Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zábavná soutěž pro milovníky tajenek, hádanek a luštění. Dva protihráči, užitečné ceny a hra o pěkné peníze, to je Česká tajenka! Kdo má hlavu otevřenou, správnou intuici a dobrý postřeh, ten má šanci odejít ze studia s plnými kapsami. Kdo rychleji vyluští známé i méně známé pranostiky, rčení a říkanky? (TV Barrandov)

Recenze (43)

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle si říká hodně rychle o stažení z vysílání. Ne, určitě nebudete zapáleně hádat písmenka do moudré tajenky. Soutěžící vás přesvědčí, že jsou desetkrát pohotovější, stokrát bystřejší a milionkrát lépe intuitivně dosazují písmenko za písmenkem, přičemž kladou důraz, aby nedošlo k záměně písmenek za jiné, nežádoucí. Slyšet R jako Richard, S jako Simona a Ypsilon jako ypsilon je výzvou pro největší imbecily, kteří celý den u tv obrazovky čekají až přijde jejich chvíle. Pořad neklade na diváka žádné velké požadavky, a to i přestože se v tajence skrývají moudra předních českých velikánů. I kdyby v tajence bylo třeba Pramen zdraví z Posázaví, je to úplně jedno, protože podle inteligentního výrazu, který se zračí soutěžícím ve tvářích, by tohle mohlo být v nestřeženém okamžiku považováno za Werichův bonmot nebo za Máchův dodatek do jeho nikdy nevydané básnické sbírky. Zapomeňte na to, že se s touhle úděsně nezábavnou soutěží zabavíte. I to nejnudnější odpoledne z nejnudnějších strávíte lépe, než sledováním triviálního dosazování písmenek do tajenky. O to víc budete rádi, že jste si do obýváku nepustili Aleše Cibulku, který to celé uvádí. Ten je tentokrát umírněný a méně ukecaný, než u něj bývá zvykem. Ale ani toho neomlouvá a nezískává za to plusové body. Vlezl do toho a to je to hlavní nelichotivé hodnocení. Přece jen luštit tajenku na tv obrazovce ještě v roce 2015, je návratem minimálně na začátek milénia, kdy to se svým Kolotočem, který se točil a možná se točí dodnes, jestli ho nezastavili, roztáčel aknózní Poulíček. Nemůžu si pomoct, ale i s ním byla svého času větší dynamika a spád, než s vyčpělou soutěží, která si namlouvá, že bavit diváka dokáže. Za půl hodiny, co ta soutěž trvá, mě dokázala natolik vydráždit, že jsem z nervozity vylil kafe, zlomil tužku z bezradnosti a chtěl jsem pochválit sousedovic psa, i když to normálně nedělám. Tahle soutěž vzbuzuje v divákovi něco, co by bez ní nikdy v sobě neobjevil. Je příjemné, když v sobě objevíte Tajné odtajnění svého nitra pouhým dosazením následujících písmenek - C jako ctnost, B jako bdělost, V jako Vaňura .... Ach bože, to je tak zábavné hádání, že se snad ani nedočkám dalšího vydání téhle moderní soutěže, v níž není poražených, avšak vítězných hadačů jsou stovky. Ano, sledovanost jde do stovek. Barrandovu to paběrkování a oživování zaniklých hovadin zřejmě přináší obsesivní uspokojování. Je rozumné si tohle opravdu nepouštět. 0% ()

ESNYR 

všechny recenze uživatele

Nejvíc mě na těchto soutěžích baví sledovat zahloubané učinkující, hledající ve svém nitru správnou odpověď na položenou otázku, nebo jako třeba v tomto pořadu, vyjádřit slovem písmeno které chtějí zdělit. Cibulka je recyklátor jak se patří. Barrandov jednou jistě získá cenu za ozdravení naší planety, protože tolik recyklačních manýr nepředvádí ani grínpís. Bravo Aleši, s tebou tu planetku přeci jen zachráníme. Hodnotím hlavně inteligenci soutěžících a jejich pohotové reakce na danou situaci (která mnohdy vyžaduje více než jen znát písmenka z abecedy) Za tu srandu přece jen hvězdu dám :) ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Křížení lušťovek mne nebaví, slizký Cibulka mi připomíná aktivního předsedu SSM a ještě k tomu jsem nikdy neměl k obědu křížovkářský slovník. Přesto bych v tomto pořadu patrně exceloval, neboť obtížnost otázek je evidentně přizpůsobena cílovému divákovi - tomu, který by ani netrefil do studia Risku a v Milionáři by skončil u toho, co je to ukulele. Ano, jsou to ty bulharské hory, ale to patří jinam. ()

Drom odpad!

všechny recenze uživatele

Zlatý senilní důchodkyně v Kolotoči, tam alespoň musely vyvinout nějakou fyzickou aktivitu při roztáčení a udělaly tak něco pro své chatrné zdraví. Tady, krom toho, že v tajence se často skrývá nějaké to životní moudro nýmanda, kterýho taky neznám, nemusí dělat nic. Teda krom střílení písmenek nazdařbůh a snášení ulepených keců čtyřprocentního moderátora. Přešel bych to bez zájmu, stejně jako několikrát v minulosti, ale naposled mě zaujala hráčská dvojice: paní s výrazným nedostatkem důvtipu (zas jsem dneska kulišáckej diplomat) a pán s mejkapem a rtěnkou (to mi prostě nevymluvíte), kterej po Aleškovi házel vokem a nakonec, krom kosmetiky a poukázky na hadry, nejspíš vyhrál i (po)hlavní cenu. Jo a nějaký müsli tyčinky, kdyby po zásunu v zákulisí vyhládlo. No je to pane taškařice pro dementy, TV Barrandov se nám úspěšně stává novou Novou. Výborně! ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Když to Cibulka rozjížděl, občas jsem se na to i podíval. Líbil se mi ten formát tajenek, který byl většinou na obdobné téma. Korec už tak vtipný nebyl, jak si zřejmě o sobě myslel. Nicméně ty bonusové ceny od sponzorů – to je opravdu výsměch – zvlášť když se pořád dokola opakují. Být soutěžícím tak bych je poslal s tím pečivem, ne kosmetikou do pr… ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • Jedním ze soutěžících byl i youtuber Lukáš "Lukefry" Fritscher, ačkoliv ve své minulosti natočil videa, kde si dělal legraci z TV Barrandov a kritizoval jejího majitele. (Vitox)

Reklama

Reklama