Kdo přežije: Filipíny (TV pořad)

Survivor: Philippines

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní

USA, 2012, 60 min

• Frajer42

Samozřejmě budou spoilery. Bylo by těžké napsat cokoli z pořadu bez nich. Přiznám se, že jsem fandil hrozně tomu židákovi. V mých očích je naprosto úžasný psycholog a brilantní řečník, takže i hrozná hrozba a bylo téměř předem jasné, že se jeho šance na výhru blíží nule. Vítězka mi naopak k srdci absolutně nepřirostla, ale musím prostě uznat, že si výhru rozhodně zasloužila. Nebál bych se její postup prohlásit za nejlepší postup ženy, která kdy tuhle soutěž hrála. Sympatických hráčů tu k vidění zase tolik nebylo. Rozhodně však všem dovedla zvedat adrenalin ta brazilská čupka, která byla prakticky kromě prvního dne celou soutěž absolutně negativní a nesnesitelná. Dále mě hrozně otravoval ten hrozný a umělý životní příběh bývalé dětské herečky. V pořadu není snad ani jediný díl, kde by si nepostěžovala na promarněný život. A samozřejmě zbytek opovržení musím tradičně věnovat další agresivní negrini z nějakého zapadlého ghetta, které pravidelně každou řadu svojí nekončící debilitou przní. Naštěstí mezi soutěžícími obvykle bývá pár rasistů, kteří se jich rádi zbaví hned na počátku. Co dále dodat? Rozdělení na tři kmeny bylo docela fajn oživení. Bohužel, nějakých velkých překvápek tu mnoho nebylo, tudíž velká část dílu stojí téměř za hovno. Legrace si tu člověk také zrovna moc neužil. Za zmínku stojí neuvěřitelná smůla na úrazy toho skokana do ohně z australské řady. Absolutně nechápu, co udělalo tuhle sérii tak velkou a perfektní a svítí tu 86 %. V mých očích je tohle prostě slabý průměr.(17.1.2015)

křesťanstvím proti zimě a dešti, kozy z Wall Street, brazilská chodící debilia, looserský Russel podruhé, rána kokosem jako lék, Pennerova megachyba, hráčská deziluze o big moves které nikdy nepřišly a spoustu času si pro sebe kradoucí tragédie jménem Lisa - někdo má mozek, někdo má bratra a to koupání Whelchelovy famílie v oblečení je taky dobře uhozené, závěrečné strategické utrpení se dalo čekat(24.3.2014)

Mám tu Spoilery! Další skvělá řada, kde pokaždé nebylo jisté, na jakou stranu se přelije moc. Opět jsem fandil někomu, kdo buď hned vypadne, nebo ho musí později evakuovat. Mám na to smůlu, takže v příštích řadách je jasné, že komu začnu fandit, ten hned vypadne. :D Nové soutěže, tři kmeny, záběry kamer - to jen této sérii pomohlo. No a zrodil se tu nový skvělý hráč, který měl všechno to dobré a navíc uměl hrát. Hráči, kteří měli na mále se dostanou až do finálové čtyřky? Paráda :D Vítězovi jsem to přál z celé trojky nejvíc. Nejoblíbenější hráč: Malcolm, Neoblíbený hráč: Abi - ta by zaplnila celej negátor od Krytona.(1.3.2014)

Konečně to sem nahodili. Pro mě je to jednoznačně jedna z TOP sérií, pravděpodobně bych ji zařadil mezi mojí TOP 5. Důvodů je pro to mnoho. Zaprvé skvělý nápad opět rozdělit soutěžící na 3 kmeny, čímž vzniklo víc vztahů a aliancí. Zadruhé velmi dobrý cit pro výběr navrátilců, i když já bych si přál místo bláznivého Russela raději šikanátorského Coltona z One World. Ale co bylo myslím nejsympatičtější na této sérii, je technický posun. Jedna lepší soutěž než druhá (žádné trapné opakování jako v Heroes vs Villains), výborná kamera, Landau s Vanacorem na nás tasili jednu lepší melodii za druhou a množství detailů, které dali Survivorovi úplně nový kabát a styl. Samotný vývoj byl až na poslední asi 4 díly dobře nepředvídatelný a vítězka jednoznačně zasloužená, i když nepatřila k mým favoritům. Oblíbení hráči: Penner, Malcolm, Skupin....neoblíbení hráči: Lisa (brzké vypadnuvší nepočítám)(19.1.2013)

(Možné spoilery) Po čtyřech křečích jakoby produkce dostala pořádný kopanec do zadku a udělala naprosto výborně zvládnutou sérii plnou opravdu zajímavých hráčů, krásného prostředí, neotřepaných soutěží a rozhodně vyplativšího se zvratu v podobně třech kmenů. Ano přiznávám, že pro mě byl naprostý favorit Penner, který by hru udělal zábavnou pravděpodobně s jakýmkoliv obsazením a jeho střídání mezi perfektní a mizernou hrou bylo to co prostě drželo u obrazovky. Ale i přesto to nebyla žádná one man show a s hráči, kteří opravdu měli tendenci hrát to rozhodně stálo za to sledovat. Proti vítězi osobně nic nemám, ač zbylým dvěma jsem fandil o trochu víc. Přesto neskutečně svěží záležitost. Filipíny Survivoru očividně svědčí.. nejoblíbenější hráči: Penner, Skupin, Pete, Malcolm, Jeff(9.2.2013)