La città ideale

(neoficiální název)

Ideálne mesto

Drama / Thriller

Itálie, 2012, 105 min

Co sa da o tomto napisat. Jasne, zapletku stihnem podrobne opisat kolegovi vo vytahu. Z prveho na druhe poschodie. Ale posobi dost autenticky hoci na okolnosti pribehu je nazerane cez celkom inu optiku ako sme zo zivota alebo filmov zvyknuti. Obsadenie vyborne - pre mna boli herci velmi presvedcivi; ked som sa zamyslal nad tym, ako michele formuluje vety - s jedinym motivom "najst pravdu" - ani mi nevadila ta rozvlacnost.(31.10.2015)

• Martin741

Nudny taliansky film, v ktorom sa dohromady nic nedeje, dejovu liniu to nemalo, herecke vykony hrozne : ruky prec od tohto. 20 %(31.10.2015)

Hlavní hrdina se snaží žít ekologicky.Nesvítí,neplýtvá,nezatěžuje přírodu a z toho všeho má dobrý pocit.V momentě, kdy se dostane do problémů, pochopí,že nejen příroda potřebuje pomoct,ale také člověk a jeho pokřivené myšlení a vztahy.(22.3.2015)

• Autogram

Hlavná postava si za to všetko môže sama, nič iné sa k nej nedá povedať. Jeho pomýlená ekologickosť mu robí všemožné problémy a keď jazdí so zaroseným sklom, čo iné sa dalo čakať. Udalosti sa vo filme neustále zamotávajú a keď sa objaví posledná nádej, tak už určite čakáme nejaké šťastné rozuzlenie. Celý film je zvláštny, v tom horšom zmysle, ako diváka ma ubíjal tými nezmyselnými udalosťami, napriklad aj dvojmetrovou sexicou, ktorá sa tam odrazu objavila.(5.11.2015)

Hlavný hrdina si celý čas koledoval o titul "najnesympatickejšia filmová postava"... neuveriteľný smoliar, s ktorým ale divák akosi nedokáže sympatizovať. Keď do konca filmu ostávalo asi 5 minút a nič ani omylom nenaznačovalo, že sa komplikovaná thrillerová zápletka vyrieši, hovoril som si... čo asi tak príde? A čo prišlo? Ehm.(20.3.2015)