Životopisný film o slávnom talianskom vynálezcovi a podnikateľovi. Životný príbeh Adriana Olivettiho, vynálezcu a výrobcu legendárneho písacieho stroja Lettera 22, ktorý bol však aj vynálezcom a tvorcom nového modelu podnikania, ktorý bol nielen zdrojom zisku pre neho ako majiteľa podniku, ale i obrovským ekonomickým, sociálnym a intelektuálnym prínosom pre jeho zamestnancov. Za svoje takmer utopické vízie však musel zaplatiť vysokú cenu v podobe narušených vzťahov s vlastnou rodinou, ktorá jeho rozhodnutia často nechápala a odmietala ich. (STV)

kolemjdouc

nevím nakolik tento film nadsadil samotný reálný příběh.Olivetti měl zřejmě pestrý životní příběh.Na mě film udělal svým zpracováním obrovský zážitek.Nadchl mě scénář,výběr herců,kostýmy,masky,exteriéry...Výborné slovenské dialogy.Vše v uvolněném tempu...až do doby kdy děj dospěl do etapy kde se zaobírá snahou firmu nepřátelsky převzít ať Američany kteří na něj nasadili ten nejhorší kalibr anebo konkurencí doma.Úspěch se neodpouští ,nepřeje ale závidí a i se pro něj zabíjí....Výborné zpracování a vynikající slovenský dabing.Tradičně ()