Reklama

Reklama

Ostraha hranic

(seriál)

Obsahy(1)

Agenti a důstojníci amerického celního úřadu a ostrahy hranic pracují 24 hodin denně na jednom z nejfrekventovanějších hraničních přechodů a stojí v čele boje proti pašování drog, ilegální imigraci a terorismu.
Na více jak 2800 kilometrech čtverečných nehostinné pouště v odlehlé oblasti USA objeví agenti pohraniční ostrahy tunel vedoucí až k centru města. Dále se uprostřed noční tmy střetnou s pěšáky drogového kartelu a zabaví heroin za více jak 1,5 milionu dolarů.
Ostraha hranic v arizonském Nogales hlídá hranici USA a Mexika. Buďte svědky záchrany ilegálních imigrantů, které jejich převaděči nechali v poušti, nočních přestřelek a hledání skrýší plných drog a pašovaného zboží. (National Geographic)

(více)

Recenze (1)

Marze 

všechny recenze uživatele

Dokument popisuje ostrahu hranic mezi USA a Mexikem, hlavne tema migranti a prevoz drog. V dokumentu zcela chybi politicke realie. V USA zacala za prezidenta Raegana v 80. letech drogova epidemie a od roku 1984 zemrelo na predavkovani 5 milionu Americanu. Prezident Trump postavil na hranici s Mexikem zed. Jeho nastupce Biden se ji snazi zrusit a prohlasil "Vy kteri si myslite, ze se vam v Americe bude daril lepe, prijdte". Puvodni bila stredostavovska rodina mela prumerne jen jedno dite a nyni jsou v USA bili jiz v mensine. Vetsina rozumnych lidi by povazovala deportaci do teto silene zeme za hruzu. ()

Galerie (39)

Reklama

Reklama