Pěst Ježíšova

(festivalový název)
  • Španělsko Fist of Jesus
Krátkometrážní / Komedie / Horor / Akční
Španělsko, 2012, 15 min

Ježíš je vždy připraven podat pomocnou ruku těm, kdo ji potřebují, existují však i jiní. Ti, kteří zakusí jeho pěst. (Festival krátkých filmů Praha)

Marceloo

Syn Boží prichádza do malého mestečka, aby tu šíril jeho slovo, lenže jeho plán sa mení vo chvíli, keď sa všetci obyvatelia začnú meniť na Zombies. - Toto je asi najlepší a najzábavnejší amatérsky horor, ktorý poznám. Videl som to už velakrát, ale vždy ma to dokáže opäť pobaviť a rozveseliť. Sú tu namakané hlášky, množstvo biblických odkazov upravených do vlastnej podoby a krv tečie potokmi. Stále si to však dokáže udržať slušnú úroveň a neprepadne to do roviny, ktorá by mohla uraziť veriacich fanatikov. Normálny človek vychovaný v tejto viere sa tým nenechá rozhodiť. Negatívom je len to, že režiséri akosi zmizli a už roky nič nenatočili. ()

Prometheus69

Tak tenhle film musí být podle skutečnosti... musí, prostě musí...jinak se dám na víru! XD Zkutečně měli staré pergameny pravdu... ryb bylo dostatek skutečně pro všechny. Ani se nedivím... že ho pak Jidáš zradil... pán nejspíš usoudil že asi udělal někde chybu. :D Je to takový ten typ GORE kdy se spíš musíte jen smát... né že by jste se zrovna křížkovali.. a z pocitem na zvracení si zakrývali hledí. Příjemné a inovativní vytržení z bibleletargie... Ještě překlad by nebyl na škodu. :) Jediné co mi v tom trochu vadí jsou ty občasné nedobové kostými.... no a pak jak to rychle probíhá. Že i zombie vstávají z hrobu... A zase běhají. Ale to jsou takové nepodstatné detaili... taky to má 15min... je logické že si nemohly vystačit z těma 2000 lidí... co táhnuli údajně sebou. :) ()

joker.george

Speciální číslo komentáře si zasluhuje něco speciálního k ohodnocení... Byla by chyba hledat zde nějaký hlubší smysl, naopak svou primitivností a nevyhraněnými mantinely film dokáže až nečekaně bavit, aspoň to byl můj případ. Ale záleží na Vás, kde máte svou hranici (ne)vkusu, a jestli se tak budete cítit pobaveni. Jen je trošku škoda, že i přes krátkou délku, dochází filmu v některých částech dech. ()

easaque

takovou krvavou lázeň jsem nečekal, ó Ježíši Kriste! Kdyby to mělo víc narážek z Bible a ne jen tu řežbu, tak bych dal vyšší hodnocení. Teď to nejde, ale zábava je slušná a délka není přemrštěná - tak si aspoň 3 slabší hvězdičky vymodlil. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Sakee

O tom, kterak se Ježíšovi nezdařilo oživit Lazara. Namísto, aby vstal z mrtvých, stal se z něj nemrtvý. Jak už tu zmínil Verbal, je velmi zábavné, jak film respektuje historická 'fakta', tedy to, co nám předhazuje bible. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem u horroru plakala smíchy. A to nejen já, ale všichni kamarádi, co byli v kině se mnou. Nemůžu než plný počet, takhle se podle mě má dělat béčko. ()