Máša vypráví pohádky (TV seriál)

Mašiny skazki

Машины сказки

Mashiny skazki

• slovenský

Mášine rozprávky

Masha's Tales

Animovaný / Pohádka / Komedie

Rusko, 2011–2013, 2 h 38 min (Minutáž: 6–8 min)

Mášenka je ještě víc ukecaná než s medvědem. Převypravuje známé pohádkypo svém. Je to nádherné. Ale něco mi tu chybí. Možná jsem si zvykl na to to, že všechny postavy s míšou byly 3d animované. Možná je to tím, že je to jiný styl příběhů než s méďou a mělo se to jmenovat jinak... Na jednu stranu mi to chybí, na druhou stranu je zajímavé, že každá pohádka má jiné kresby. Tím probouzí, dle mého, v dětech fantazii. Nejvíc se mi líbí ty z orientálního prostředí. Líbí se mi, že animátoři si dali tu práci, a Mášenka je pokaždé, nebo spíš mnohokrát, jinak oblečená a je v jiném prostředí. Jen mi chybí míša, vlci, zajíc a další známí.(12.12.2015)

Máša je proste Máša. Je to krásna rozprávka.(23.10.2017)

ale tie rozpravočky v jej podaní nemaju chybu(24.9.2013)

Tak so seriálom Máša a medveď je to za ťažko porovnávať, pretože toto je úplne niečo iné. Je tam síce Máša, ale chýba tam Míša, vlci, zajac atď... a vlastne epizódy sú väčšinu stopáže vo forme prerozprávaného príbehu. Napriek týmto "nedostatkom" sa tie príbehy tak strašne dobre pozerajú a hlavne počúvajú, že nemusím ani rozumieť čo Máša vraví a stačí mi sa len započúvať do jej hlasu. Alina Kukushkina má môj veľký obdiv.(7.4.2013)

Máša je stále to super-roztomile dievčatko, lenže absencia istých postáv a to že už to je "len" rozprávanie nejakých príbehov, mi moc nestačí. Zábavnosť sa tým pádom takmer vytratila, ale povedzme si pravdu, je to stále lepšie než väčšina súčasných rozprávok pre deti.(26.4.2013)