Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Animovaný

Recenze (954)

plakát

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film) 

Na tenhle pohádkový přilběh sevdoceka dalo koukat. Píšu úmyslně příběh a ne pohádku. Za pohádku považuji něco, co je fiktivním světě jako Půlnoční královstvi apd, kde se nemluví o Anerice, Giordanu Brunovi apd. Ale mělo to své čaro a i melodie byla víc k zapamatování. Ale kde jsou ty doby, kdy člověka osloví melodie (a nemyslím píseň), a kde slyšíte hudbu z Tří oříšků, Perinbaby, S čerty nejsou žerty a hned vás to okouzlí. Ale pořád milejší tohle než letošní štědrovečerní nuda (a to i hudební) Klíč svatého Petra. Na Tři dukáty musíte koukat v originálu. Taky některé cimrmanovské prvky v Uhrách musíte brát s tezervou. Ale mělo to spád.

plakát

Klíč svatého Petra (2023) (TV film) 

Utrpení svatého Petra. Bez dynamiky, zajímavé zapamatovatelné hudby a nemluvě o kombinaci řady pohádek včetně Anděl Páně (a ano, je težké natičit něco nového). Ale aspoň vodník nešišlal. A závěr trochu vylepšil ten děs běs mezitím.

plakát

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023) 

Problém tohoto filmu je, že se srovnává se SW. V době, kdy Zack nabízel svůj scénář Disneymu, tak byl úplně jiný. Taky by to jinak vypadalo, aby to bylo ze světa SW. Zack svůj scénář kompletně předělal a ano některé náznaky tam jsou a je to úmysl. Za mě spokojenost. Jen doplním, že v tomto filmu není více krve apd, to je kvůli vydání pro mladší publikum. Proto bude i rozšířená a upravená verze. Na internetu jsem četl, proč to neudělal hned apd... Protože právě to uvedení. Film to není pro každého a kdo si chce kopnout,  ten si vždy kopne. A nemluvě, že plno lidí se rádo sveze s kritiky. Ale to je problém lidí, ne filmu.

plakát

Napoleon (2023) 

Napoleona a jeho historii mám rád. Ale už bylo toho tolik natočené a výborně: Pokud pominu černobílé snímky, tak v padesátých letech hned dva zajímavé, na tehdejší dobu dlouhé fimy - jeden z pohledu perspektivy a vyprávění zpětně od jeho smrti, druhý s názvem našeho bojiště u Slavkova.'s plejádou známých jmen včetně Maraise, Gabina, Funese a dalších. Výborné filmy Vojna a mír z šedesátých let, výborné Waterloo. Skvělý čtyřdílný seriál ze začátku dalšího tisíciletí. Dokonce i ten milostný seriál z osmdesátých let je skvělý pro ony události Napoleona během revoluce. On už Ridley nemá čím zaujmout. Nemluvě o tom, že jednotlivé úseky připadají jako klipy.

plakát

Ahsoka (2023) (seriál) 

Seriál jsem si náramně užil. Kdo má srdce pravých Star Wars musí se cilit blahem. Nejdřív mi chyběl na konci každého dílu ony Art worky, které jsem si oblíbil u Mandalorianu či Bobu Fettovi. Taky hudba v závěru svou aranží, ale i vizualizací, nápadně připomínala Hru o trůn, ale nakonec jsem najel na vlnu. Ač na můj vkus tu bylo moc ženskypch hrdinů, tak mi to moc nevadilo. Dostali jsme zpět skoro všechny hlavní hrdiny z Rebels. Škoda, že se nám tu neobjevil na chvíli Zeb. Ale kdo ví, třeba příště. Ale aspoň jsme ho měli v Mandovi. Otevřený konec vítám a už jsem se o něm rozpovídsl v poslední epizodě. A že někomu vadí, že je vhozen do děje a nezná Rebels. To není vina seriálu. Lidí chcou dneš vše přímočaré a vidí vše jako jednoduchou počítačovou hru. Já děkuji Fionovi za Ahsoku. Jo a těším se na druhou sezónu, v kzerou doufám, a na Luka a Maru Jade. Obvzlášt na Maru se těším. A moc potěšila sova.

plakát

Ahsoka - Část 8: Jedi, čarodějnice a vojevůdce (2023) (epizoda) 

Já jsem za finále nadmíru spokojen. Lidi jsou už dnes moc netrpěliví a chcou mít vše na podnose. Nesnášejí otevřené konce. Chcou mít vše jednoduše nalajnované typu na počátku série bod A a znamená to a to a konec B, který vše uzavře a Sněhurka se probudí nebo Čarodějnice umře. Lidé zapomněli na Star Wars Epizodu 5, která je jedna z hejlepších. Dnes kdyby tento film vznikl a čekalo se dlouhé roky na Epizodu 6 a kdy se nevědělo zda vznikne, tak by snad kvůli otevřenému konci dostal odpad. Já tohle miluji a cítím vzrušení, napětí a očekávání. Perfektní byla vypněna Ezry se Sabine a Ahsokou. Geniální byly ty pohledy na Skola a templ vs Shin a mec. Přivedení zombie vojáků dalo dílu zajímavý šmak. A kdo zná Fioniho a zná jeho seriálu, musel něco takového čekat. Za mě paráda.

plakát

Ahsoka - Část 7: Sny a šílenství (2023) (epizoda) 

Ač fajn epizoda, tak přece naivní. Padouši umírají a želví-kamenní lidé ne. To i Ewokové, kde je jistá inspirace umírali v šesté epizodě. Taky je divné, že Sabine ucítila sílu, ač "teprv" začíná a Ezra silný na sílu neucítil Ahsoku. Taky C3PO byl sice moc příjemný fanservice, ale malino naroubován.

plakát

Ahsoka - Část 6: Daleko, předaleko (2023) (epizoda) 

Úžasný návrat postav. Je něco mi nesedí. Sabine v nové galaxii, novém prostředí a mluví s tím svým psím průvodcem, jak by se viděli včera a ne před čtrnácti lety. Proč nebyl Ezra překvapen, že vidí Sabine, když byl úplně někde jinde a čtrnáct let uplynulo. Proč Thrawn se víc nevyptával, co se děje v galaxii. Měl jsem pocit, jakoby vše věděl, co se děje a už se zajímal jen o Ahsoku. Taky je zvláštní, že Thrawn nemá "potochu" o Ezrovi, ač tolik let spolu jsou spolu. Jen, ví, že tam je, a že eventálně může Sabine domoct k němu. Taky je divné, že černá matka říká o Sabine, že páchne z ní Jedi a je nebezpečná. Proč to neřekla i o Shin a Baylanovi? Jinak moc krásný návrat k Star Wars a Rebels.

plakát

Legenda o Zorrovi (2005) 

Zoro 2 ve mně zanechal stejné vzpomínky zmaru jako pokračování našeho seriálu Arabela. Jednička byla romantická, dobrodružná, poetická. Dvojka jakoby rádoby vtipná s prvky akce  a moderního dobrodružství. Ač tu máme Zora, ač tu máme jeho paní, ač tu máme jeho synka, tak stejně jako u pokračování Arabely, chybí tomu poetika, romantika, něha a Menšík, tedy v tomto případě Antony.

plakát

Ahsoka - Část 5: Stínový válečník (2023) (epizoda) 

Zatím nejlepší díl Ahsoky. Kdo nezná Clone Wars a Rebels, bude zmatený a nebude chápat Anakina a jeho přechody z mladšího jí, staršího já, Wadera apd. Ale to není chyba seriálu. Jak se říká neznalost neomlouvá. Ale pak tu samozřejmě vidíme odpady, pravě kvůli těmto věcem. Nádhera plná emocí a vše do sebe zapadá. Ahsoka konečně ukázala jiné stránky chování. Čím dál víc se mi líbí Hera. Její rebelství, ale i chování mámy. Je to hold stará dobrá Hera. A rozhovor s robotem je lahůdka.

Ovládací panel
3 body