouvá, že bavit diváka dokáže. Za půl hodiny, co ta soutěž trvá, mě dokázala natolik vydráždit, že jsem z nervozity vylil kafe, zlomil tužku z bezradnosti a chtěl jsem pochválit sousedovic psa, i když to normálně nedělám. Tahle soutěž vzbuzuje v divákovi něco, co by bez ní nikdy v sobě neobjevil. Je příjemné, když v sobě objevíte Tajné odtajnění svého nitra pouhým dosazením následujících písmenek - C jako ctnost, B jako bdělost, V jako Vaňura .... Ach bože, to je tak zábavné hádání, že se snad ani nedočkám dalšího vydání téhle moderní soutěže, v níž není poražených, avšak vítězných hadačů jsou stovky. Ano, sledovanost jde do stovek. Barrandovu to paběrkování a oživování zaniklých hovadin zřejmě přináší obsesivní uspokojování. Je rozumné si tohle opravdu nepouštět. 0%(4.5.2015)

 • kratajirka
  odpad!

  To, že jsou soutěžící neschopní a hloupí, to by až takový zázrak nebyl. Zázrak je však portfolio možných výher - větší braky a šunty prostě jinde než na Barrandově nedostaneš - možná už jen podomním prodejem, ale to už jest ilegální. Takže teď tuhle podomní aktivitu jede veřejně HomoCibCibCibulenka. Gratulko(15.5.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  *

  Křížení lušťovek mne nebaví, slizký Cibulka mi připomíná aktivního předsedu SSM a ještě k tomu jsem nikdy neměl k obědu křížovkářský slovník. Přesto bych v tomto pořadu patrně exceloval, neboť obtížnost otázek je evidentně přizpůsobena cílovému divákovi - tomu, který by ani netrefil do studia Risku a v Milionáři by skončil u toho, co je to ukulele. Ano, jsou to ty bulharské hory, ale to patří jinam.(19.1.2016)

 • Drom
  odpad!

  Zlatý senilní důchodkyně v Kolotoči, tam alespoň musely vyvinout nějakou fyzickou aktivitu při roztáčení a udělaly tak něco pro své chatrné zdraví. Tady, krom toho, že v tajence se často skrývá nějaké to životní moudro nýmanda, kterýho taky neznám, nemusí dělat nic. Teda krom střílení písmenek nazdařbůh a snášení ulepených keců čtyřprocentního moderátora. Přešel bych to bez zájmu, stejně jako několikrát v minulosti, ale naposled mě zaujala hráčská dvojice: paní s výrazným nedostatkem důvtipu (zas jsem dneska kulišáckej diplomat) a pán s mejkapem a rtěnkou (to mi prostě nevymluvíte), kterej po Aleškovi házel vokem a nakonec, krom kosmetiky a poukázky na hadry, nejspíš vyhrál i (po)hlavní cenu. Jo a nějaký müsli tyčinky, kdyby po zásunu v zákulisí vyhládlo. No je to pane taškařice pro dementy, TV Barrandov se nám úspěšně stává novou Novou. Výborně!(13.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace