Podoba lásky (studentský film)

Form of Love

Krátkometrážní / Drama / Komedie

Česko, 2013, 23 min

• CheGuevara

Panebože, a teď si představte, co asi stejní tvůrci budou točit za dvacet třicet let, pokud tenhle impotentní film pro celou rodinu natočí ve svých mladých studentských letech. Kde je ta mladická bouře, dravost a rebélie? Vedle toho je Vyprávěj punkovej Tarkovskij. Tvůrci opisují od zkostnatělé televizní generace, jejímž vrcholem jsou tak maximálně Bakaláři, místo toho aby se vůči ní vymezili. To ten Písek musí být pořádné peklo.(24.11.2013)

• kriplozoik

Je ten film dobrý nebo špatný? Nemůžu se rozhodnout. Kamera a zvuk jsou zvládnuty dobře, ale hraní mi přišlo retardované jak z počátků kinematografie. Výkony herců a jejich vedení nepřesvědčivé. Spousta hlušiny, která měla být osekána. Tomuhle režisérovi bych (být producentem) prachy na další film nedal, bohužel.(1.11.2015)

• stratocasta

Tak tohle mě pořádně vyděsilo. Přesně ten druh filmu, kdy si zaplatíte 30 000 za semestr, ale oni vás tam nenaučí "mít nápady" nebo "sednout si na půl hodiny a vymyslet originální zápletku", takže se jenom "jako inspirujete" a "skláníte pocty". On existuje důvod, proč se tyhle druhy filmů už netočí. Teda zřejmě jenom v okolních státech, protože jak tady něco smrdí nostalgickou zatuchlinou, tak se na to slítnou všichni z TV Barrandov. Balcarovi naštěstí ale ještě očividně stojí, takže to není úplná Menzelovina, ale sakra jak to bylo těsný.(28.1.2014)

• korbitch22

Člověk žasne nad tím, jak může někdo s hodně průměrným talentem točit filmy a mít vůbec tu čest hrát s takovými hereckými legendami a celkově se věnovat filmu.Vizuální stránka je nádherná, herci až laskavě příjemní a to je všechno.Balcarův scénář je strašlivě děravá nicotná zoufalost a jeho herecký projev připomíná retardovaného medvídka.Rve mi srdce, že lidé, kteří vlastně film vůbec neumí, mají tu čest a právo být u jeho tvorby a to ze mě nemluví závist, jen smutek nad tím, kolik hereckých nadějí zůstane neobjeveno a kolik průměrných kočovných nadšenců film studuje.15%.(16.4.2014)

Matěj už klasicky přináší něco, co si nehraje na nic víc. Což je asi hlavní stavební kámen jeho úspěchu. Když jdete na jeho filmy víte, že si odpočinete u lehkého humoru s nádechem něčeho, co v nás vyvolává vzpomínky. A opět je tomu tak stejně jako u "Podivného Flámu." Víc k tomu nelze dodat neb jsem měl na starosti první dni rekvizity a bylo by sobecké hodnotit něco v čem se člověk pitval :D(3.10.2013)