poster

PROXY: A Slender Man Story

Krátkometrážní / Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2012, 9 min

 • NerudaDavid
  ****

  Horory nemám rád, ale naopak slender mana ano. A to velmi. A nezbývá mi než říct, že tento filmeček je vskutku důstojným zpracováním onoho fenoménu. Perfektní práce kamery i střihu. Vizuální efekty doslova na profesionální úrovni a herecké výkony jakbysmet. Jednoduchý, avšak poutavý příběh - což je, si myslím, u hororu základ. A hlavně, nepřišlo mi, že by tam byly nějaké vyloženě křečovité, děsivé, klišé scény. Jasně, někdy to prostě čekáte... ale jindy mě to mile (nebo spíš nemile?) překvapilo. Pecka a klobouk dolů! U takovéhle práce, rád hvězdičku přihodím ;)(26.7.2013)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Mladého muža prenasledujú nočné mory, ktoré možno nie sú len taky obyčajnými, nereálnymi vidinami! Nápadito neoriginálny, ale zato pomerne zaujatia hodný krátkometrážny snímok, ktorý stojí za pozornosť. Kade tade čítam, že by sa mohol stať celovečerným snímkom. Smelo do toho! Ale ja mám myseľ "triezvu".(13.2.2014)

 • ShortyIC
  *****

  Slender man sa stáva čoraz väčším hororovým "fenoménom". Čo sa týka mňa horor ma veľmi milo prekvapil, pár krát som sa dokonca aj dosť zľakol. Atmosféra a napätie už od začiatku tohto kraťasu. A postava Slender man? Veľmi desivá a na horor ako stvorená. Už sa teším na dáky seriózny a hlavne dlhý film o tomto fenoméne. Hodnotenie tohto 9 minútového filmu jednoznačne 10/10 !(1.4.2013)

 • Doudis19
  ***

  Potenciál Slender mana určitě skýtá kvalitnější možnosti, jakým způsobem ho zpracovat. V "Sinister" stylu, plíživě, nepříjemně a zvolna stupňovat napětí. To by byl rozhodně šťastnější způsob, než-li to, o co se pokusil tento kraťas. Tak perfektní démonická postava přeci nepotřebuje bezličky v podobě tolika snových sekvencí nebo schizofrenních point. Snad to brzy někomu dojde.(30.3.2013)

 • AlistairMir
  *****

  Slendy v plné kráse všem dokazující, že pokud ho do pacek chytne ten správnej rejža a seženou se prima herci tak to bude jednou bombovej celovečerák a ze Slendíka se stane hororovej kult jako je Michael Meyers, Leatherface a spol. Bomba dusná atmosféra, parádní hudba a dost dobře natočené. Konec bych osobně zvolil jinak ale to je čistě můj názor a i tento byl velmi dobrý. Takhle má vypadat kraťas. A na závěr ještě doporučení na další povedený kousek o Slendym, který tu nemohu dohledat asi jsem slepej :) http://www.youtube.com/watch?v=EsC1_PCOGos(14.1.2014)

 • - Slenderman je vymyslená bytosť, ktorá vznikla v roku 2009 počas súťaže na fóre Something Awful o najlepšiu imitáciu paranormálnej fotografie. (Kadas97)