Pěst Ježíšova (festivalový název)

• Španělsko

Fist of Jesus

Krátkometrážní / Komedie / Horor / Akční

Španělsko, 2012, 15 min

David Muñoz

Suprovej úlet, aneb Ježíš a jeho zázraky v praxi. Co se stane, když oživíte mrtvýho? Je to zombie!!! Každopádně krutopřísná nálož plná hlášek a vtipných likvidací (piraňa vede) utopená v hektolitrech krve a vyhřezlých vnitřností. Na podobný nekorektní kousky se vždycky rád kouknu. Věřící vy se raději pokřižujte a odříkejte si deset otčenášů a pak si raději pusťte něco vhodnějšího pro evangelizaci, jak by se tu vyjádřil jeden nejmenovaný uživatel. Pokud nemáte tyto předsudky a chcete se jen bavit, tak jste na správné adrese.95%(13.5.2020)

Chrochtám blahem. Konečně horůrek, z něhož jsem cítil jemný vánek výborných, starých hororů ala Braindead. Pobavil jsem se, zasmál a i si užil old-schoolové masakry, kdy jedna část těla nezůstane bez deformace či na kaši. Amatérský vzhled přitom hraje též zde do karet, neboť působí naprosto stejně jako slavný první Evil Dead. Nemám co vytknout. Zřejmě začnu chodit i do kostela. 80%(9.4.2013)

Španělé vědí jak uchopit tuhle látku. Film který nakopává prdel a nebere na nic ohledy. Sice bych tu pár věcí vytknul jako třeba krev která nebyla zrovna dobrá. Ale zbytek filmu je prostě koulenakopávající podívaná která od scény kde se objevý krev tak ta krev nepřestane téct. Zombie masky jsou obstojné a brutalita je tu naprosto parádní. Tohle se povedlo. A ryby jako vraždící zbraně jsou boží a dokážou udělat pěknou paseku.(30.10.2013)

Dle rejtingu zrejme nejpovedenejsi short splatter od digitalniho španělskeho dua Muňoz - Cardoba. Kompletni vykradacka stareho An Apple Eateru zahalena do stokrat technicky lepsiho kombiné.. , v porovnani s maskami v jejich mladším Brutal Relaxu je to o krapanek horsi, avsak natoceno je to hezky.. Krvava jednohubka, ktera chutna.(7.3.2013)

Takýto Ježíš sa mi rozhodne páči viac než ten vymyslený čo by len víno slopal a z dreva blbosti stružlíkal. Jedine Ježíš ktorý rybou kosťou odreže kovbojovi hlavu je náš spasiteľ ! O tomto mala byť Biblia, a nie o tých sračkách ktorými kŕmia dôchodcov v kostole aby pustili nejaký ten groš do miešku. Staré dobré efekty nahradili počítačovú animáciu a litre kečupu posunuli toto majstrovské dielo vysoko do neba.(26.2.2014)