poster

PROXY: A Slender Man Story

Krátkometrážní / Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2012, 9 min

 • Uberlord
  ****

  Horory nemám rád, ale naopak slender mana ano. A to velmi. A nezbývá mi než říct, že tento filmeček je vskutku důstojným zpracováním onoho fenoménu. Perfektní práce kamery i střihu. Vizuální efekty doslova na profesionální úrovni a herecké výkony jakbysmet. Jednoduchý, avšak poutavý příběh - což je, si myslím, u hororu základ. A hlavně, nepřišlo mi, že by tam byly nějaké vyloženě křečovité, děsivé, klišé scény. Jasně, někdy to prostě čekáte... ale jindy mě to mile (nebo spíš nemile?) překvapilo. Pecka a klobouk dolů! U takovéhle práce, rád hvězdičku přihodím ;)(26.7.2013)

 • Doudis19
  ***

  Potenciál Slender mana určitě skýtá kvalitnější možnosti, jakým způsobem ho zpracovat. V "Sinister" stylu, plíživě, nepříjemně a zvolna stupňovat napětí. To by byl rozhodně šťastnější způsob, než-li to, o co se pokusil tento kraťas. Tak perfektní démonická postava přeci nepotřebuje bezličky v podobě tolika snových sekvencí nebo schizofrenních point. Snad to brzy někomu dojde.(30.3.2013)

 • AlistairMir
  *****

  Slendy v plné kráse všem dokazující, že pokud ho do pacek chytne ten správnej rejža a seženou se prima herci tak to bude jednou bombovej celovečerák a ze Slendíka se stane hororovej kult jako je Michael Meyers, Leatherface a spol. Bomba dusná atmosféra, parádní hudba a dost dobře natočené. Konec bych osobně zvolil jinak ale to je čistě můj názor a i tento byl velmi dobrý. Takhle má vypadat kraťas. A na závěr ještě doporučení na další povedený kousek o Slendym, který tu nemohu dohledat asi jsem slepej :) http://www.youtube.com/watch?v=EsC1_PCOGos(14.1.2014)

 • SOLOM.
  ****

  Slender Man mi dodneška nic neříkal, takže pokud vznikne další hororová postava, o které se budou natáčet filmy, proč by ne. Celý snímek vypadal docela pěkně, mysteriózní nádech dopomohl k vytvoření slušné atmosféry, ve které nechybělo jak napětí, tak ani akce. Čím víc se blížil konec, tím to bylo lepší. Jen je škoda, že to trvalo tak krátce.(22.4.2013)

 • pornogrind
  ****

  Slender Man je skvělým tématem na horor. Už tu sice jsou nějaký pokusy na horor s tímhle dlouhánem bez ksichtu, ale podle zdejšího hodnocení asi za moc nestojí. Tenhle kraťas je tak asi zatím to nejlepší co téma Slender Man nabízí. Ale snad se blejská na lepší časy. Tahle vymyšlená postava má totiž velkej potenciál.(3.8.2017)

 • - Slenderman je vymyslená bytosť, ktorá vznikla v roku 2009 počas súťaže na fóre Something Awful o najlepšiu imitáciu paranormálnej fotografie. (Kadas97)