Kdo přežije: Filipíny (TV pořad)

Survivor: Philippines

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní

USA, 2012, 60 min

křesťanstvím proti zimě a dešti, kozy z Wall Street, brazilská chodící debilia, looserský Russel podruhé, rána kokosem jako lék, Pennerova megachyba, hráčská deziluze o big moves které nikdy nepřišly a spoustu času si pro sebe kradoucí tragédie jménem Lisa - někdo má mozek, někdo má bratra a to koupání Whelchelovy famílie v oblečení je taky dobře uhozené, závěrečné strategické utrpení se dalo čekat(24.3.2014)

Po One world rozhodne vylepsena sezona. Nejenom kvuli navratilcum evakuovanejm, ale i par dalsich novejch lidi tam stalo za to. Penner-hodne sem si ho zas oblibil, je to velkej hrac a rad bych ho jeste videl. Skupin si zaslouzil druhou sanci a vyuzil ji dobre, jak fyzicky, tak ukazal, ze se neco naucil, jelikoz v tech uvodnich sezonach strategie nebyla na prvnim miste. A Russel byl pruser, bych tam radsi videl takovyho Jamese, kterej mel taky smulu na nehody...Pro me osobnosti serie je Malcolm, ve vsech ohledech je to hvezda, a urcite se s nim musime jeste setkat aby dostal dalsi sanci. Denise podle me s Malcolmem adepti na vyhru uz kvuli tomu jak zacli a jak se dostali nakonec, ale vyhru bych prece jenom pral Skupinu, kterej podle me mel lepsi pribeh, ale co uz...Angie, kouzelna blondyna, ale naprosto vymatlana. A abych nezapomel na Lisu, podle me ta strategii zadnou nemela, vezla se se Skupinem a pak i dalsima a dalsima, ta neudelala nic...(29.9.2013)

Spoilery: Malcolm! Malcolm! Malcolm! - Pretty hot stuff! Díky Filipínám jsem zjistila, že si Survivoři s sebou na ostrov mohou brát kontaktní čočky, zajímavé. Ten seznam povolených věcí by mě dost zajímal (nebo snad šlo o osobní předmět?). Z navrátivšího Skoopina jsem měla radost, kdo by taky po Austrálii neměl. R.C. do Reunionu fakt zhubla. Malcolm! Dawson líbající Jeffa :), bylo milé, že druhého Jeffa při odchodu neprozradila. Přetlačování koulí bylo funny. Následné řešení netradiční, takže populární. A Lise bylo během Reunionu věnováno strašně moc prostoru, není to fér, chceme vidět/slyšet i ostatní. Pro Abi velmi poučná řada.(18.6.2014)

Spoilery. Hned na začátek říkám, že Filipíny pro mě nejsou nejlepší sérií od Heroes vs Villains a nadšení komunity mě překvapuje o to víc, když se tak vyřádila na One World, který třeba mně vůbec nevadil. Shrnu základní body. S fanoušky se shodnu na tom, že rozdělení na tři kmeny bylo dobrým krokem, stejně tak šance pro tři evakuované a mnoho nových soutěží. Cast na první pohled zajímavý a hlavně různorodý, ale ty vaše skvělé hráče opravdu nevidím. Matsing tragédie. Nepoučitelný a neschopný Russell, tupec Zane, pánbíčkářka Roxy, přefouknutá Angie, z které mi fakt nestál, narozdíl od naprosto božské RC. Tantang taky nic moc. Michael je pro mě stále ikona Survivora a RC byla kouzelná, ale nechutné trio Abi, Pete, Artis bylo na zabití. Vrcholem je pak uřvaný příběh jedné televizní hvězdy, která měla hrozně těžký život. Kalabaw tak jasně nejlepší. Jonathan baví a vypráví, Carter ne tak slizký, jak vypadá. Jeff mohl být za borce, bohužel řešil navrátilce, tak je za blbce. Dawson a její skoky na Probsta jsou už teď legendární. Malcolm a Denise těžce efektivní duo. Denise je určitě jedna z nejlepších žen ve hře vůbec, bohužel sympatie na bodu nula. Malcolm je možná svěží vítr, ovšem ikona ani zdaleka ne. Kmenovky díky mini aliancím bláznivé a zajímavé, ale kvůli nesympatickému osazenstvu nijak nervy drásající. Favorit: RC, Oblíbenci: Michael, Jonathan, Malcolm, Dawson.(18.7.2013)

Kdo by si byl pomyslel, že mě i Kdo přežije dokáže překvapit. Nepamatuji si řadu, kde bych u několika kmenových rad neměla potuchy, kdo vypadne. A dalším aspektem, proč byla tato série nadprůměrná, byl průběh, který se neúmyslně podobal stanfordskému experimentu. Sice je pravdou, že každá série má skupinu jedinců, co má moc a ve hře si hraje s myšlením ostatních. Ale tato řada to posunula na vyšší úroveň. Manipulace, lži a nenávist, která bohužel působila až moc věrohodně. Pro mě jasným favoritem Malcolm a u žen RC.(26.3.2017)