Podoba lásky (studentský film)

Form of Love

Krátkometrážní / Drama / Komedie

Česko, 2013, 23 min

• stratocasta

Tak tohle mě pořádně vyděsilo. Přesně ten druh filmu, kdy si zaplatíte 30 000 za semestr, ale oni vás tam nenaučí "mít nápady" nebo "sednout si na půl hodiny a vymyslet originální zápletku", takže se jenom "jako inspirujete" a "skláníte pocty". On existuje důvod, proč se tyhle druhy filmů už netočí. Teda zřejmě jenom v okolních státech, protože jak tady něco smrdí nostalgickou zatuchlinou, tak se na to slítnou všichni z TV Barrandov. Balcarovi naštěstí ale ještě očividně stojí, takže to není úplná Menzelovina, ale sakra jak to bylo těsný.(28.1.2014)

• CheGuevara

Panebože, a teď si představte, co asi stejní tvůrci budou točit za dvacet třicet let, pokud tenhle impotentní film pro celou rodinu natočí ve svých mladých studentských letech. Kde je ta mladická bouře, dravost a rebélie? Vedle toho je Vyprávěj punkovej Tarkovskij. Tvůrci opisují od zkostnatělé televizní generace, jejímž vrcholem jsou tak maximálně Bakaláři, místo toho aby se vůči ní vymezili. To ten Písek musí být pořádné peklo.(24.11.2013)

• korbitch22

Člověk žasne nad tím, jak může někdo s hodně průměrným talentem točit filmy a mít vůbec tu čest hrát s takovými hereckými legendami a celkově se věnovat filmu.Vizuální stránka je nádherná, herci až laskavě příjemní a to je všechno.Balcarův scénář je strašlivě děravá nicotná zoufalost a jeho herecký projev připomíná retardovaného medvídka.Rve mi srdce, že lidé, kteří vlastně film vůbec neumí, mají tu čest a právo být u jeho tvorby a to ze mě nemluví závist, jen smutek nad tím, kolik hereckých nadějí zůstane neobjeveno a kolik průměrných kočovných nadšenců film studuje.15%.(16.4.2014)

• honajz2

Jednoduchá historka s pitomým a předvídatelným dějem (který je takovou divnou verzí Romea a Julie), klišovitým scénářem a celkově to poněkud nudí. Ale musím uznat dobrou kameru a i když herecké výkony byly takové nijaké, líbí se mi zde herecké obsazení. Jinak teda nevím, ale jestli tímhle filmem někdo ukončoval filmovou školu, tak asi nemá vyšší ambice, než se dělat průměrné, lehce zapomenutelné televizní filmy pro ČT. Opravdu mi tady chybělo něco, po čem bych si myslel, že ten film vymyslel člověk, ne generátor náhodných zápletek. Ale tak co už, jsou i horší studentské filmy (a některé tady dokonce mají i vyšší hodnocení). A v mém případě se to atmosféru 30. let vytvořit nepodařilo, ani poetické mi to nepřipadalo. Ale milé se to snaží být, to jo. 2*(27.3.2020)

Klavírní doprovod krásně navodil atmosféru starých časů, který pak přešel do legendární melodie. Pan Oldřich Nový a Ondřej Havelka ví. Pavel Zedníček byl moc příjemným vyprávěčem této historky, ale v jednu chvíli jsem si na jeho místě představila Josefa Laufera. Zřejmě to bylo tím doutníkem, co Pavel Zedníček kouřil. Akorát ta zadní SPZ vozu mě praštila do očí. Byl to takový malý uniklý detail. Už se na mně asi podepsala profesionální deformace z práce (plný dvůr auťáků). Jinak jsem se po celou dobu sledování jemně usmívala. Láska má prostě mnoho podob.(23.4.2015)